Да ти се каже - "добро јутро, имате рак и још месец дана живота", а ти погледаш у небо и изговараш дрхтавим речима - "хвала ти Боже, ту сам за шта год хоћеш Господе..."
То је светост.
Светост није само у манастирима, нити увек носи мантију.
Анонимна светост свих обичних људи, који се боре у долини суза, који веслају у језерима живота, не бирајући ударце или олује.
То је светост господина Џорџа, са великим топлим очима, дубоким осмехом и светлошћу која преплављује сваки делић његовог бића.
Посетио сам га у болници.
Није ми оставио ни тренутак за сажаљење.
Није дозволио да се узнемирим.
Био је сав светлост, вера и нада.
Отишао сам да га утешим а вратио се одморан.
Отишао сам да га подржим а вратио се ојачан.
Отишао сам да му кажем а сазнао сам.
Отишао сам да га видим а он ме је видео кроз светлост вечности.
Повукао ме је ка себи и рекао на уво:
„Оче мој, хвала Богу за оно што сам проживео, за оно што сам видео, окусио и дотакао.
За све оно што ми је дао а било је много.
Спреман сам да одем.
Овде сам по заповести Онога који ми је дао живот.
Довео ме је овде, и одвешће ме на Друго место.
Припремио сам торбе, ствари су на месту.
Већ сам на перону и чекам да ме одвезе воз…“
У неком тренутку, у ужасном болу, заспао је а његова дивна жена је прошапутала - „о шта нам се десило...“. Он је поново отворио очи и рекао јој -„не жали се, немој да будеш огорчена... само реци хвала Богу..."
Господин Џорџ још није отишао, он је овде, али разговара са нама са другог места.
Живи у великом наручју своје жене и деце и свих оних који га воле.
Он живи и чека, јер како ми је сам рекао,
„Драги мој оче, цео живот сам се спремао за овај тренутак."
Поздравио ме је и замолио да ме пољуби.
Нагнуо сам се и помирисао.
Такви су пољупци светости - пуни светлости, боја и мириса.
о. Хараламбос Пападопулос
facebook.com/p.libyos
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах