Jump to content
  • Поуке.орг - инфо
    Поуке.орг - инфо

    Владика Фотије: Да Град Бијељина буде благословен и да иде напред!

    35713fotije.jpg
     
    Служењем свете Литургије у цркви Светог Ђорђа, као и у другим градским црквама, почело је  обиљежавање крсне славе града Бијељина - Светог Пантелејмона. "Нека је срећан и благослов данашњи дан – градска слава свети великомученик Пантелејмон, велики исцелитељи и чудотворац. Желимо да се данашња слава прослави достојанствено и у духовној радости. Да овај град буде благословен и да иде напред. Желимо да људи у овом граду живе у миру и љубави. Ми као Црква смо ту да помажемо тај подвиг, да духовно водимо бригу о нашем народу да би ишао путем вере и спасења", рекао је Епископ зворничко-тузлански Фотије.
     
     
     
    Славу града честитао је и градоначелник Бијељине.
     
    "Желим да се захвалим свим гостима, братским пријатељским градовима, који су дошли да увеличају славље. Честитам славу свим грађанима Бијељине, да је проведу у здрављу, срећи, весељу и да им слава донесе мир и радост", поручио је градоначелник Бијељине Мићо Мићић. 
     
     
    Данашњим свечаностима присуствује велики број грађана Семберије и регије, а у гостима су и високи званичници. Кум славе је Марко Царевић из Будве. На свечаност су дошли и Мирко Шаровић, предсједник СДС-а и министар спољне трговине и економских односа у СМ, градоначелник Бањалуке Игор Радојичић,  градоначелник Новог Сада Милош Вучевић...
     
    очи градске славе јуче је одата почаст погинулим борцима у одбрамбено-отаџбинском рату.
     
    Вијенце и цвијеће на централни споменик положиле су делегације града Бијељине, гости из Србије, Црне Горе, Сјеверне Македоније, Русије, Словачке и Њамачке, представници институција Републике Српске и заједничких институција на нивоу БиХ, као и бројне организације проистекле из рата.
     
     
    Уочи славе града јуче је одржан и пријем градоначелника Миће Мићића за представнике братских и партнерских градова, дипломатског кора и друге делегације на којем су пријатељи града свједочили о напретку Бијељине, те Пантелинско духовно вече.
     
    Поводом заштитника града Светог Пантелејмона у Бијељину су пристигле и бројне честитке пријатељских и братских општина, а међу њима је на свечаности прочитана честитка српског члана Предсједништва БиХ Милорада Додика.
     
    Епископ Фотије: Пантелино
     
    Дај Боже да данас
    град Бијељина
    буде благословен,
    да све у овом
    граду светло буде,
    да се бели, да 
    да људи буду
    радосни, весели, 
    да заједништво и 
    љубав влада, да
    нема питања где и
    када, већ да предани
    рад испуни овај
    град и да све од 
    деце врви, да у 
    свему будемо добри,
    први, да сузе за браћу
    теку, да бремена 
    једни других носимо
    и да се тиме поносимо,
    да Белу Голубицу
    подигнемо у спомен
    светом Сави и Симеону,
    да то буде наш завет и
    дика, да то буде наша
    слика, да нас свети
    Пантелејмон благосиља,
    да Бијељина буде
    град мира, да сви
    живимо у јединству и
    слози, свети 
     
    Пантелејмоне ти помози.
     
     



    Повратне информације корисника

    Recommended Comments

    Нема коментара за приказ.



    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...