Jump to content
  • Милан Ракић
    Милан Ракић

    Убијен Оливер Ивановић! Допуна вести: изјаве владике Теодосија и арх. Саве

      Nepoznati napadači upucali su Olivera Ivanovića jutros u Kosovskoj Mitrovici, a on je ubrzo podlegao povredama, potvrđeno je "Blicu".

    1200px-Oliver_Ivanovi%C4%87.jpg

    Lider Građanske inicijative "Srbija, demokratija, pravda" Oliver Ivanović ubijen je u pucnjavi koja se jutros oko 8.15 časova dogodila u Kosovskoj Mitrovici.

    Kako za "Blic" kaže Ivanovićev advokat Nebojša Vlajić, Ivanović je nažalost podlegao povredama.

    - Izgleda je već na licu mesta preminuo. Koliko znamo za sada, zadobio je pet prostrelnih rana. Odmah je prevezen u bolnicu, lekari su pokušali da ga reanimiraju, ali nije bilo spasa - priča Vlajić za "Blic.

    Kosovska policija je samo potvrdila da je Ivanović upućen u bolnicu i da trenutno nema više informacija o napadu, piše "Koha".

    Na Ivanovića su pucali dok je ulazio u prostorije svoje stranke.

    TyKV_zkGC8sBbprRWGhWBpLr7s10dRRjN9CDpUjk

    ДОПУНА ВЕСТИ 20.00: ИЗЈАВА ВЛАДИКЕ ТЕОДОСИЈА И АРХИМАНДРИТА САВЕ: 

     

    Vladika Teodosije: Oliver je ulivao nadu u opstanak

    16.01.2018 | 17:02 

    Episkop raško-prizrenski i kosovsko-metohijski Teodosije istakao je da je sa velikim bolom primio vest o tragičnoj pogibiji Olivera Ivanovića.

    a: 
     
    • 1516118784404_vladika_teodosije___foto_aVladika Teodosije (Foto arhiva Kim)
     

    "Tugujući zbog gubitka iskrenog prijatelja i jednog od najdarovitijih predstavnika srpskog naroda, koji je svojom istrajnošću i rešenošću da ostane na Kosovu i Metohiji ulivao nadu u opstanak svim Srbima na ovim prostorima, molimo se Vaskrslom Gospodu da ga upokoji, saučestvujući u bolu porodice Ivanović i svih onih na koje je ovaj događaj ostavio gorak i težak utisak", naveo je vladika Teodosije povodom ubistva predsednika SDP-a Olivera Ivanovića. (ким радио)

    АРХИМАНДРИТ САВА (ЈАЊИЋ):

    Сви смо данас дубоко потрешени због мучког убиства Оливера Ивановића, човека велике храбрости и политичке харизме. Овај страшни злочин не сме да остане неистражен и његови починиоци морају да буду доведени пред лице правде. Оливер је посебно био везан за Дечане јер је одавде родом и сећам се наших честих разговора и сусрета. Свима ће нам много недостајати, а понајвише његовој породици и колегама којимај изражавам најискреније саучешће. Почивај у миру драги пријатељу - ВЕЧНАЈА ПАМЈАТ!
    We are all deeply shocked by the cowardly murder of Oliver Ivanović, a person of tremendous courage and political charisma. This heinous crime must be investigated and the perpetrators brought to justice. Oliver was particularly close to Dečani Monastery as he grew up here and I keep in my best memory our frequent meetings and the time we spent together. We will be all missing him, especially his family and colleagues to whom I express my sincerest condolences. May you rest in peace, dear friend - MEMORY ETERNAL!




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    Вреди прочитати. Није тајна да Милан Ивановић нема симпатија према СНС режиму, најблаже речено, а опет ни у једном одговору нема ни инсинуације да су ово урадили Срби.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 15 часа, Брка Жарковачки рече

    Рада Трајковић, Владика Атанасије, људи са Косова - сви они немају појма :0212_rolleyes:

    Страшно је ово СНС испирање мозга ...

    Сад ме нахрани сендвичем па настави да се бавиш дневном политиком и пусти ове озбиљне ствари.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 19 часа, RYLAH рече

    Вреди прочитати. Није тајна да Милан Ивановић нема симпатија према СНС режиму

    Kako bre nema? Otkad to?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 19 часа, RYLAH рече

    Вреди прочитати. Није тајна да Милан Ивановић нема симпатија према СНС режиму, најблаже речено, а опет ни у једном одговору нема ни инсинуације да су ово урадили Срби.

    Мислим да није поента у томе дал је злочинац србин или албанац. Треба сви да се договоримо, цело друштво, медији, сви, да злочинци немају националност. Онда ће мислим свима бити лакше да сагледамо ситуацију.

    1) Да се убиство десило на теритирији коју контролише Приштина, имали би консезус да је Приштина одговорна због лоше безбедоносне ситуације, и што није заштитила људски живот.

    2) Убиство се десило на територија која није под контролом Приштине, него под контролом Београда. Дакле, Београд је одговоран.

    Најгора ми је Вучићева изјава како неће допустити да ово убиство искористи Приштина, како би преузела потпуну контролу над севером КиМ, који је насељен српским живљем. Шта да ради народ на северу КиМ, него да се исели. Београд му не гарантује безбедност, и не осећа се одговорним за безбедоносну ситуацију, а такође не дозвољава Приштини да преузме север КиМ.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 часа, RYLAH рече

    Сад ме нахрани сендвичем па настави да се бавиш дневном политиком и пусти ове озбиљне ствари.

    Него како?! Нема ништа слађе од тога.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 25 минута, ana čarnojević рече

    vazno je i to ko je narucio ubistvo i ko je ubio.

    ali priznajte da se i sami iznenadite koliko dugo niste videli te ljude...Rada, dr. MIlan Ivanovic, Trajkovic. umesto njih sada je jedino vazan i pitan komesar za Kosovo neki tamo Marko Djuric koji je bio valjda u obdanistu kada su oni bili lideri nasim ljudima na tom prostoru dok su nase vladike sakupljale mrtve.

     i tuzno i strasno. grozno.

     

     

    Био у "Отпору", па преумио ваљда...

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Ко је убио Оливера?

    1414429895-Veljko-Lalic28. јануар 2018.

    Све ово већ почиње полако да вређа интелигенцију.

    Једни знају да су Оливера Ивановића убили Американци, други да су то урадили Руси.

    И једнима и другима је потпуно нормално да су провалили две највеће светске силе, да знају шта су њихови стратешки интереси, да су ЦИА или ФСБ - нормално - заборавили од кога су купили ауто који је пронађен након пола сата, као и на камере испред странке Оливера Ивановића.

    Једино изгледа није логично да су Оливера убили криминалци?! И то они који су му годинама претили. Они изгледа једини размишљају стратешки.

    И сад нема везе на шта је све време упозоравао Оливер Ивановић? Нема везе шта каже његова супруга. Нема везе ни што је у северном делу Косовске Митровице, која има становника као три солитера на Новом Београду, за годину дана запаљено 200 аутомобила. Замислите ви да испред ваше зграде експлодирају два.

    И онда се испостави да се оптужују Срби? А какве то везе има са Србима? Зар није најгори део Амфилохијевог говора на Ђинђићевом гробу био када је причао о братској крви? Каква смо ми црна браћа? Браћа с онима који пале цркве?! Или убијају децу?!

    Није брат убио Оливера Ивановића, нити дечаке у "Панди".

    Ко ће да одговори ожалошћенима? А ожалошћени смо сви ми.

    Зашто је власт пропустила прилику да се обрачуна с криминалцима који тероришу нашу праву браћу на Косову, све да су га убили и Финци, а није да направи нови митинг на месту убиства?

    Зашто опозиција није изашла макар на заједничку конференцију за штампу, кад јој већ све ово није било окидач да заједно изађе на изборе?

    Чија је ово игра? Зар ми сви заједно не видимо куда све ово води?

    Да ли ће косовизација закуцати ускоро и на наша врата? Или је већ ту, само аутомобили још не горе.

    Мафија нема милости. Довољно је да један предложи неко убиство, и онда се они утркују у својој лудости, за коју мисле да је храброст.

    Зар то нисмо већ видели са убиством Зорана Ђинђића?

    То може да опрости Амфилохије, по служби оноземаљској, али овоземаљска Србија не може.

    То су те две Србије које није успео да направи Зоран Ђинђић.

    Израел је настао на правилу: Бог ће ти опростити, али држава Израел неће никад.

    А шта је данас то што ти Србија неће никада опростити? Да ли је то убиство Оливера Ивановића? Невиних дечака у "Панди"?

    Или пљачке несрећних људи у чије име све радимо?

