-
By Поуке.орг - инфо •
Нови Сад: Епископ новосадски и бачки др Иринеј началствовао Божићним Евхаристијским сабрањем (АУДИО+ФОТО)Прослављање празника Рођења Господа и Бога и Спаса нашега Исуса Христа, у Саборном храму у Новом Саду отпочело је служењем Великог повечерја и јутрења празника Божића.Свету Литургију служио је Преосвештени Епископ новосадски и бачки др Иринеј, уз саслужење више свештеника и ђакона. Посланицу за празник Рођења Христова, Патријарха српског и свих архијереја Српске Православне Цркве, прочитао је протопрезвитер-ставрофор Ђорђе Ђурђев, настојатељ Светогеоргијевског храма у Новом Саду. На литургијске прозбе одговарао је хор „Свети Георгије”. Светој Литургији, поред мноштва верног народа, присуствовали су и градоначелник Новог Сада г. Милош Вучевић и др Радивоје Стојковић, директор Гимназије „Јован Јовановић Змај” у Новом Саду.Извор: Епархија бачка
Повратне информације корисника
-
Тренутно на сајту 0 чланова, 0 Скривених, 354 Госта (Погледај целу листу)
- There are no registered users currently online

Recommended Comments
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах