Jump to content

Vraceno zdanje Vaseljenskoj Patrijarsiji

Оцени ову тему


Препоручена порука

Hoce turska u EU pa se malo vraca civlizacijskim tekovinama. Iskreno ne znam sta vracaju; jer nas je jedan imam ovde ubedjivao da je Turska izvor ljudskih prava i da je tamo hriscanstvo potpuno zasticeno:

Vaseljenskoj patrijaršiji konačno vraćeno zdanje na Bujukadi

ANKARA - Turska je, nakon više decenija, vratila Vaseljenskoj patrijaršiji čuveno zdanje na ostrvu Bujukada u kome je svojevremeno bilo smešteno sirotište.

Evropski sud za ljudska prava u Strazburu je, odlučujući po žalbi Patrijaršije, nedavno naložio Ankari da vrati ovo zdanje pravoslavcima u Istanbulu.

Ovu građevinu u drvetu, jedinstvenu u svetu, podignutu pre više od 100 godina na ostrvu Bujukada u Mramornom moru, turske vlasti su svojevremeno konfiskovale.

"Mi smo svedoci jedinstvenog poteza u istoriji Turske. Zgrada sirotišta biće vraćena Patrijaršiji", rekao je advokat Patrijaršije Džema Sofuoglu.

On će u ponedeljak predati ključeve zdanja vaseljenskom patrijarhu Vartolomeju.

U Patrijaršiji u Istanbulu se nadaju da će turske vlasti, posle ove odluke, ispraviti i druge greške koje su počinjene prema njenoj imovini.

Patrijaršija je pokrenula međunarodnu kampanju za ponovno otvaranje teološke škole na ostrvu Halki, koju su vlasti, nakon 130 godina rada, jednostranim potezom zatvorile 1971. godine.

Za ovaj potez Vaseljenska partijaršija uživa podršku Brisela, Vašingtona i velikog broja međunarodnih institucija.

Not Available 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мисле ли Турци да врате храм Свете Софије Васељенској Патријаршији?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мисле ли Турци да врате храм Свете Софије Васељенској Патријаршији?

Не мисле, јер им служи за туризам 0102_laugh

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pozdravljam postupak braće turaka!

Pozdavljam i ja postupak turaka a i tebi čestitam na vraćenim čvarcima.

Nerazumijem brate!
Cjenim, mada neznam zašto su mi ih vratili!A hvala ti pošto ja sam lud za činovima!!

Pa nekad u JNA se za sve činove govorilo čvarci 0110_hahaha

Ti si vidim dobio svoje čvarke nazad.(uredničke 0110_hahaha  )

vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...