    Шта смо урадили за људе на Косову у које се све време заклињемо? Како је дошло до тога да данас морамо у ТВ преносу уживо да им поклањамо тракторе?

    Да ли је тачно да сваке године из буџета двеста милиона евра иде на Косово? Да ли су раније званично одлазиле милијарде?

    И где су тачно те паре?

    Не морате да будете економиста да срачунате наш патриотизам.

    Колико има Срба тачно на Косову? Сто, сто педесет хиљада. Је ли то око 30.000 породица? Колико је онда да свакој породици која живи на Косову дате на рачун 50.000 евра? Да ли је то тачно милијарду и по?

    Да ли је онда 100.000 тачно три милијарде? Да ли за сто хиљада евра на Косову можете да направите кућу као на Дедињу за три милиона?

    Па што онда тим људима не дамо паре? Зашто не направимо од севера Косова Швајцарску, уместо да ови који им помажу праве рачуне у Швајцарској.

    Зашто за 15 година у којима смо званично потрошили десет милијарди евра нисмо направили социјалне карте за сваког од њих? Зашто данас не знамо сваког коме треба бојлер или му се покварио шпорет?

    Па зато што са Богом можемо некако и да се договоримо, а за Србију ионако немамо шта да бринемо.

    Шалом.

    Вељко Лалић (Недељник)

    http://www.srbi.org.mk/sr/otvoreno/2726-ko-je-ubio-olivera

     
     
     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Dve paralelne istrage, ali nema novosti o ubistvu Ivanovića

    Navršilo se tri meseca od ubistva Olivera Ivanovića u Kosovskoj Mitrovici, a do danas je ostalo nepoznato ko su ubice i njihovi nalogodavci. Kosovske službe i nadležne službe Srbije vode nezavisne istrage a, uprkos obećanjima, novosti o tom slučaju Ivanovićeva porodica, saradnici i javnost ne saznaje.

    Nema ni osumnjičenih, ni pritvorenih, niti se išta više o zločinu zna, od onoga što se saznalo neposredno posle ubistva Olivera Ivanovića.

    Tri meseca kasnije, grafiti sa njegovim likom osvanuli su u Kosovskoj Mitrovici, Prištini, Gračanici, Nišu, Kruševcu.  

    "Taj print na zidovima je opomena, tako građani u najvećoj meri razumeju, kao opomenu da se i dalje čeka informacija ko je ubica i ko je nalogodavac.To je poruka za institucije u Prištini i u Beogradu, podsećam da se sve vreme vode dve paralelne istrage", kaže Tatjana Lazarević, urednica portala KoSSev.  

    U stranci Olivera Ivanovića kažu da Specijalno tužilaštvo iz Prištine, koje je u martu preuzelo slučaj, poziva iste one svedoke koje su, neposredno posle ubistva, zvali i istražitelji iz Mitrovice.

    "Do današnjeg dana, nažalost nemamo nikakvu informaciju, stiče se utisak da se stvari vraćaju na početak, nelogično je da pozivate svedoke da posle tri meseca dešavanja kažu šta se desilo tog dana, na primer jedna od njih sam i ja koja sutra u 9 sati treba da se javim u svojstvu svedoka", kaže Ksenija Božović.  

    Poslednja najava da će se bar nešto oko tog ubistva rasvetliti stigla je iz Beograda, pre mesec dana.  

    "Nisam želeo ja danas da mi neko ne kaže da zloupotrebljavam dvomesečnu tragediju. Službe po tom pitanju će da govore, za dve nedelje. Ne mislim da će se mnogi iznenaditi. Iznenadiće se oni koji su znali krivca unapred", rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić 17. marta 2018.  

    Ipak, ni službe ni predsednik u obećanom roku nisu se oglasili.

    Novinar iz Gračanice Živojin Rakočević smatra da bi Beograd trebalo da insistira da istragu preuzme međunarodna komisija.  

    "Trebalo bi insistirati da se formira međunarodna nezavisna komisija, zastrašujuće je što međunarodna zajednica ćuti, evo i Euleks ćuti", rekao je Rakočević.

    Kako slučaj ne bi pao u zaborav saradnici Ivanovića najavljuje i peticiju da pešačka zona u Mitrovici ili Ulica Sutjeska, u kojoj je ubijen Ivanović, dobije njegovo ime.  

    http://rs.n1info.com/a380277/Vesti/Tri-meseca-od-ubistva-Olivera-Ivanovica.html

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...