-
By Поуке.орг - инфо •
Епископ ремезијански Стефан: Од молитве нема важнијег дела!
Са благословом Његове Светости Патаријарха српског Г. Иринеја, на празник Сабора Пресвете Богородице, у четвртак, 08. јануара 2020. године, одржан је на платоу испред Храма Светог Саве, молитвени скуп подршке нашем страдалном народу у Црној Гори, Косову и Метохији и свим српским крајевима.Пред почетак молитвеног скупа верни народ се окупио у великом броју на Теразијама, одакле је кренула литија ка Храму Светог Саве на Врачару. Литију и Молебан Пресветој Богородици предводио је Његово Преосвештенство Епископ ремезијански Г. Стефан викар Његове Светости Патријарха српског Г. Иринеја.У литији су учествовали многобројни свештеници АЕМ и других Епархија СПЦ, Генерални секретар председника Републике г. Никола Селаковић, директор Канцеларије за Косово и Метохију г. Марко Ђурић и представници градске управе Београда.На крају Молебана Пресветој Богородици Епископ Стефан је пренео благослове Његове Светости Патријарха Иринеја и том приликом је произнео беседу у којој је истакао важност наше молитвене подршке нашој страдалној браћи у Црној Гори, Косову и Метохији и свим другим нашим крајевима, јер „од молитве нема важнијег дела“.Извор: Радио Слово љубве- александар живаљев је реаговао/ла на ово
-
1
Повратне информације корисника
-
Тренутно на сајту 0 чланова, 0 Скривених, 852 Госта (Погледај целу листу)
- There are no registered users currently online
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах