Jump to content

Шта мислите о богословском дијалогу Православне Цркве са римокатолицима?

Оцени ову тему


Guest Светлана

Римокатолици искрено желе уједињење са Православном Црквом?  

195 члановâ је гласало

  1. 1. Римокатолици искрено желе уједињење са Православном Црквом?

    • Желе
      33
    • Не желе
      41
    • Још увек немам мишљење о томе
      28
    • Само власт желе
      95


Препоручена порука

Ja,prijatelju, vecu glupost od ove tvog ``jarana teologa`` ne procitah. Kaze da Sveti Sabori imaju greske, da ``daju`` vlast monasima. Ili u stvari monasi su je ko `lupezi ugrabili. Ostalo da ne pominjem. Slobodno reci jaranu ili da promeni misli i dobro upozna Crkvenu istoriju ili neka menja profesiju. 

Bice da je ovakvo tvoje misljenje uzrok mnogocemu sto nas danas kopa na sve strane.Da,bas tako,ugrabili su je.Lupezima si ih ti imenovao.Romanticne ruzicaste stranice prve hriscanske hiljadugodisnje zlatne istorije.Nece biti.Kad nemas kriticki pristup istoriji,osudjen si da je ponavljas.Pomeni i ostalo,bas sam rad da procaskamo.Bice da Crkvenu istoriju treba citati izmedju redova,a ne crno na belo.Profesiju,u starom dobrom komunistickom trend izrazu,oces reci zanat?Svestenstvo je profesija,zanat?  :.mislise.

What on earth can you do with a degree in theology?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Који то ми :cheesy3: 8086.gif 1324_womens

 

pa vi i vaši agenti, ko sad drugi, čuo sam

da imate i duple što rade i za Mosad i za vas

Jelena+Karleusa+JK.jpg

Ova, ta je nešto najgore što nas je moglo snaći, neka Jelena Karleuša.

Jelena Karleuša i Meki Torabi sklopili ugovor sa Sotonom - to je ta vaša!

http://www.4dportal.com/hr/zavjere/3168-razotkrivene-tajne-masona-u-bih-ovih-10-ljudi-su-glavni-masoni-u-bosni-i-hercegovini

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa vi i vaši agenti, ko sad drugi, čuo sam

da imate i duple što rade i za Mosad i za vas

Jelena+Karleusa+JK.jpg

Ova, ta je nešto najgore što nas je moglo snaći, neka Jelena Karleuša.

Jelena Karleuša i Meki Torabi sklopili ugovor sa Sotonom - to je ta vaša!

http://www.4dportal.com/hr/zavjere/3168-razotkrivene-tajne-masona-u-bih-ovih-10-ljudi-su-glavni-masoni-u-bosni-i-hercegovini

Шта је ово, Балканска шпијунка хахахаха Just_Cuz_191324_womens 1324_womens 1324_womens 1324_womens 1324_womens 1324_womens 1324_womens 1324_womens 1324_womens

Један верник православац се никада не би служио ђавољим жутим триковима joooj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...моја, твоја или наша ето већ смо као секта нажалост... :(

Лепо је написано у предању да ће доћи тешка времена и да ће постојати мале црквице и да ће се Богу служити у малим скупинама иако је свети дух тамо где има пуно верника. Нажалост у лазаревачкој општини нема православне литургије(било је код оца Неше у селу Венчане кога је владика шумадијски Јован протерао и коме су на крају запалили ти исти екуменисти кућу бацивши молотовљев коктел и он је духовник моме оцу и дан данас) док у ваљевској епархији има као нпр у Боговађи где често идем. Боговађа је на 12км од моје куће иако припада Ваљеву...

 

Vidi ovako jednu vrlo bitnu stvar, a to su ove dve, nabrojane od 1 do 3:

 

1) Sveti Duh se svakako pise uvek velikim pocetnim slovom, iz podrazumevanog postovanja, i to bi ti kao revnitelj trebao da znas.

2) Ovde na forumu je dozvoljeno pisanje svog misljenja bez problema, ali NIJE DOZVOLJENO napadanje Crkve, iznosenje besmislica i kleveta (nema Liturgije nigde nego bas onde `de ti kazes da ima, itd, itd...), i sve tome slicno.

3) Dobro si dosao da ostanes i ucestvujes, ali to podrazumeva da se pridrzavas osnovnog reda u javnom ponasanju, a to ukljucuje da moras da procitas i postujes Pravilnik, kao i ovo sto sam ti napred napisao.

