Jump to content

Интервју за часопис ''НОВОСТИ'' и ''ПОЛИТИКА'' бившег епископа Артемија

Оцени ову тему


Препоручена порука

ADMIRAL = Мирољуб Петровић?

Не причајте којешта.

Артемије није долазио јер је он тако хтео!

Данас сам чуо ,да су га за овај сабор,преклињали да дође,специјално владика Амфилохије!

Али он је имао друга посла,да обија манастире по Косову.

 Srpska crkva vodi srbe u otpad ekumenističke lažne crkve.Lažna crkva uvek koristi svetovnu vlast da bi zaštitila svoj položaj i učenje.

Ајде не лупај глупости, људи знају да си свештеник.

Имаш задњу опомену због оваквих глупавих и провокаторских порука!

Ако је Мирољуб Петровић у међувремену рукоположен за свештеника, онда су ствари много озбиљније него што изгледа. 319.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 51
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Izvini sestro.

Upravo time pokazujemo veliku ljubav, strpljenje i smirenje ako se ne mesamo u to o cemu nemamo

znanja.

Ne treba siriti paniku i paranoju pa da ljudi izgube poverenje u odluke Sabora.

niti da izgube povjerenje u artemija, rekla bi.

Петровић Станислава

„А ово је вјечни живот да познају Тебе јединога истинитог Бога кога си послао Исуса Христа“ Јн. (17, 3)

Бог створи прво Адама и Еву, а послије Стеву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izvini sestro.

Upravo time pokazujemo veliku ljubav, strpljenje i smirenje ako se ne mesamo u to o cemu nemamo

znanja.

Ne treba siriti paniku i paranoju pa da ljudi izgube poverenje u odluke Sabora.

niti da izgube povjerenje u artemija, rekla bi.
Upravo suprotno. Nakon ovoga sto je reko u novinarima a sto je Max izdvojio oca Artemija vise ne treba

uzmiati za ozbiljno.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брат Срећко је лепо издвојио цитате монаха Артемија...пази сад:

"Одлуке Сабора су, као и раније одлуке СА Синода из фебруара или СА Сабора из маја месеца, потпуно неканонске и неуставне, и за мене немају никаквог значаја..." (0:50)

"Показао сам и говорио, и делима и речима и практично, да сам за јединство у СПЦ..." (1:18)

"Ја сам доживотни епископ рашкопризренски..." (3:40)

Ко је овде блесав ?!

319.gif

1. za kog to odluke koje nisu kanonske treba da imaju značaj? sasvim ispravno.

2. da, šta je tu sporno?

3. preciznije, rekao je da je doživotni episkop ili sve dok neko ne dokaže krivicu i ne raščini ga!

ko je blesav ovdje , na to ne mogu da ti odgovorim.

Петровић Станислава

„А ово је вјечни живот да познају Тебе јединога истинитог Бога кога си послао Исуса Христа“ Јн. (17, 3)

Бог створи прво Адама и Еву, а послије Стеву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Погледао сам овај назови интервју.

Кафанска атмосфера није поремећена присуством рашчињеног владике Артемија .

Ова два пијанца што наводно воде интервју могуће је да су новинари али је још извесније да су наливени.

Слика је и више него жалосна за Артемија пре свега.

У кафани са два пијанца који једва изговарају своја питања уз јасну алкохоличарску гестикулацију седи један дедица и прича о свом животу и муци , а пијанци климају главом и запиткују дедицу , усмеравајући га да прича оно што они хоће да чују.

После овога "интервјуа" јаснија ми је слика односа Артемија са његовим окружењем.

Ако су му овакви суфлирали до сада , није ни чудно што је дедица доспео до рашчињења.

Но опет да се оградим од пијанаца, морам да кажем да ми је  жао дедице, као и свакога честитог човека којега пијани мангупи вуку за нос.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брат Срећко је лепо издвојио цитате монаха Артемија...пази сад:

"Одлуке Сабора су, као и раније одлуке СА Синода из фебруара или СА Сабора из маја месеца, потпуно неканонске и неуставне, и за мене немају никаквог значаја..." (0:50)

"Показао сам и говорио, и делима и речима и практично, да сам за јединство у СПЦ..." (1:18)

"Ја сам доживотни епископ рашкопризренски..." (3:40)

Ко је овде блесав ?!

