Jump to content
  • александар живаљев

    Прослава Лазареве Суботе и Цвети широм Српске помесне Цркве

    ВРБИЦА У АРХИЈЕРЕЈСКОМ НАМЕСНИШТВУ СОМБОРСКОМ



    tekst_6728.JPGЛазарева субота или Врбица се слави на суботу уочи празника Цвети (који увек падају у шесту недељу Часног поста) посвећена је успомени на васкрсење четвородневног Лазара, и на улазак Христов у Јерусалим, где су га деца свечано дочекала и поздравила.

    Верници , предвођени сомборским свештенством , припадницима војске (Касарна ”Аеродром” и Први центар за обуку војске србије ) и члановима КУД-а из Сомбора (КУД "Раванград" и КУД "Сомбор"), прославили су Врбицу литијом која је походила улице Сомбора (Краља Петра Првог, Венац Степе Степановића, Венац Живојина Мишића и Венац Радомира Путника) и завршила се у Храму Св. великомученка Георгија где је служено Вечерње.

    ГАЛЕРИЈА СЛИКА...


    Пригревица-У суботу 31. марта текуће године Светом литургијом и литијом прослављена је Лазарева субота у богомољи Светог апостола Марка у Пригревици. Литургијским сабрањем началствовао је презвитер Љубиша Човић, војни свештеник уз саслужење презвитера Младена Глушца, пароха апатинског. Након Свете литургије освећене су врбине гранчице и одржана је литија у сусрет празнику Цвети. Велики број деце учествовао је у овој духовној радости, која су након литије послужена у сали која је у склопу богомоље.

    ГАЛЕРИЈА СЛИКА...

    Апатин-У суботу 31. марта текуће године навечерје празника Уласка Господа Исуса Христа у Јерусалим прослављено је у Апатину. Литија се традиционално кретала од богомоље Преподобне матере Параскеве до храма Сабора Светих апостола. Након освећења врбиних гранчица одржана је свечана вечерња служба, коју је служио презвитер Жељко Васић уз саслужење апатинских свештеника. 

    ГАЛЕРИЈА СЛИКА...

    Чонопља и Кљајићево- Освећење и подела врбових гранчица,је обављена у Чонопљи у Храму Свете Тројице у 15 часова а у Кљајићеву у 17 часова.Чланице Кола српских сестрара годинама уназад почастиле су децу звончицима и послужењем. Службе је обавио протонамесник Бошко Симић.На крају су деца са фолклора увеселила данашњи празник са пригодним програмом испред храма Успења Пресвете Богородице у Кљајићеву.Сви су почашћени испред храма послужењем жена из Кола и колачима вредних парохијанки.

    ГАЛЕРИЈА СЛИКА...

    Кула-Окупљен у своме храму, верни народ сабрао се да молитвено прослави успомену на васкрсење четвородневног Лазара и улазак Господњи у Јерусалим. Вечерњим богослужењем началствовао је презвитер Борислав Тошић уз саслужење протопрезвитера-ставрофора Владислава Пајића и ђакона Петра Николића.

    ГАЛЕРИЈА СЛИКА...




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    Празници у Епархији рашко-призренској

    2. Април 2018 - 14:39
    Празници у Епархији рашко-призренској
    Празници у Епархији рашко-призренској
    Празници у Епархији рашко-призренској
    Празници у Епархији рашко-призренској

    Слава капеле Светог Лазара Четвородневног у манастиру Светих Архангела код Призрена. У манастиру Грачаница свечано прослављен празник Уласка Христовог у Јерусалим.

    У манастиру Грачаници свечано је прослављен празник Уласка Христовог у Јерусалим - Цвети. Свету Литургију служио је Епископ рашко-призиренски г. Теодосије уз саслужење свештенства архијерејског намесништва приштинског и уз песму грачаничких монахиња. Као и увек на Врбицу и Цвети у грачаничкој цркви се окупило мноштво малишана.

    У манастиру Светих Архангела на Лазареву суботу свечано је прослављена слава манастирске капеле посвећене Светом Лазару Четвородневном. Свету Литургију служио је Епископ рашко-призренски г. Теодосије уз саслужење свештеника и свештеномонаха Епархије. На крају Литургије Владика је преломио славски колач са архимандритом Михајлом, игуманом манастира, који је тог дана прославио и своју крсну славу. Након Литургије којој је присуствовао већи број верника са Косова и Метохије, отац Михајло са братијом приредио је славски ручак за све присутне показујући своје већ надалеко познато гостопримство.