 

Smanji malo brzinu, nije dobro da vozis tako brzo, i jos jednom, ako si dobronameran - dobro nam dosao na Forum...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vidi ovako jednu vrlo bitnu stvar, a to su ove dve, nabrojane od 1 do 3:

 

1) Sveti Duh se svakako pise uvek velikim pocetnim slovom, iz podrazumevanog postovanja, i to bi ti kao revnitelj trebao da znas.

2) Ovde na forumu je dozvoljeno pisanje svog misljenja bez problema, ali NIJE DOZVOLJENO napadanje Crkve, iznosenje besmislica i kleveta (nema Liturgije nigde nego bas onde `de ti kazes da ima, itd, itd...), i sve tome slicno.

3) Dobro si dosao da ostanes i ucestvujes, ali to podrazumeva da se pridrzavas osnovnog reda u javnom ponasanju, a to ukljucuje da moras da procitas i postujes Pravilnik, kao i ovo sto sam ti napred napisao.

 

Smanji malo brzinu, nije dobro da vozis tako brzo, i jos jednom, ako si dobronameran - dobro nam dosao na Forum...

 

Свети Дух се наравно пише великим словима но грешке постоје и ја се извињавам због изгреда. Нема брзине али нам се ствари дешавају великом брзином а ми успорени као фића и остатак ове изгубљене нације без компаса тј крста. Исто тако се пише ћирилицом уз дужно поштовање драги модератору а ја Цркву не нападам већ неке њене изгреднике и стога ми није јасно зашто Црква ћути и самим тим оправдава њихов грех те испада саучесник :.mislise.  а ја само видим, чујем и осећам што је дар од Бога као што ми је дар од Бога да могу рећи то што чујем, видим и осећам.

Овде на коментарима око екуменизијаћења је свеприсутна сујета а она је грех колико ми се чини те сматрам да имам право баш од Вас модератора да сазнам шта је позадина овог унијећења упс екуменизма (које никога није усрећило попут комунизма а Ви повуците паралелу) јер нешто ду дебело не ваља а ја поставих део тог њиховог недела овде (а ако га ми оправдавамо постајемо гори од њих)...а има тога још пуно. Ревносни модератор, ако је упућен у све ово, ће ми објаснити а не убеђивати надам се...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свети Дух се наравно пише великим словима но грешке постоје и ја се извињавам због изгреда. Нема брзине али нам се ствари дешавају великом брзином а ми успорени као фића и остатак ове изгубљене нације без компаса тј крста. Исто тако се пише ћирилицом уз дужно поштовање драги модератору а ја Цркву не нападам већ неке њене изгреднике и стога ми није јасно зашто Црква ћути и самим тим оправдава њихов грех те испада саучесник :.mislise.  а ја само видим, чујем и осећам што је дар од Бога као што ми је дар од Бога да могу рећи то што чујем, видим и осећам.

Овде је свеприсутна сујета а она је грех колико ми се чини те сматрам да имам право баш од Вас модератора да сазнам шта је позадина овог унијећења јер нешто ду дебело не ваља а ја поставих део тог недела...а има тога још пуно. Ревносни модератор, ако је упућен у све ово, ће ми објаснити а не убеђивати надам се...

 

Јер ја сам због свега тога што се дешава око нас веома тужан!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bice da je ovakvo tvoje misljenje uzrok mnogocemu sto nas danas kopa na sve strane.Da,bas tako,ugrabili su je.Lupezima si ih ti imenovao.Romanticne ruzicaste stranice prve hriscanske hiljadugodisnje zlatne istorije.Nece biti.Kad nemas kriticki pristup istoriji,osudjen si da je ponavljas.Pomeni i ostalo,bas sam rad da procaskamo.Bice da Crkvenu istoriju treba citati izmedju redova,a ne crno na belo.Profesiju,u starom dobrom komunistickom trend izrazu,oces reci zanat?Svestenstvo je profesija,zanat?  :.mislise.

 

Eto imas finu temu. Otvori novu pa se vidimo tamo, da ne stajemo ovde na zulj dragom Zajronu i da mu ne unistavamo trud.

 

I naravno, samo onaj ko smatra Teologiju kao zanat, moze reci ono sto je tvoj ``teolog`` rekao. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Исто тако се пише ћирилицом уз дужно поштовање драги модератору

 

A ako recimo napisem na grckom ili japanskom, sta ce onda da bude?

 

ја Цркву не нападам

 

Ma jok, samo si je izbrisao iz okoline Lazarevca...

 

Ревносни модератор, ако је упућен у све ово, ће ми објаснити а не убеђивати надам се...

 

Sve u svemu, na pola koraka si od prve pismene opomene zbog provociranja... da ne bude posle da ti nisam rek`o na vreme...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

+!

Ne bih o onome, kako se "slažemo u jednome, da se nikad nećemo složiti", nego bih napisao nešto o čestom strahu u nekih pravoslavaca, a možda ima slučajeva i kod katolika.

