Сусрету су присуствовали амбасадор Босне и Херцеговине у Хрватској г. Александар Врањеш, шеф Представништва Републике Српске у Бриселу г. Марио Ђурагић, саветници Председнице Српске г. Славко Митровић и г. Душан Петровић, саборски заступник и председник СДСС проф. др Милорад Пуповац, саборска заступница гђа Драгана Јецков, као и протопрезвитер-ставрофор Славиша Симаковић.
Епископ Герасим је гостима показао храм Светог Спиридона Чудотворца и Парохијски дом у Петрињи који је разрушен у земљотресу. Уследила је посета храму Рођења Пресвете Богородице у Глини, где је Епископа и високе госте дочекао парох глински презвитер Горан Каламанда. У Мајским Пољанама код Глине, владика Герасим и председница гђа Жељка Цвијановић су посетили породицу Куколеча и том приликом се детаљније упознали са условима у којима данас живе.
Епископ Герасим је детаљније упознао Председницу са невољама и страдањем како људи тако и свих храмова и светиња Епархије горњокарловачке. Посебна пажња посвећена је теми обнове и помоћи народу у тешкој ситуацији. Председница гђа Жељка Цвијановић је показала интересовање, солидарност и добру намеру за помоћ људима и обнову домова, светиња и објеката Епархије горњокарловачке.
Извиор: Епархија горњокарловачка
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах