Jump to content

Словенац са четворо деце добро живи од једног евра дневно

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 50
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Zanimljivo koliko negativnih komentara, a prakticno ni jedan pozitivan... 0110_hahaha


Мој коментар није био негативан.  0110_hahaha Ако је човеку лепо тако и ако могу његова деца то да поднесу -  facenew22222222 Лично не видим потребу за тако нешто а ако се господин брине о гладнима нека он троши евро месечно а нека 2 евра проследи народним кухињама ако већ глуми неког аскету.

Моји покојни баба и деда су редовно хранили њихове комшије који су умирали од глади... а нису звали новине да се подиче тим, видео је Онај који је требао.

http://www.svetigora.com/node/5903

Радуј се мучениче и Цјелевниче, Пантелејмоне!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Панто да ли си приметио када се кликне на оног словенца изађе нека реклама  facenew22222222


Јел ова реклама са безобразним садржајем?  0110_hahaha

http://www.svetigora.com/node/5903

Радуј се мучениче и Цјелевниче, Пантелејмоне!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I u Srbiji se ljudi hrane čak i za manje od evra ,neki i besplatno, evo pogledajte

Постављена слика


Нажалост, по томе смо рекордери! Нисмо ни свесни колико је гладних а међу њима је и комшија и пријатеља и родбине...

Емисија Ексклуизив на Првој телевизи свакодневно проналази овакве случаје. Стварно је жалост!  facenew22222222

http://www.svetigora.com/node/5903

Радуј се мучениче и Цјелевниче, Пантелејмоне!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Панто да ли си приметио када се кликне на оног словенца изађе нека реклама  facenew22222222


Јел ова реклама са безобразним садржајем?  0110_hahaha

0110_hahaha

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Primer je svakako ekstreman i samim tim dosta nerealan, ali mislim da je jako interesantan i poucan, ko ume da cita izmedju redova.

Naime, potpuno se slazem sa Slovencem da savremeni zivot gura coveka u "masinu" iz koje ne sme izaci zbog straha da ce "umreti od gladi" . Dakle, nece niko umreti od gladi! Radimo da bi zaradili i zadovoljili potrebe, a onda radimo jos vise da bi zadovoljili jos vece potrebe i tako u krug... Na kraju kad pogledate, posle sve trke, guzvanja, cekanja, stresa, racuna, provizija, priloga, svedete se na minimum koji se moze mozda zadovoljiti i na nacin slican onome koji je predlozio. Svidja mi se pitanje koje namece ovaj njegov eksperiment. Da li je stvarno nuzno i vredno ziveti 40g u autobusu izmedju kancelarije i spavace sobe da bi obezbedio sebi u stare dane kocku prostora, malo povrca i voca???I da li je coveku zaista potrebnije puno vise od ovoga???

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zanimljivo koliko negativnih komentara, a prakticno ni jedan pozitivan... facenew22222222

Не видим ништа позитивно у његовој поруци... Напротив.

Флореннтина,

Нико никоме не брани да живи како жели. Међутим, да људи немају тај порив за стварањем и напредком ми данас не би имали струју, текућу воду, пеницилин, вакцине, а о компјутерима, аутомобилима и авионима да не причамо. Дакле, тај људски дух који ствара је омогућио и овом пајацу да проповеда свој крипто-комунизам. Јер и Творац је човеку дао врт "да га ради и чува", дао му је да буде "господар света" да би тај свет својим умом и радом уобличио, да би био учесник Стварања, а не да буде пасиван и безвољан.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I u Srbiji se ljudi hrane čak i za manje od evra ,neki i besplatno

Просто невероватно, једини који су успели да се сете неког одрживијег решења:  

Дониране овце за народну кухињу

Смедерево - У оквиру акције "Храна за све", “Јат ервејз” донирао је стадо оваца за производњу хране за народну кухињу у Смедереву.

Ова акција представља пример како се неискоришћени пољопривредни потенцијали могу упослити у форми социјалног предузетништва на добробит најугроженијих.

Наменска производња поврћа, житарица, воћа и меса, у форми социјалног предузетништва, представља један од могућих путева за дугорочно решење, али је за сада једино Црвени крст Смедерева успео да спроведе у дело ову идеју, обезбеђујући трећину потреба из сопствене производње.

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Старац Онуфурије је живео 60 година у пустињи није имао ни жуту банку!  :cheesy:

:cheesy2:

Ког датума је житије? (није да нема и других примера наравно)


Охридски Пролог  prstgore Што питаш?  4chsmu1

а ево и са википедије http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9E%D0%BD%D1%83%D1%84%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B5

http://www.svetigora.com/node/5903

Радуј се мучениче и Цјелевниче, Пантелејмоне!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Смедерево - У оквиру акције "Храна за све", “Јат ервејз” донирао је стадо оваца за производњу хране за народну кухињу у Смедереву.

Од ЈАТ-а би човек очекивао јато птица... 0110_hahaha

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ео прочитах, житије је скори идентично житију св. Марка Траческог


Можда су браћа по бабине линије!  0110_hahaha

Елем,

Словенац неће да потроши више од 1 евра месечно а ми не можемо и да хоћемо!  0110_hahaha Социјално одговорна Влада није омогућила тако нешто! Мада, сад кад се његово величанство председник РисБо Тадић наљутио на тајкуне,  од наплаћеног пореза на екстра профит разделиће сиротињи по 1евро + оних 20 евра од НИС-а што смо добили!  greengrin Змаго би живео скоро 2 године а ми јадници не можемо ни недељу дана.....авај, авај!  0110_hahaha

http://www.svetigora.com/node/5903

Радуј се мучениче и Цјелевниче, Пантелејмоне!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...