    Извор: Епархија рашко-призренска

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Архијерејска Литургија у Белегишу

    2. Април 2018 - 14:27
    Архијерејска Литургија у Белегишу
    Архијерејска Литургија у Белегишу
    Архијерејска Литургија у Белегишу
    Архијерејска Литургија у Белегишу

    На празник Уласка Христовог у Јерусалим - Цвети, 1.априла 2018. године, Његово Преосвештенство Епископ сремски г. Василије служио је свету архијерејску Литургију у Белегишу.

    Саслуживали су архијерејски намесник старопазовачки протојереј-ставрофор Миле Јокић, пензионисани парох белегишки протојереј Лука Симић, протојереј Миле Лујић из Старе Пазове, парох белегишки протонамесник Ђорђе Ковљен и протођакон Слободан Вујасиновић.

    За певницом су појали протојереј Александар Цвитановић, јереј Предраг Антонијевић, вероучитељ Димитрије Милановић и Вељко Гњатовић. Чтецирали су Милош Ђак, студент Правног факултета, и Никола Братић, црквењак и појац храма Преноса моштију Светог оца Николаја у Белегишу. Верни народ је са страхом и вером приступио светим тајнама христовим. Богослужењу је присуствовао и председник Општине Стара Пазова г. Ђорђе Радиновић са сарадницима.

    Извор: Епархија сремска

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Прослава празника Цвети у Ријеци

    2. Април 2018 - 10:02
    Прослава празника Цвети у Ријеци
    Прослава празника Цвети у Ријеци
    Прослава празника Цвети у Ријеци
    Прослава празника Цвети у Ријеци

    Евхаристијским сабрањем у храму Светог оца Николаја Мирликијског у Ријеци 1. априла 2018. године прослављена је успомена на Улазак Господа Исуса Христа у Јерусалим - Цвети.

    Торжественим сабрањем началствовао је Његово Преосвештенство Епископ горњокарловачки г. Герасим, уз саслужење протојереја-ставрофора Миће Костића, презвитера Јована Галамића, презвитера Дарка Дугоњића и ђакона Будимира Кокотовића. Литургију су својим појањем улепшали чланови хора парохије ријечке.

    Извор: Епархија горњокарловачка

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Празнична сабрања у Бања Луци

    2. Април 2018 - 9:28
    Празнична сабрања у Бања Луци
    Празнична сабрања у Бања Луци
    Празнична сабрања у Бања Луци
    Празнична сабрања у Бања Луци

    Његово Преосвештенство Епископ бањалучки г. Јефрем служио је 31. марта 2018. године, на Лазареву суботу, вечерње богослужење са литијом око храма, освећењем и поделом врбице у Саборном храму Христа Спаситеља.

    Саслуживали су бањалучки свештеници и ђакону у присуствз многобројног верног народа. Појао је Мешовити хор СПД Јединство. Сутрадан, на Цвети, света Литургија је служена са почеткому 9 часова.

    Извор: Епархија бањалучка

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Празници у Митрополији дабробосанској

    2. Април 2018 - 8:38
    Празници у Митрополији дабробосанској
    Празници у Митрополији дабробосанској
    Празници у Митрополији дабробосанској
    Празници у Митрополији дабробосанској

    Лазарева субота у Сарајеву. Врбица у Фочи. Цвети у Штрпцима.

    Васкрсење из мртвих Лазара - пријатеља Христова из Витаније надомак Јерусалима, празник је који се свечано и величанствено прославља широм Васељење. Слављење овог чудесног догађаја - васкрсења пре Васкрсења -  десило се и 31. марта 2018. године у храму Светих архистратига Божјих Михаила и Гаврила у Сарајеву - у старој Сарајевској цркви на Башчаршији.

    Свету архијерејску Литургију служио је Високопреосвећени Митрополит дабробосански г. Хризостом уз саслужење протојереја-ставрофора Ранка Билинца, Јадрана Даниловића и Владислава Топаловића, јереја Бојана Зекића и ђакона Будимира Гардовића.

