Jump to content
  • Поуке.орг - инфо
    Поуке.орг - инфо

    Саопштење за јавност Епархије милешевске

      Обавештавамо свештенство, монаштво, верујући народ Епархије милешевске и ширу јавност да је Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије, у сарадњи са Светим Архијерејским Синодом Српске Православне Цркве, примио 16. децембра 2017. године, умировљеног епископа Филарета да борави у манастиру Свете Тројице у Дубници.

    cropped-Zaglavlje-Novo.jpg.c48d53741075f4e2708d6006ea57ac8e.jpg

    Умировљени епископ Филарет стигао је у манастир Дубницу око поднева, а Епископ милешевски Атанасије га је сачекао са братством манастира и изразио му срдачну добродошлицу, као човеку који је у своје време, када је био активни епископ, много труда унео у ову Епархију.
     
    Сходно уредби Светог Архијерејског Синода, умировљени епископ Филарет се у манастиру Дубници неће бавити питањима општег живота Цркве нити било којим аспектом текућег живота Епархије милешевске. Посвећен својим духовним потребама, он ће се у молитви и подвигу придржавати „услова под којима му се ово гостопримство пружа“ и које Свети Архијерејски Синод истиче у својој пастирској бризи о целој Цркви, а то овде конкретно „подразумева пуно поштовање канонског поретка Цркве“. Сходно томе, умировљени епископ Филарет неће богослужити ван поменутог манастира и неће без  знања надлежног епархијског Архијереја позивати било кога да у манастиру богослужи.
     
    Манастир Дубница има свог настојатеља, своје братство и уређен молитвени и општи животни поредак. То је поредак уређен према Уставу Српске Православне Цркве. Сви манастири Епархије милешевске управљају се по томе правилу.
     
    Из Канцеларије Епископа милешевског
     



    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 8 минута, Ведран* рече

    А зна ли неко где бораве сви други умировљени епископи? На пример где је сад биши канадски, бивши нишки?

    А умировљена браћа су ваљда на Куби :)))

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Ведран* рече

    сад не знам ел се шалиш ил озбиљно? :D

    ма шалим се откуд знам. Ја сам их видео последњи пу на аеродрому кад су ишли на Кубу на одмор са секретаирацама

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 10 минута, Милан Ракић рече

    ма шалим се откуд знам. Ја сам их видео последњи пу на аеродрому кад су ишли на Кубу на одмор са секретаирацама

    Ааа, то! Па то сви знамо, на том ајродрому смо сви тада били и то видли. Него реко, да нису јопе ошли. 

    Немам ја ништа против, нека, поготово сад кад су пемзјонери. Куба је ипак јефтинја.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Ведран* рече

    Ааа, то! Па то сви знамо, на том ајродрому смо сви тада били и то видли. Него реко, да нису јопе ошли. 

    Немам ја ништа против, нека, поготово сад кад су пемзјонери. Куба је ипак јефтинја.

    12:smeha:12:smeha:12:smeha: Падо` са столице

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Знате шта је мени помало тугаљиво? То што мора да се пишу све ове напомене, у вези поштовања Црквеног реда и поретка, у једној таквој одлуци где се бившем правјашчем архијереју даје кров над главом у манастиру. Па зар и архијереју мора овако јавно да се напомиње да он мора да поштује правила?

    Али вероватно се пише зато што мора да се пише. А то је оно што је мени тужно. Зашто смо дотле дошли?

    Зар не би лепше било да пензионисаном владики, било којем, дају неки манастир и да га у њему поставе за настојатеља. Ваљда ако су до јуче управљали епархијама могу да воде и један манастир? Или су сад одједном у тој мери онеспособили? А можда би се и они боље "аклиматизовали" и било би мање трзавица. Јер до јуче су им се сви клањали и тресли се у ципелама пред њима, а сада их нико ни ич не зарезује, а то није лако поднети ако човек није баш јако духовно поткован. Или сам ја оптимиста?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 22 минута, Ведран* рече

    Ракићу! Ти кад шоферираш авјонем, ел мораш увек да будеш оп ти мис та? 

    Helikopterem. Treba, naročito na poziciju i mestu gde sam radio, tj. u remontnom zavodu :)))

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Милан Ракић рече

    Helikopterem. Treba, naročito na poziciju i mestu gde sam radio, tj. u remontnom zavodu :)))

    Аха. А видим да је оп ти ми зам важан!

    Кад је тако, онда мислим да и ониј преко чији глава си шоферирао морали су бити оп ти мис ти!

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, Ведран* рече

    Аха. А видим да је оп ти ми зам важан!

    Кад је тако, онда мислим да и ониј преко чији глава си шоферирао морали су бити оп ти мис ти!

    Тешко. Тј. ретко је кад била прилика да сам изнад нечијих глава пошто се пробни летови изводе или над самим аеродромом или над за то посебно одређеним простором испод којег су само њиве нпр. д боље омастиш ледину... Мсм., нема кућа и народа

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 часа, Ведран* рече

    Знате шта је мени помало тугаљиво? То што мора да се пишу све ове напомене, у вези поштовања Црквеног реда и поретка, у једној таквој одлуци где се бившемgirl_smileyправјашчем архијереју даје кров над главом у манастиру. Па зар и архијереју мора овако јавно да се напомиње да он мора да поштује правила?

    Али вероватно се пише зато што мора да се пише. А то је оно што је мени тужно. Зашто смо дотле дошли?

    Зар не би лепше било да пензионисаном владики, било којем, дају неки манастир и да га у њему поставе за настојатеља. Ваљда ако су до јуче управљали епархијама могу да воде и један манастир? Или су сад одједном у тој мери онеспособили? А можда би се и они боље "аклиматизовали" и било би мање трзавица. Јер до јуче су им се сви клањали и тресли се у ципелама пред њима, а сада их нико ни ич не зарезује, а то није лако поднети ако човек није баш јако духовно поткован. Или сам ја оптимиста?

     

    Pa sada, kada covek procita ovaj tekst mogao bi da pomisli kako je cista i nevina dusa ovo napisala.Necu da kazem da bi mogao da pomisli i da je ova osoba naivna. :0205_whistling: A sada sledi veliko ALI, kada procita da je to napisao Vedran onda zna da iza toga mora biti nekog pozadinskog znacenja tj sarkazma. :)) Sto bi nas narod rekao: Ko ga nezna skupo bi ga platio. :smeh2:  

    Ja eto imam predlog da mi svi napisemo molbu sinodu da oni tebe postave za vladiku i da te odmah zatim penzionisu. girl_smiley:cheesy3::)) Pa kada je mogao doticni episkop, o kome je rec, da zavrsi fakultet za mesec dana i da posle toga bude hirotonisan sto nebi mogao i ti? :whackado::cheesy3::))  Onda bi mogao da probas tu "gorku" sudbinu koja je zadesila penzionisane vladike. Tako bi dublje mogao da saosecas sa njima u njihovoj "tuzi i bolu". 12:smeha::pivo: Sta ti mislis druze moj? Da li ti se svidja moj predlog? :))

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...