319.gif

1. za kog to odluke koje nisu kanonske treba da imaju značaj? sasvim ispravno.

2. da, šta je tu sporno?

3. preciznije, rekao je da je doživotni episkop ili sve dok neko ne dokaže krivicu i ne raščini ga!

ko je blesav ovdje , na to ne mogu da ti odgovorim.

Timjančice,ne može jedan episkop da se postavlja iznad Sabora i da samovoljno tumači kanone kako njemu pada na pamet.To nikada nije bilo u Crkvi.Sabor je dokazao njegovu krivicu,i da je bilo po kanonima bio bi raščinjen još na prolećnom Saboru.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Погледао сам овај назови интервју.

Кафанска атмосфера није поремећена присуством рашчињеног владике Артемија .

Ова два пијанца што наводно воде интервју могуће је да су новинари али је још извесније да су наливени.

Слика је и више него жалосна за Артемија пре свега.

У кафани са два пијанца који једва изговарају своја питања уз јасну алкохоличарску гестикулацију седи један дедица и прича о свом животу и муци , а пијанци климају главом и запиткују дедицу , усмеравајући га да прича оно што они хоће да чују.

После овога "интервјуа" јаснија ми је слика односа Артемија са његовим окружењем.

Ако су му овакви суфлирали до сада , није ни чудно што је дедица доспео до рашчињења.

Но опет да се оградим од пијанаца, морам да кажем да ми је  жао дедице, као и свакога честитог човека којега пијани мангупи вуку за нос.

ja stvarno ne znam ko je zapravo "zalosni dedica" u SPC? Ima jedan sto nema fokusiran pogled i ocigledno govori neke stvari koje ni sam ne razume, ali mu je neko shanuo na uvo pa je pomislio da je najpametnije da prosledi u javnost

"Бог је, из видљиве и невидљиве природе, властитим рукама саздао човека по своме образу и подобију, обликујући тело од земље, и својим Духом подарио му је словесну и умну душу. А тога човека називамо Божанском иконом, јер израз "по образу"-икони, открива оно што је умно и самовласно, док израз "по подобију" открива могућност уподобљавања врлини." Свети Јован Дамаскин

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Погледао сам овај назови интервју.

Кафанска атмосфера није поремећена присуством рашчињеног владике Артемија .

Ова два пијанца што наводно воде интервју могуће је да су новинари али је још извесније да су наливени.

Слика је и више него жалосна за Артемија пре свега.

У кафани са два пијанца који једва изговарају своја питања уз јасну алкохоличарску гестикулацију седи један дедица и прича о свом животу и муци , а пијанци климају главом и запиткују дедицу , усмеравајући га да прича оно што они хоће да чују.

После овога "интервјуа" јаснија ми је слика односа Артемија са његовим окружењем.

Ако су му овакви суфлирали до сада , није ни чудно што је дедица доспео до рашчињења.

Но опет да се оградим од пијанаца, морам да кажем да ми је  жао дедице, као и свакога честитог човека којега пијани мангупи вуку за нос.

ja stvarno ne znam ko je zapravo "zalosni dedica" u SPC? Ima jedan sto nema fokusiran pogled i ocigledno govori neke stvari koje ni sam ne razume, ali mu je neko shanuo na uvo pa je pomislio da je najpametnije da prosledi u javnost

Јесте, било је сличних прича везаних за светог патријарха Павла па му то није сметало да га Бог прослави (напротив). Дај Боже да се то деси и са тим другим на кога циљате.

Узгред ни мени се уопште не свиђа порука Саве Савановића. Чисто сумњам да су "пијани мангупи" ти који о.Артемија "вуку за нос", а слабо и верујем у Савину интуицију о алкохолизму дотичних нити мислим да то има икакве везе са било чиме.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izvini sestro.

Upravo time pokazujemo veliku ljubav, strpljenje i smirenje ako se ne mesamo u to o cemu nemamo

znanja.

Ne treba siriti paniku i paranoju pa da ljudi izgube poverenje u odluke Sabora.

Vidi sad ovo...ja širim paniku i zbog mene će ljudi da izgube poverenje u odluke sabora.

Pa ovo je strašno šta će čovek ovde sve da pročita!

Pa da znaš... što bi bio kriv onaj ko je stvarno kriv,uvek je najbolje da krivicu prebacimo na drugoga1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Погледао сам овај назови интервју.

Кафанска атмосфера није поремећена присуством рашчињеног владике Артемија .

Ова два пијанца што наводно воде интервју могуће је да су новинари али је још извесније да су наливени.

Слика је и више него жалосна за Артемија пре свега.

У кафани са два пијанца који једва изговарају своја питања уз јасну алкохоличарску гестикулацију седи један дедица и прича о свом животу и муци , а пијанци климају главом и запиткују дедицу , усмеравајући га да прича оно што они хоће да чују.

После овога "интервјуа" јаснија ми је слика односа Артемија са његовим окружењем.

Ако су му овакви суфлирали до сада , није ни чудно што је дедица доспео до рашчињења.

Но опет да се оградим од пијанаца, морам да кажем да ми је  жао дедице, као и свакога честитог човека којега пијани мангупи вуку за нос.

ja stvarno ne znam ko je zapravo "zalosni dedica" u SPC? Ima jedan sto nema fokusiran pogled i ocigledno govori neke stvari koje ni sam ne razume, ali mu je neko shanuo na uvo pa je pomislio da je najpametnije da prosledi u javnost
Možeš li malo pojasniti?
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Погледао сам овај назови интервју.

Кафанска атмосфера није поремећена присуством рашчињеног владике Артемија .

Ова два пијанца што наводно воде интервју могуће је да су новинари али је још извесније да су наливени.

Слика је и више него жалосна за Артемија пре свега.

У кафани са два пијанца који једва изговарају своја питања уз јасну алкохоличарску гестикулацију седи један дедица и прича о свом животу и муци , а пијанци климају главом и запиткују дедицу , усмеравајући га да прича оно што они хоће да чују.

После овога "интервјуа" јаснија ми је слика односа Артемија са његовим окружењем.

Ако су му овакви суфлирали до сада , није ни чудно што је дедица доспео до рашчињења.

Но опет да се оградим од пијанаца, морам да кажем да ми је  жао дедице, као и свакога честитог човека којега пијани мангупи вуку за нос.

ja stvarno ne znam ko je zapravo "zalosni dedica" u SPC? Ima jedan sto nema fokusiran pogled i ocigledno govori neke stvari koje ni sam ne razume, ali mu je neko shanuo na uvo pa je pomislio da je najpametnije da prosledi u javnost

?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Погледао сам овај назови интервју.

Кафанска атмосфера није поремећена присуством рашчињеног владике Артемија .

Ова два пијанца што наводно воде интервју могуће је да су новинари али је још извесније да су наливени.

Слика је и више него жалосна за Артемија пре свега.

У кафани са два пијанца који једва изговарају своја питања уз јасну алкохоличарску гестикулацију седи један дедица и прича о свом животу и муци , а пијанци климају главом и запиткују дедицу , усмеравајући га да прича оно што они хоће да чују.

После овога "интервјуа" јаснија ми је слика односа Артемија са његовим окружењем.

Ако су му овакви суфлирали до сада , није ни чудно што је дедица доспео до рашчињења.

Но опет да се оградим од пијанаца, морам да кажем да ми је  жао дедице, као и свакога честитог човека којега пијани мангупи вуку за нос.

ja stvarno ne znam ko je zapravo "zalosni dedica" u SPC? Ima jedan sto nema fokusiran pogled i ocigledno govori neke stvari koje ni sam ne razume, ali mu je neko shanuo na uvo pa je pomislio da je najpametnije da prosledi u javnost
Možeš li malo pojasniti?
Ne, zato sto svako ima slobodu da sam procenjuje ljude oko sebe! Ako vas ovo ne podseca ni na kog, onda ja verovatno nisam u pravu. Laku noc

"Бог је, из видљиве и невидљиве природе, властитим рукама саздао човека по своме образу и подобију, обликујући тело од земље, и својим Духом подарио му је словесну и умну душу. А тога човека називамо Божанском иконом, јер израз "по образу"-икони, открива оно што је умно и самовласно, док израз "по подобију" открива могућност уподобљавања врлини." Свети Јован Дамаскин

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Погледао сам овај назови интервју.