    Дана 31. марта 2018. године, на Лазареву суботу и у навечерје великог празника Уласка Господа Исуса Христа у свети град Јерусалим - у нашем народу и нашој црквеној традицији познатији као Цвети - служено је празнично вечерње у храму Светог Саве у Фочи и обављена традиционална Врбица.

    Вечерње је служио Високопреосвећени г. Хризостом, Митрополит дабробосански, уз саслужење архимандрита Лазара Лазаревића, протојереја-ставрофора Ненада Тупеше, протојереја Александра Видаковића, јереја Николе Ковача и ђакона Ранка Ковача и Будимира Гардовића.

    Дана 1. априла 2018. године, на велики празник Уласка Господа Исуса Христа у свети град Јерусалим - Цвети, Његово Високопреосвештенство г. Хризостом, Митрополит дабробосански, допутовао је у историјско село Штрбци у Општини Рудо где је служио свету архијерејску Литургију у парохијском храму Рођења Пресвете Богородице.

    Велики број вјерника сабрао се на велики празник да по први пут дочека и поздрави новог Митрополита. Саслуживали су протојереји-ставрофори Александар Топаловић и Саво Брадоњић, протојереј Живко Васић, јереј Жарко Савић и ђакони Будимир Гардовић и Марко Марковић. Након свете Литургије благословљена је врбица и обављен је трократни опход око светог храма .

    Извор: Митрополија дабробосанска

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Епископ Јоаникије богослужио у Бијелом Пољу

    2. Април 2018 - 8:08
    Епископ Јоаникије богослужио у Бијелом Пољу
    Епископ Јоаникије богослужио у Бијелом Пољу
    Епископ Јоаникије богослужио у Бијелом Пољу
    Епископ Јоаникије богослужио у Бијелом Пољу

    Светом архијерејском Литургијом и празничном литијом кроз Бијело Поље у недељу, 1. априла 2018. године, прослављен је празник Уласка Господа Исуса Христа у Јерусалим - Цвети.

    Свету архијерејску Литургију у бјелопољском Саборном храму Светих апостола Петра и Павла служио је Његово преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки г. Јоаникије уз саслужење свештенства и свештеномонаштва и молитвено учешће бројног верног народа.

    Током светог богослужења Преосвећени Епископ је протојереја Дарка Пејића, архијерејског намјесника бјелопољског, унапредио у чин протојереја-ставрофора. Владика је, приликом тог свечаног чина, захвалио проти Дарку на дугогодишњем служењу Цркви Божјој и повереној му пастви, а нарочито приликом службе у Мојковцу и труду који је уложио током градње цркве Светог Јована Крститеља у Сутивану.

    Захваљујући Преосвећеном г. Јоаникију за подршку у раду и напредовању, протојереј-ставрофор Дарко Пејић је казао: -Све у животу било ми је под благословом најприје Високопреосвећеног Митрополита г. Амфилохија, а онда и нашег Преосвештеног Владике г. Јоаникија. Велика ми је част и хвала Владици на указаном поверењу што ме је поставио овдје у Бијело Поље, међу овај добри, честити и поштени народ. Све што се урадило, урадило се заједно, рекао је прота Пејић, изразивши захвалност браћи свештеницима, бјелопољској Црквеној општини и Братству православне омладине.

    Подсетио је на активности које су заједнички спроведене у обнављању кућа на територији бјелопољске општине и навео да се нада да ће поред изграђене капеле у затворској јединици бити подигнута и капела у болници у Бијелом Пољу како би се пружила помоћ болесним суграђанима.   

    Сабрани верници, који посте Васкршњи пост, а који су се припремали молитвом и исповешћу, приступили су светом причешћу. Свечана празнична литија, предвођена Преосвећеним Епископом г. Јоаникијем, кренула је у свештени ход традиционално од цркве Светих апостола Петра и Павла кроз центар града и назад до цркве.

    Извор: Епархија будимљанско-никшићка

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    ЦВЕТИ У СТАРОЈ МИЛОШЕВОЈ ЦРКВИ У КРАГУЈЕВЦУ ПДФ Штампа Ел. пошта

    ЦВЕТИ У СТАРОЈ МИЛОШЕВОЈ ЦРКВИ У КРАГУЈЕВЦУ

    Епископ шумадијски Г. Јован је на празник Цвети 01. априла 2018. године, служио Свету Архијерејску литургију у Старој Милошевој цркви у Крагујевцу. Владики Јовану су саслуживали ректор крагујевачке богословије Свети Јован Златоусти протојереј-ставрофор др Зоран Крстић, протојереј-ставрофор Саво Арсенијевић, протојереј-ставрофор мр Рајко Стефановић, протојереј Милић Марковић и јереј Владан Костадиновић, који је уједно, по благослову Његовог Преосвештенства беседио.

