Jump to content
  • JESSY
    JESSY

    Опростити не значи заборавити

    Данас је дан праштања. Ушли смо у Велики пост.

    Али добро је да једном заувек разјаснимо шта одређене ствари значе.

    Јасно је да Христос тражи од нас да опростимо.

    Праштање је начин живота, па чак и есхатолошки.

    Шта ово значи; Да ћемо на крају приче, у Царству Божијем сви бити сједињени са Њим, сви једно са ЈЕДНИМ. А ово је, у суштини, заједничко придруживање. Када сви нађемо простор у наручју Божијем.

    Али до тада, будимо реални, ствари неће бити тако небеске.

    У овом животу бићемо повређивани и повређиваћемо...

    Издаћемо и бићемо издани.

    Грешићемо и упадати у грехе. Имаћемо успоне и падове. И ово неће престати до последњег даха у нашим дрхтавим грудима.

    Па, у чему се састоји наша борба?

    Покушати сваки дан једноставно и понизно водити мале свакодневне битке, таму претварати у светлост.

    Да, милошћу Божијом, опраштамо да бисмо ишли даље.

    Да дајемо прилике другима као што Бог даје нама, али са једном разликом - да опростити не значи заборавити.

    Праштање за човека не може бити заборав зла. Јер, тада никада не бисмо научили шта је добро, коју праву ствар треба изабрати у односу на нешто друго што треба избегавати.

    Ако се праштање поистовећује са заборавом, тј. ако треба да заборавим шта се десило у мом животу, како ћу онда примити поруку и поуку коју Бог жели да ми пошаље, лекцију, апсолутно важну за еволуцију и развој моје душе.

    Зато ти праштам, остављам те у Љубави и Светлости Божијој, истоварам вреће мржње које терете леђа моје душе.

    Искористи моје срце. Згази моје вредности.

    Долазиш и одлазиш како хоћеш у мој живот, пљачкајући моје најневиније снове, уништавајући моје најчистије наде, сахрањујући невиност у мом телу.

    Нећеш ме усисати и бацити као опушак на путу. Нећу више да учествујем у твојој болесној игри.

    Ја сам дете Божије, створен сам за Светлост, Вечност, не припадам теби, не припадам себи, ја сам Његов и не могу дозволити да силују, злостављају, да омаловажавају, исмевају и осиромашују Образ Божији у мени.

    Могу, хоћу и заслужујем оно што ми је Христос дао на Голготи својим Крстом и Васкрсењем.

    Опраштам ти, али нећу више дозволити да ми сакатиш душу.

    Опраштам ти, али се враћам свом животу, опет се смејем.

    Ја сањам и живим Божји дар који се зове живот.

    Опраштам ти - значи да идем даље.

    Гледам напред, никад назад.

    Затварам врата и прозоре, мењам улицу и број.

    о. Хараламбос Пападопулос

     

     

    https://www.facebook.com/p.libyos/?ref=page_internal

     




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments

    Нема коментара за приказ.



    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...