-
By Поуке.орг - инфо •
Епископ бихаћко-петровачки Сергије началствовао Пасхалним јутрењем и Пасхалном Литургијом у манастиру Клисина (ФОТО)Молитвено, свечано и радосно и ове године дочекан је празник Васкрсења Христовог у Светомаринском манастиру Клисина.У 23 часа служено је васкршње јутарње богослужење, а у наставку Света Архијерејска Литургија којом је началствовао Епископ бихаћко-петровачки Господин Сергије (Карановић), а саслуживали су му: игуман Василије (Рожић), епархијски ђакон Немања Рељић, те јерођакон Данило (Иваниш). У богослужењу је учествовао и ипођакон Угљеша Новак, службеник Епархије бихаћко-петровачке.Током Свете Литургије прочитана је Васкршња посланица Његове Светости патријарха српског Иринеја. Већ по устаљеној традицији освештана су и вјерницима подијељена васкршња јаја, а освештан је и манастирски сир.У препуном храму Свете Марине вјернима се обратио духовни предстојатељ наше Епархије, Епископ Сергије, пожељевши свима срећан и Богом благословен празник Васкрсења Христовог, са молитвеном жељом да у свакоме од нас изнова васкрсне љубав према Богу и ближњима.У манастирском конаку, уз послужење, настављено је заједничарење започето у светом храму, а присутни су једни другима честитали Празник над празницима, традиционалним поздравом: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ - ВАИСТИНУ ВОСКРЕСЕ!Извор: Манастир Клисина- александар живаљев је реаговао/ла на ово
-
1
Повратне информације корисника
-
Тренутно на сајту 0 чланова, 0 Скривених, 1152 Госта (Погледај целу листу)
- There are no registered users currently online




Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах