Jump to content

Шта мислите о богословском дијалогу Православне Цркве са римокатолицима?

Оцени ову тему


Guest Светлана

Римокатолици искрено желе уједињење са Православном Црквом?  

195 члановâ је гласало

  1. 1. Римокатолици искрено желе уједињење са Православном Црквом?

    • Желе
      33
    • Не желе
      41
    • Још увек немам мишљење о томе
      28
    • Само власт желе
      95


Препоручена порука

Dobro, ne se uzbudjavaj. Shvatam da vam je potrebna istorija, kao i svima koji nastaju na novom ucenju.

 

Znas li da nikako ne mozes ubediti jednog Jehovinog Svedoka da su nastali u Americi pre stotinak godina? Naci ce ti stvari iz prvih vekova i objasnjavati da nikad nisu ni stvoreni vec su postojali od prvih godina.

 

 

slušaj, ako Crkva katolička i Crkva pravoslavna jedna drugoj PRIZNAJU apostolsko nasljeđe, kontinuitet i postupnost ili sukcesiju onda automatski jedna drugoj priznaju i kanonsku istoričnost što je nebrojeno puta PRI SVAKOM susretu i na svakom dokumentu bilo potvrđeno posebnim uvodnim klauzulama jer da nije ne bi imao ko s kim razgovarat ni šta dalje radit. Ako su papa Pavle VI i patrijarh +Atenagora opozivali anateme međusobno i uzjamno to znači automatski i priznavanje istorijskog kontinuiteta obostrano jer da toga nema ni te anateme ne bi mogle bit opozvane: papa bi pitao patrijarha: koji ste sad to vi da to možete raditi i obrnuto, patrijarh papu a koji ste sad vi ovlašćeni ili šta da to možete? No, poto su ustanovili da su oba ovlašćena i da mogu jer si uzajamno priznaju neprekinutu, kontinuiniranu istorijsku i apostolsku susljednost, sukcesiju i onda su to potom i učinili. Jer sad to išta jasnije? A to je i osnova za SVE dalje ekumenske dijaloge, bez toga bi bili nemogući. Zbog Davidove i ovog N.Petrovića bi trebali valjda stvarno otvorit vrtić forum gdje će im sve biti objašnjeno polako, uz spjev, sve rimovano i sa mnogo pljeskanja, plesanja i toptanja nožicama. 

 

AthenagorasAndPaulVI.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tripujes od zilota!!!Ne znam zasto si nervozan u ovoj diskusiji molimoli

 

Draga Nur, od nikakvih zilota ja ne tripujem već nerado vidim to što provodite ti i N.Petrovič, pravite se nevješti, glupirate a time i sebe i druge također pravite kretenima i idiotima a pri tom znam da niste uopšte takvi da ne bi mogli shvatit i čemu se tu piše a neke su vam stvari bile objašnjene po stotinu puta. Recimo to uzjamno priznanje istorisjkog kontinuiteta i apostolske sukcesije koje je alfom i omegom svega ali vi opet uporno postavljate stalno ista pitanja ili provocirate kao N.Petrović nekakvim apsolutno besmislenim proglašenjima da neko ima a neko nema istorijski kontinuitet itd. Sasvim isto kao što je to nedavno radila ta Davidova sa katihizisima. Ja ne mogu zabranit nekom da se pravi glup ako nije glup i kad znam da ste svi vrlo inteligentne osobe koje se tim služite samo da bi tako donosilii i iznosili tu svoje dezinformacije. A pošto niko od moderatora ili teologa ne interveniše jer zamjerno LAŽETE u važnim stvarima i širite dezinformacije ne samo o katolicima i katoličkoj Crkvi već i o pravoslavcima i o pravoslavnoj Crkvi onda mi ne preostaje ništa drugo nego to svest na istinitu mjeru. Ja trebam sad povjerovat da vi kao jadni ne znate kako je osnov ekumenskih dijaloga međusobno priznavanje istoričnosti, apostolske sukcesije i kontinuiteta? Znate vi to odlično, znaju to čak i mala djeca u osnovnoj, samo se pravite da ne znate. To ne zna samo onaj koji to NEĆE da zna. Savjetovao bi vam da se konačno uozbiljite na ovoj temi. Ona zaslužuje mnogo više ozbiljnosti nego što neki od vas pokazuju, moglo bi vam poslije biti žao da ste se tako ponašali jer time se isključujete sasvim iz bilo kakvih razgovora i nećete imati nikakvog izjecaja na njih, neke neozbiljne osobe niko neće htjet slušat i uzimat u obzir. Tako na ništa ozbiljno nećete imazi nikakav utjecaj.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

tim se sami diskvalifikujete u jednoj takvoj kapitalno važnoj stvari po Crkvu i po hrišćanstvo, hoće to ispravne motivacije, više molitve i obilje bogoslovskih kreposti, vjere, uzdanja i ljubavi. A s neozbiljnošću i bagatelizacijom se ne postigne nikad niišta.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Edit:

 

Tim se sami diskvalifikujete u jednoj takvoj kapitalno važnoj stvari po Crkvu i po hrišćanstvo, hoće to ispravne motivacije, više molitve i obilje bogoslovskih kreposti, vjere, uzdanja i ljubavi. A s neozbiljnošću i bagatelizacijom se ne postigne nikad niišta, s tim daleko nećete stići, niko vas neće uzeti u obzit a ni pitati za bilo šta.