Кафанска атмосфера није поремећена присуством рашчињеног владике Артемија .

Ова два пијанца што наводно воде интервју могуће је да су новинари али је још извесније да су наливени.

Слика је и више него жалосна за Артемија пре свега.

У кафани са два пијанца који једва изговарају своја питања уз јасну алкохоличарску гестикулацију седи један дедица и прича о свом животу и муци , а пијанци климају главом и запиткују дедицу , усмеравајући га да прича оно што они хоће да чују.

После овога "интервјуа" јаснија ми је слика односа Артемија са његовим окружењем.

Ако су му овакви суфлирали до сада , није ни чудно што је дедица доспео до рашчињења.

Но опет да се оградим од пијанаца, морам да кажем да ми је  жао дедице, као и свакога честитог човека којега пијани мангупи вуку за нос.

ja stvarno ne znam ko je zapravo "zalosni dedica" u SPC? Ima jedan sto nema fokusiran pogled i ocigledno govori neke stvari koje ni sam ne razume, ali mu je neko shanuo na uvo pa je pomislio da je najpametnije da prosledi u javnost
Možeš li malo pojasniti?
Ne, zato sto svako ima slobodu da sam procenjuje ljude oko sebe! Ako vas ovo ne podseca ni na kog, onda ja verovatno nisam u pravu. Laku noc
Mene ne podseća.Laku noć.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Погледао сам овај назови интервју.

Кафанска атмосфера није поремећена присуством рашчињеног владике Артемија .

Ова два пијанца што наводно воде интервју могуће је да су новинари али је још извесније да су наливени.

Слика је и више него жалосна за Артемија пре свега.

У кафани са два пијанца који једва изговарају своја питања уз јасну алкохоличарску гестикулацију седи један дедица и прича о свом животу и муци , а пијанци климају главом и запиткују дедицу , усмеравајући га да прича оно што они хоће да чују.

После овога "интервјуа" јаснија ми је слика односа Артемија са његовим окружењем.

Ако су му овакви суфлирали до сада , није ни чудно што је дедица доспео до рашчињења.

Но опет да се оградим од пијанаца, морам да кажем да ми је  жао дедице, као и свакога честитог човека којега пијани мангупи вуку за нос.

ja stvarno ne znam ko je zapravo "zalosni dedica" u SPC? Ima jedan sto nema fokusiran pogled i ocigledno govori neke stvari koje ni sam ne razume, ali mu je neko shanuo na uvo pa je pomislio da je najpametnije da prosledi u javnost

Јесте, било је сличних прича везаних за светог патријарха Павла па му то није сметало да га Бог прослави (напротив). Дај Боже да се то деси и са тим другим на кога циљате.

Узгред ни мени се уопште не свиђа порука Саве Савановића. Чисто сумњам да су "пијани мангупи" ти који о.Артемија "вуку за нос", а слабо и верујем у Савину интуицију о алкохолизму дотичних нити мислим да то има икакве везе са било чиме.

nikada nisam cula nista slicno za Patrijarha Pavla. Po mom skromnom misljenju, on je bio izuzetno razuman, posten i iskren covek. Sjajan kao primer pravednika i molitvenika. Jedina zamerka na kompletno njegovo delanje bila je sto nije bas sve konce u svojoj arhiepiskopiji uspevao da drzi u svojim rukama. Ali sve u svemu bio je posvecen Bogu i postojan u svojim stavovima.

"Бог је, из видљиве и невидљиве природе, властитим рукама саздао човека по своме образу и подобију, обликујући тело од земље, и својим Духом подарио му је словесну и умну душу. А тога човека називамо Божанском иконом, јер израз "по образу"-икони, открива оно што је умно и самовласно, док израз "по подобију" открива могућност уподобљавања врлини." Свети Јован Дамаскин

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...