Jump to content

Да ли су пре ,пада' постојали други људи осим Адама и Еве?


Да ли су пре ,пада' постојали други људи осим Адама и Еве?  

78 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли су пре ,пада' постојали други људи осим Адама и Еве?

    • Јесу
      24
    • Нису
      53


Препоручена порука

Nisu postojali. Adam i Eva su prvi ljudi. Prije njih nisu postojali ljudi. To je islamski stav.

Prosto i jednostavno rečeno. Jedino ga ovi moderni "sledbenici knjige" zakomplikovali raznim belosvetskim mudrovanjima. Ko zna šta će na kraju da ispadne. Možda to da Bog i nije stvorio čoveka već "pra atom" iz koga je kasnije sve postepeno nastajalo oko 15 milijardi godina. A možda ni to, ko zna. Važno je biti cool i u trendu.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 476
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ma imaju oni para za sve ali čudni su u zadnje vrijeme i zemljoradnjom se počeli baviti. Hoće i plug!

 

    Oće motiku da nam  uzmu. Ako dosta smo mi u Vojvodini :orali , sejali , kopali a onda drugi dođu i oberu kažu neznate vi to .

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Арапин данас игра голф и скија се у сред пустиње. На свашта мука тера човека. :)

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

у Хришћанству једино људи битни, а биљке, животиње и сва остала творевина само представља људима алат и храну,

Šta misliš, da li se može uzeti da životinje i nisu istinski žive, jer je  Čovek prvo živo biće koje - posta psiha (nefeš, duša...) živa?

Budući da je sve osim čoveka, pa i biljke i životinje,  pod anestezijom beslovesnosti,

jeste dalo prostora da evolucija bude način opericije stvaranja, a da to ne bude u etičkom smislu

(i svakom drugom smislu) neprihvatljivo, jer nema istinske patnje zbog nedostatka istinske slovesnosti.

Na taj način je nastao svet, koji iako usmeren od Boga ka Božanstvenom Logosu Božijem,

može zbog zakona evolucije sam sebe da održava dok ne reši da se sjedini sa Božijim Logosom (prisnije rečeno - Sinom Božijim).

Drugi će reći - ali i životinje pate, pa vidi, dovoljno je pogledati postavljene slike.

Medjutim, njihova patnja je slična primerima: patnja čovekovog tela u grobu nije stvarna patnja zbog prestanka slovesnosti,

čovek na operacionom stolu -  iako organi nad kojima se vrši operacija pate, zbog osećaja beslovesnosti zbog anestezije, patnje ustvari ni nema.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nego kakav je zvanični stav crkve prema teoriji evolucije?

Па Црква нема званичне ставове према природнонаучним теоријама. Тако да, пошто се није изјашњавала о електродинамици и гравитацији, неће се изјашњавати ни о еволуцији... Што наравно не значи да треба игнорисати епистемолошка знања, пошто ни свети оци нису игнорисали науку и философију свог времена (штавише, често су и превише античке науке и философије уносили у теологију)...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Šta misliš, da li se može uzeti da životinje i nisu istinski žive, jer je  Čovek prvo živo biće koje - posta psiha (nefeš, duša...) živa?

Budući da je sve osim čoveka, pa i biljke i životinje,  pod anestezijom beslovesnosti,

jeste dalo prostora da evolucija bude način opericije stvaranja, a da to ne bude u etičkom smislu

(i svakom drugom smislu) neprihvatljivo, jer nema istinske patnje zbog nedostatka istinske slovesnosti.

Na taj način je nastao svet, koji iako usmeren od Boga ka Božanstvenom Logosu Božijem,

može zbog zakona evolucije sam sebe da održava dok ne reši da se sjedini sa Božijim Logosom (prisnije rečeno - Sinom Božijim). Drugi će reći - ali i životinje pate, pa vidi, dovoljno je pogledati postavljene slike.

Medjutim, njihova patnja je slična primerima: patnja čovekovog tela u grobu nije stvarna patnja zbog prestanka slovesnosti,

čovek na operacionom stolu -  iako organi nad kojima se vrši operacija pate, zbog osećaja beslovesnosti zbog anestezije, patnje ustvari ni nema.

Па не знам. Мислим да је могуће чак и рећи да биљке и животиње јесу живе, али нису икона Божија, већ су нешто као биолошке машине, аутомати - јер животиње и биљке су свакако потребне да би одржавале ову планету могућом за живот људима...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...