 

osim toga naziv teme je.

Шта мислите о богословском дијалогу Православне Цркве са римокатолицима?

a šta vi tu najčešće pišete: ja sam protiv, šta će nam ili ekumenizam je svejeres

 

Pogledajte: u Crkvi postoje ti koji o tome oflučuju i u katoličkoj i u pravoslavnoj a oni su VEĆ DAVNO prije 50 godina ili više ODLUČILI da ti pregovori započnu. Dakle ovdje se ne raspravlja o tome da li će njih biti ili neće, oni postoje i JESU, rade se već 50 i više godina. Ni kad se započne partija šaha ne ispituje se svakih par minuta hićemo li je igrat ili nećemo, jednom smo odlučili da je igrat započnemo i dalje je samo igramo a raspravljat se onda može o tom koji će sljedeći potez biti najbolji. Ako se radi operacija, bolesnik uspavan, hirurg mu otvorio trbuh, ne raspravlja se više o tom svakih par minuta hoćemo li tog bolesnika operisat ili nećemo već koji sljedeći rez, zahvat ili intervencija će biti najpotrebnija i najbolja. Ili ako sjednete u auto nećete se valjda svakih pet minuta premišljat kuda želite da idete, ako ste se odlučili iz Beograda odvest za Novi Sad onda kad krenete ćete se samo vozit dalje i dalje dok ne stignete do tog Novog Sada. A vi bi se sna svakoj raskrsnici htjeli premišljat da li da krenete za Novi Sad, Niš ili Zaječar. To je baš to što vi sad radite.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Draga Nur, od nikakvih zilota ja ne tripujem već nerado vidim to što provodite ti i N.Petrovič, pravite se nevješti, glupirate a time i sebe i druge također pravite kretenima i idiotima a pri tom znam da niste uopšte takvi da ne bi mogli shvatit i čemu se tu piše a neke su vam stvari bile objašnjene po stotinu puta. Recimo to uzjamno priznanje istorisjkog kontinuiteta i apostolske sukcesije koje je alfom i omegom svega ali vi opet uporno postavljate stalno ista pitanja ili provocirate kao N.Petrović nekakvim apsolutno besmislenim proglašenjima da neko ima a neko nema istorijski kontinuitet itd. Sasvim isto kao što je to nedavno radila ta Davidova sa katihizisima. Ja ne mogu zabranit nekom da se pravi glup ako nije glup i kad znam da ste svi vrlo inteligentne osobe koje se tim služite samo da bi tako donosilii i iznosili tu svoje dezinformacije. A pošto niko od moderatora ili teologa ne interveniše jer zamjerno LAŽETE u važnim stvarima i širite dezinformacije ne samo o katolicima i katoličkoj Crkvi već i o pravoslavcima i o pravoslavnoj Crkvi onda mi ne preostaje ništa drugo nego to svest na istinitu mjeru. Ja trebam sad povjerovat da vi kao jadni ne znate kako je osnov ekumenskih dijaloga međusobno priznavanje istoričnosti, apostolske sukcesije i kontinuiteta? Znate vi to odlično, znaju to čak i mala djeca u osnovnoj, samo se pravite da ne znate. To ne zna samo onaj koji to NEĆE da zna. Savjetovao bi vam da se konačno uozbiljite na ovoj temi. Ona zaslužuje mnogo više ozbiljnosti nego što neki od vas pokazuju, moglo bi vam poslije biti žao da ste se tako ponašali jer time se isključujete sasvim iz bilo kakvih razgovora i nećete imati nikakvog izjecaja na njih, neke neozbiljne osobe niko neće htjet slušat i uzimat u obzir. Tako na ništa ozbiljno nećete imazi nikakav utjecaj.

Ne citam komentare ne primerene kulturnim ljudima pogotovo kada vidim ruzne reci,mozda ti to upotrebljavas u svakodnevnom zivotu ali ja ne dovoljno mi je sto sada znam s kojom vrstom osobe komuniciram,,i molim te zaobidji moje postove

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma tu istinu za volju treba da se zna da je to bila jedna Crkva i da nije došlo do udruživanja pa razmoilaženja. Zato je tvrd stav naše PC i bio takav i biće takav i to treba znati i pomiriti se sa tim. Jedna je Crkva i to treba da se zna! Da li zapad treba da bude u jednoj Crkvi = treba.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

SVETI PORFIRIJE KAVSOKALIVIT: NE BOJTE SE PAPE

 

Iz razgovora sa Arhimandritom Pavlom Nikitarosom: Ne bojte se, od pocetka su njegove namere da potcini Pravoslavnu Crkvu ali dolazi dan kada ce se dijalog bezuspesno okoncati.

 

Nista se nece desiti. 

         

 Dakle Unijati, taj trojanski konj, su kao semafor jasni da jedino zele da Pravoslavni priznaju prvenstvo pape, nista vise.

 

 

 

        http://www.agioritikovima.gr/didaches/gerontos-porfur/35568-agios-porfurios     

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kaže midraš nemate vi pravoslavci glavnog da se razgovara :))

Pa zato smo u PC Jedno padre ! :)

Ne radi se o onome ko je glavni, već što svako radi kako mu se svidi. Niste jedno, očigledno, dok o ovom važnom pitanju, nemate jedinstven stav.

Verbum Domini Manet in Aeternum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne citam komentare ne primerene kulturnim ljudima pogotovo kada vidim ruzne reci,mozda ti to upotrebljavas u svakodnevnom zivotu ali ja ne dovoljno mi je sto sada znam s kojom vrstom osobe komuniciram,,i molim te zaobidji moje postove

 

Ako ti se ne sviđa ta drugi misle o tvom pisanju otvori blog a ne piši ništa po nikakvom forumu. Ni ja tebi ne pišem da zaobilaziš moja pisanja. A o tvojim pisanjima ne pišem radi tebe lično već radi te teme na kojoj pišeš - o ekumenizmu. Nimalo me ne zanima da li si to napisala ti, N. Petrović, Davidova ili ko drugi, meni je to sasvim svejedno isto kao što i vama treba biti to svejedno ako već objavljujete ili čitate nešto na Forrumu. Ako vam se toliko ne sviđa šta drugi pišu o tom što ste napisali vi slobodno to preskočite i ne čitajte uopšte. Ni meni se koješta ne svidi pa ono što mi se ne svidi i ne čitam. Ako vam se ekumenizam i tema o ekumenizmu ne sviđa ni ne čitajte a ni se ne opterećujte njom, čuvajte si zdravlje, ono je najbitnije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne radi se o onome ko je glavni, već što svako radi kako mu se svidi. Niste jedno, očigledno, dok o ovom važnom pitanju, nemate jedinstven stav.

 

da, to sam ja već davno napisao, stvarno infantilno, otvoriš temu o sarmi a na nju se jave pisat sve sami mrzitelji sarme koji potom beskonačno u krug onda samo ponavljaju ko pokvarena ploča: ali kako ja mrzim taj miris sarme, ja to ne mogu uopšte podnijet, meni se momentalno hoće povratit od toga, to je nešto nemoguće kakvo odvratno jelo je ta sarma, a taj smrad kiselog kupusa, to se ne može ni smislit, fuj, i tako sve redom. To onda gubi svaki smisao, otvorite si temu: mrzitelji ekumenizma pa tamo onda raspravljate zašto ga toliko mrzite i zašto vam se toliko gadi, tema na kojoj umjesto da priča šta bi se trebalo dalje uraditi na tom polju ekumenizma kako bi se šta na tom planu pobošljalo i koja potom vrvi id ovakvih besmislenih pamfleta, parola i proglašenja tipa: ja ga neću, šta će nam to, ekumenizam je svejeres (pri čemu je jasno da je to primjedba koja se odnosila na jednu vrstu pogrrešnog shvaćanja ekumenizma koja je davno odbačena) i zavaljena je kojekakvim citatima sa ko zna kakvih sajtova postaje bemislena a razuman i dobronamjeran čovjek nema više razloga šta bi tamo i o čemu još pisao i raspravlljao jer nema s kiim a ni o čemu. A to vam je valjda i cilj da postane besmislena i obesmišljena, je li tako, zar ne? Naravno da je to tako, kako drugačije inače? No, to je stvar moderacije što pušta i dpzvoljava da se ta tema ovakvim nelukturnim ponašanjem i načinom pisanja na njoj obesmisli i obezvrijedi a ne moja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne radi se o onome ko je glavni, već što svako radi kako mu se svidi. Niste jedno, očigledno, dok o ovom važnom pitanju, nemate jedinstven stav.

Možeš nešto više oko toga : nemate jedinstven stav. ?

Imamo dogmate ( o tome razmišljam i ne razumem te).

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...