Jump to content
  • Поуке.орг - инфо
    Поуке.орг - инфо

    Саопштење за јавност Епархије милешевске

      Обавештавамо свештенство, монаштво, верујући народ Епархије милешевске и ширу јавност да је Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије, у сарадњи са Светим Архијерејским Синодом Српске Православне Цркве, примио 16. децембра 2017. године, умировљеног епископа Филарета да борави у манастиру Свете Тројице у Дубници.

    cropped-Zaglavlje-Novo.jpg.c48d53741075f4e2708d6006ea57ac8e.jpg

    Умировљени епископ Филарет стигао је у манастир Дубницу око поднева, а Епископ милешевски Атанасије га је сачекао са братством манастира и изразио му срдачну добродошлицу, као човеку који је у своје време, када је био активни епископ, много труда унео у ову Епархију.
     
    Сходно уредби Светог Архијерејског Синода, умировљени епископ Филарет се у манастиру Дубници неће бавити питањима општег живота Цркве нити било којим аспектом текућег живота Епархије милешевске. Посвећен својим духовним потребама, он ће се у молитви и подвигу придржавати „услова под којима му се ово гостопримство пружа“ и које Свети Архијерејски Синод истиче у својој пастирској бризи о целој Цркви, а то овде конкретно „подразумева пуно поштовање канонског поретка Цркве“. Сходно томе, умировљени епископ Филарет неће богослужити ван поменутог манастира и неће без  знања надлежног епархијског Архијереја позивати било кога да у манастиру богослужи.
     
    Манастир Дубница има свог настојатеља, своје братство и уређен молитвени и општи животни поредак. То је поредак уређен према Уставу Српске Православне Цркве. Сви манастири Епархије милешевске управљају се по томе правилу.
     
    Из Канцеларије Епископа милешевског
     



    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 38 минута, Trifke рече

    Pa sada, kada covek procita ovaj tekst mogao bi da pomisli kako je cista i nevina dusa ovo napisala.Necu da kazem da bi mogao da pomisli i da je ova osoba naivna. :0205_whistling: A sada sledi veliko ALI, kada procita da je to napisao Vedran onda zna da iza toga mora biti nekog pozadinskog znacenja tj sarkazma. :)) Sto bi nas narod rekao: Ko ga nezna skupo bi ga platio. :smeh2:  

    Ja eto imam predlog da mi svi napisemo molbu sinodu da oni tebe postave za vladiku i da te odmah zatim penzionisu. girl_smiley:cheesy3::)) Pa kada je mogao doticni episkop, o kome je rec, da zavrsi fakultet za mesec dana i da posle toga bude hirotonisan sto nebi mogao i ti? :whackado::cheesy3::))  Onda bi mogao da probas tu "gorku" sudbinu koja je zadesila penzionisane vladike. Tako bi dublje mogao da saosecas sa njima u njihovoj "tuzi i bolu". 12:smeha::pivo: Sta ti mislis druze moj? Da li ti se svidja moj predlog? :))

    12:smeha:

    Теби јопет пала магла на очи. Ааа?

    Знаш шта, ја ти имам милосрдно срце које жали чак и уцвјељене пемзјонисане владике. :tongue: А још и то, пемзјонери вазда били сиротиња, осим Титових и Колиндиних. 

    А ти си невјеран, па сумњаш. :D Ја сам ти и у сарказму искрен. 

    Појента је та, ако су толко неваљали, а што ли су владике? Ако нису добри били ка владике штолсу толко дуго владиковали. Куј ту крив? Само јадни пемзјонери?

    А ти да знадеш људске дубине знао би да и њијова патња може бити голема. Има људи који прсну кад им се свијет сруши, душо незнавена, па онда у експлозији и други око њија погину. А мене брине и та брига. Моје милосрдо и сажаљиво срце то тешко подноси. 

    А за владику, јадан, ја не морам за два мјесеца вакултет завршавати јербо их имам завршених на бирање. :)) Ја сам ти преквалификован за ото. То ти је исто ка и неквалификован. А неморем ни зато што ти ја мрзим да се возам од славе до славе сваки дан. Ош да ти још образлажем?

    • Оплаках :)) 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, Ведран* рече

    12:smeha:

    Теби јопет пала магла на очи. Ааа?

    Знаш шта, ја ти имам милосрдно срце које жали чак и уцвјељене пемзјонисане владике. :tongue: А још и то, пемзјонери вазда били сиротиња, осим Титових и Колиндиних. 

    А ти си невјеран, па сумњаш. :D Ја сам ти и у сарказму искрен. 

    Појента је та, ако су толко неваљали, а што ли су владике? Ако нису добри били ка владике штолсу толко дуго владиковали. Куј ту крив? Само јадни пемзјонери?

    А ти да знадеш људске дубине знао би да и њијова патња може бити голема. Има људи који прсну кад им се свијет сруши, душо незнавена, па онда у експлозији и други око њија погину. А мене брине и та брига. Моје милосрдо и сажаљиво срце то тешко подноси. 

    А за владику, јадан, ја не морам за два мјесеца вакултет завршавати јербо их имам завршених на бирање. Ја сам ти преквалификован за ото. То ти је исто ка и неквалификован. А неморем ни зато што ти ја мрзим да се возам од славе до славе сваки дан. Ош да ти још образлажем?

    O veliki avo! Metaniju vrsim pred tobom i molim za oprostaj. :)) Moj greh , moj preveliki greh!  :)) Kako sam , O Veliki Avo , mogao zaboraviti vase plemenito i sazaljivo srce? :))

    Ovi penzioneri nisu sirotinja. 0405_feel Samo nemoj to nikome da kazes. Strogo poverljivo. 0405_feel 

    E rodjo moj. Svojeveremeno su se birale vladike samo da bi neko mogao da popuni eparhiju i tako ti je svaka susa posle zavrsenog fakulteta mogal da bude vladika. Tako ti su ti ovi ovde pomenuti postali vladike. Tu izostavljam sadasnjeg umirovljenog vladiku Atanasija jer on ne spada u ovu grupu. Da bi se postalo vladika danas moras da zavrsis fakultet i budes zamonasen u odgvarajucu eparhiju i da budes dobro sa odredjenim vladikama da bi moga da budes predlozen za vladiku a posle je to stvar rutine. 

    A znaci ti si vise nego kvalifikovan. Pa dobro onda posao mozemo da zavrsimo jos brze! ;)  :))

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, Trifke рече

    Da bi se postalo vladika danas moras da zavrsis fakultet i budes zamonasen u odgvarajucu eparhiju i da budes dobro sa odredjenim vladikama da bi moga da budes predlozen za vladiku a posle je to stvar rutine. 

    Значи јопет све исто ка и прије, само што дуже траје 12:smeha:

    Мислим, пут до владичества дуже траје, а само владичество, како видимо, краће :))

    • Оплаках :)) 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 минута, Ведран* рече

    Значи јопет све исто ка и прије, само што дуже траје 12:smeha:

    Мислим, пут до владичества дуже траје, а само владичество, како видимо, краће :))

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Trifke рече

    Pa tesko ali ajde kada ti kazes! :))

    И не рекох ли ти малопре да си неверан! Ел сад видиш како знадем дубине људске? 12:smeha:

    Али има наде за тебе. Иако си неверан имаш смирења :))

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 51 минута, Ведран* рече

    И не рекох ли ти малопре да си неверан! Ел сад видиш како знадем дубине људске? 12:smeha:

    Али има наде за тебе. Иако си неверан имаш смирења :))

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...