    Јереј Владан Костадиновић је одржао беседу по конструкцији триптиха, подсетивши верне, прво да стојећи у храму свакодневно гледамо у икону која представља Улазак Господњи у Јерусалим. На њој видимо и приказаног човека који се обучен у ланену хаљину радује и игра. Царска кћи је замерила Давиду који иде пева и игра. Али јој он одговара да је наша људска природа и да смо одлучили да идемо мимо Бога, чинећи смрт стварном. Јуче смо то гледајући другу икону видели у представи Васкрсења четвородневног Лазара. За њега Христовим доласком смрт постаје сан и то речима Христовим да сваки који верује у Њега има живот вечни. Она ћемо бити спасени нашег умовања, отпадања од Бога и пропадања. Трећа икона коју ћемо ускоро гледати је икона Васкрсења Христовог, коме претходи наш усклик: Осана! Благословен који долази у име Господње. У Јерусалиму су пре свих то чинила деца, бацајући палмове гранчице пред Господа Исуса Христа, учинили предсказање да ће Отац подићи Сина свога. Зато се потрудимо да не будемо тврдоврати као они који су ради гордости своје разапели Господа. Потрудимо се да будемо браћа Његова и деца Очева, да би и у нама пребивао Дух Свети, била је поука професора Владана Костадиновића.

    Беседа јереја Владана Костадиновића, професора Богословије „Светог Јована Златоуста“

    Трпеза љубави је за све верне постављена у парохијском дому, где је верни народ заједно са својим Владиком наставио пролављање празника Цвети.

    протођакон Мирослав Василијевић

     

    ФОТО-АЛБУМ: cveti01.jpg

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    ПРОСЛАВА ВРБИЦЕ У МЛАДЕНОВЦУ ПДФ Штампа Ел. пошта

    ПРОСЛАВА ВРБИЦЕ У МЛАДЕНОВЦУ

    Према древном црквеном обичају, уочи празника Уласка Господа Исуса Христа у Јерусалим – Цвети, у храму Успења Пресвете Богородице у Младеновцу освештане су гранчице врбе. Из најранијих сведочанстава ο Врбици с краја 4. века, која потичу од Силвије Аквитанке и у којима је описано богослужење јерусалимске Цркве тога времена, сазнајемо да су у литији учествовали одрасли и деца носећи у рукама гранчице маслинâ и палми. У крајевима где нема маслина и палми носе се гранчице врбе. Зато се ова литија и назива Врбицом. Гранчице врба, освештане молитвом и покропљене освећеном водом раздељују се вернима, који их чувају током године поред славске иконе.

    Након вечерњег богослужења и литијског опхода око младеновачке Цркве мноштво верника је наставило заједничарење у радосном расположењу у порти у којој је била организована хуманитарна продаја радова корисника младеновачког Центра за дневни боравак деце и омладине ометене у развоју.

    јереј Марко Јефтић

     

    • ФОТО-АЛБУМ: 
    vrbica_mladenovac01.jpg

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    ЛАЗАРЕВА СУБОТА У ШУМАРИЦАМА ПДФ Штампа Ел. пошта

    ЛАЗАРЕВА СУБОТА У ШУМАРИЦАМА„Благословен који долази у Име Господње“ (Јн 12, 13), чуло је се данас кроз насеље Шумарице из уста деце од којих је Господ начинио Себи хвалу (Пс 8, 2).

    Као и сваке године, тако и ове, верни народ, деца школе „Јован Поповић“, деца која певају у хору Свети ђакон Авакум узнели су молитве Господу идући у крсном входу улицама свога насеља од школе до цркве Светог Георгија, а у исто време идући у сретање Господу који улази у Јерусалим појући тропаре и духовне песме Св. владике Николаја предвођен својим свештеником протонамесником Срђаном Тешићем.

    Верни народ је носио Крст Господњи из Јерусалима и чудотворну икону Пресвете Богородице молећи да Крст Господњи, Мајка Божија и сви Свети сачувају њихов град и крај од сваке недаће и међусобне заваде да у миру и благостању дочекају поклонити се Светом Васкрсењу. Мноштво народа било је у литији, али је многи народ литију дочакао у порти цркве у изградњи срећан и молитвено расположен што се пракса литије на Врбицу усталила у њиховом крају и што сваке године све више и више народ узима учешће у њој. Многе домаћице заједно са свештениковом супругом госпођом Милицом Тешић су после освећења врбе принеле своја послужења како би се сви који су дошли у литију окрепили. Све је свето и честито било и ове године о Лазареву дне у Шумарицама.

    Марко Арсенић, вероучитељ

     


    •  

    ФОТО-АЛБУМ: vrbica_sumarice01.jpg

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    ЛАЗАРЕВА СУБОТА У ГРОШНИЦИ ПДФ Штампа Ел. пошта

    ЛАЗАРЕВА СУБОТА У ГРОШНИЦИЛазарева субота или Врбица је одувек била празник омиљен међу децом, па су се на вечерњој служби (31. марта 2018. године), која је служена у храму Св. Григорија Богослова у крагујевачком насељу Грошница, нашли и ученици који похађају наставу у сва три објекта основне школе Наталија Нана Недељковић – Грошници, Великом Пољу и Вињишту.

    У надахнутој беседи, јереја Ненада Милојевића, присутни верни народ је могао да чује о разлици измећу телесног и духовног поста, те о дочекивању Христа на исправан начин – како у време Његовог уласка у Јерусалим, тако и данас.

    Након послужења, организованог од стране братства овог светог храма, настављено је дружење у парохијском дворишту. Иначе, богослужењу је присуствовала и директорка поменуте школе, госпођа Драгана Мијовић.

    вероучитељ Горан Лазаревић

     

    • ФОТО-АЛБУМ:
    vrbica_grosnica01.jpg

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    ПРАЗНИК ВРБИЦА ПРОСЛАВЉЕН У СОПОТУ ПДФ Штампа Ел. пошта

    ПРАЗНИК ВРБИЦА ПРОСЛАВЉЕН У СОПОТУ

    “Да би нас уверио у опште Васкрсење, Ти си Христе Боже пре свог страдања Васкрсао Лазара из мртвих. Зато и ми као деца, носећи знак победе, кличемо Теби, победнику смрти: Осана на висини, Благословен који долази у име Господње.”

    Деца и верни народ Сопота су и ове године свечано прославили радосни празник Васкрсења Лазаревог-Врбицу. У 17 часова почела је вечерња служба у храму Вазнесења Господњег, у Сопоту, коју је служио архијерејски намесник космајски, протојереј-ставрофор Љубиша Смиљковић.

    Отац Љубиша се обратио пристним верницима и објаснио значај данашњег празника, додавши потом да заповест коју Христос изговара “Лазаре, изиђи напоље”- јесте заповест којом Христос објављује рат смрти. То су речи којима Христос објављује да сама смрт мора бити умртвљена и уништена. То је чудо љубави које тријумфује над смрћу. Да би уништио смрт и њену тмину, сам Христос, а то значи сам Бог, сама Љубав, сам Живот-силази до гроба Лазаревог, силази да би се тамо лицем у лице срео са смрћу, да би је разрушио, да би нам даровао вечни живот за који нас је Бог саздао.

    Након освећења врбових гранчица уследила је литија кроз Сопот, у којој су најрадоснији били наши најмлађи хришћани.

    Вероучитељ Бојан Миленовић

     

    • ФОТО-АЛБУМ: 
    vrbica_sopot01.jpg

     

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    ПРОСЛАВЉАЊЕ ВРБИЦЕ И ПРАЗНИКА ЦВЕТИ У АРАНЂЕЛОВЦУ – ПРИРЕДБА „У СУСРЕТ ВАСКРСУ“ ПДФ Штампа Ел. пошта

    ПРОСЛАВЉАЊЕ ВРБИЦЕ И ПРАЗНИКА ЦВЕТИ У АРАНЂЕЛОВЦУ – ПРИРЕДБА „У СУСРЕТ ВАСКРСУ“У свим храмовима орашачког намесништва свечано је прославњена Врбица и одслужена Света Литургија на празник Цвети. Деца и верни народ су заједно са својим свештенством прославили овај празник у храму Светих Апостола Петра и Павла у Аранђеловцу. Празник је прославњен служењем празничног бденија и свечаном литијом у којој су се нарочито истакли наши најмлађи суграђани. Овај Свети догађај су посебно увеличали ученици ОШ „Светолик Ранковић“ из Аранђеловца и Мисаче. Вероучитељи ове школе су са својим ученицима припремили приредбу под називом „У сусрет Васкрсу“. Ученици су се лепо спремили и за окупљени верни народ извели неколико рецитација и драмских сцена у Петропавловском храму.

    Свечана литија око храма је посебно била украшена великим бројем деце која су својим ношењем врбових гранчица и звоњавом својих малих звончића овом празнику дали посебну ноту. Врбове гранчице које су верници носили су посебна символика победе Господа Исуса Христа над смрћу и слика Христовог свечаног уласка у Јерусалим.

    У недељу је одслужена Света Литургија на празник Цвети у присуству и живом учествовању у Литургији великог броја деце и верног народа. Свету Литургију су служили протојереј-ставрофор Мићо Ћирковић, протонамесник Александар Миловановић, јереј Милош Мијатовић и ђакон Немања Искић. Беседу на овај велики празник је одржао протојереј-ставрофор Мићо Ћирковић који је окупљени верни народ поучио значају празника Цвети и његовом значају за све наступајуће празније који нам следе у Страсној седмици.

    ђакон Немања Искић

     

    • ФОТО-АЛБУМ: 
    vrbica_arandjelovac01.jpg

     

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Цвети у Великој Сочаници

    2. Април 2018 - 15:20
    Цвети у Великој Сочаници
    Цвети у Великој Сочаници
    Цвети у Великој Сочаници
    Цвети у Великој Сочаници

    Празник Уласка Господа и Спаса нашег Исуса Христа у Јерусалим - Цвети молитвено и свечано је прослављен у Великој Сочаници. Свету Литургију служио је надлежни свештеник протојереј- ставрофор Славољуб Тривић.

    Извор: Епархија зворничко-тузланска

    •  
    •  
    |

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Цвети у Братунцу

    2. Април 2018 - 15:19
    Цвети у Братунцу
    Цвети у Братунцу
    Цвети у Братунцу
    Цвети у Братунцу

    На празник Уласка Господа Исуса Христа у Јерусалим - Цвети служена је света Литургија у храму Успења Пресвете Богородице у Братунцу уз молитвено учешће многобројног верног народа и деце. Литургију је служио протојереј-ставрофор Борислав Тодић. Лепоти празновања и духовној радости допринела су и деца из вртића „Радост“ у Братунцу, који већ дуги низ година долазе у храм свечано обучена и украшена цветним венчићима да отпевају или одрецитују песмице у славу Божју и Спаситеља нашег Господа Исуса Христа.

    Извор: Епархија зворничко-тузланска

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Свечана литија и бденије у Никшићу

    2. Април 2018 - 9:35
    Свечана литија и бденије у Никшићу
    Свечана литија и бденије у Никшићу
    Свечана литија и бденије у Никшићу
    Свечана литија и бденије у Никшићу

    Уочи великог хришћанског празника Уласка Господа Исуса Христа у Јерусалим - Цвети, 31. марта 2018. године, у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу служено је празнично бденије са петохлебницом. У наставку бденија ишла је литија око Саборног храма у којој је учешћа узело мноштво народа, међу њима велики број деце. Освештане су врбове гранчице и подељена звона најмлађима у спомен на свечани улазак господа Исуса Христа у Јерусалим.

    Извор: Епархија будимљанско-никшићка

    Цвети прослављене у Никшићу

    2. Април 2018 - 9:38
    Цвети прослављене у Никшићу
    Цвети прослављене у Никшићу
    Цвети прослављене у Никшићу
    Цвети прослављене у Никшићу

    Свету Литургију на Цвети служили су свештеници никшићког Саборног храма Светог Василија Острошког. Началствовао је старјешина Саборне цркве јереј Остоја Кнежевић, уз саслужење протојереја Слободана Јокића, архијерејског намјесника никшићког, протојереја Миодрага Тодоровића и ђакона Николе Маројевића и Константина Дојића. Литургију је пратио хор Светог новомученика Станка, којим руководи проф. Ленка Дурутовић.

    Извор: Епархија будимљанско-никшићка

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...