Može me boljeti, što se sve događa u Crkvi, ali nikad nisam u strahu za Crkvu, koju vodi Duh Sveti. 

Pitanje:

- Zašto je tako često po forumima prisutan strah tolikih pravoslavaca (ako su uopće pravoslavci) za moguće sjedinjenje između pravoslavne i katoličke strane?

 

Imam dojam, kad bi se dogodilo jedinstvo, da bi bilo mnogo previranja kod pravoslavnih vjernika, jer bi to bilo kao mimo Duha Svetoga.

Mogu shvatiti 'mlaćenje prazne slame' poput pismoznanaca.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne postoji nikakav strah od `sjedinjavanja`. Strah za Crkvu je nesto sto je tudje Pravoslavnom coveku iako mu se cesto pripisuje i iz misionarskih redova rimokatolika i iz redova zalagaca za takvo jedinstvo iz same Pravoslavne Crkve. Dakle ne misli da postoji neki strah.

 

Razlog zbog cega se gleda odbojno ne svo to pricanje o dijalogu, je zato stoje on sve, samo ne dijalog. Ja, pravo da ti kazem, jedva cekam da najzad otpocne. Jedva cekam da bilo ko sa Pravoslavne strane zapocne istinski dijalog. Covek koji ce cvrsto drzati svoju veru,izneti cinjenice i koji se, ni za jednu jotu, nece oglusiti o kanonima svoje vere niti na bilo koji nacin izazvati sablazan medju Pravoslavnim vernicima.

Dakle muz, koji ce voditi razgovor ne na kontu zadnjih vekova, nego preneti osnovu dijaloga u 1054 godinu, jer se odatle mora poceti.

 

Ovo sad mi izgleda kao lakrdija i papazjanija. Jedno obicno dodvoravanje Rimu.

 

Zato ne smatraj postovani, da se narod plasi nekog sjedinjavanja, vec oni koji su u tim ``dijaloskim`` vodama, oni kod naroda izazivaju gadjenje prema dijalogu, jer se ne vodi dostojanstveno. Muzevno, kao sto bi trebalo.

 

Uostalomovo je samo moje misljenje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ревносни модератор, ако је упућен у све ово, ће ми објаснити а не убеђивати надам се...

 

Јеси читао текст, теологија дијалога по светом МАрку Ефеском?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ми православци(екуменисти нас зову зилоти или назадњаци :)) а ја кажем само верници са карактером) не признајемо новотарије тј транзиције и замену теза или ти апдејтовану веру(екуменизам или унијаћење које није исто али је сродно јер ко зна зна а ко не зна треба да научи јер незнање није оправдање! Поставићу Вам пар лепих доказа а Ви лепо то истражите и не будите жртве пропаганде :aplauz:  а где ћете ићи у цркву...па не знам јер нисам ја Ваш духовни водич јер вера је у срцу као и истина а из институција долази нешто друго браћо моја. Знам да овде има највише студената богословског факултета али немојте да сутра славимо у цркви Ноћ вестица и дан заљубљених за које се СПЦ није ни изјаснио...

 

Хм...

Драги брате, ти да си истраживао и имао критички осврт на задате теме, не би овако причао као што причаш.

Напросто упијаш као сунђер а то ти није добро, мораш ипак да мало порадиш на себи, јер је евидентно да ниси баш упућен.

Прво, никакве новотарије не постоје , понајмање могућност унијаћења.

Овде нико не може да буде жртва пропаганде сем тебе, јер овде се пише озбиљна теологија а ти си информисао са неких памфлета и приучених духовника.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako neko doživi nesreću i izgubi prste na rukama on više nije Hrišćanin?

 

Јесте хришћанин.

"Православан си стално и сваког дана, у свакој животној ситуацији, или уопште ниси православан"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo sad mi izgleda kao lakrdija i papazjanija. Jedno obicno dodvoravanje Rimu.

 

Zato ne smatraj postovani, da se narod plasi nekog sjedinjavanja, vec oni koji su u tim ``dijaloskim`` vodama, oni kod naroda izazivaju gadjenje prema dijalogu, jer se ne vodi dostojanstveno. Muzevno, kao sto bi trebalo.

 

Uostalomovo je samo moje misljenje.

 

da, a muževno i dostojanstveno vođenje dijaloga bi onda po tebi bilo to takvo kada bi glavni predstavnik, predsjedajući iz pravoslavne komisije za dijalog na nekakvom ekumenističkom susretu izašao, popeo se na govornicu i odonud proglasio:

 

Rimokatolički heretici, došli smo vam saopštiti da ukoliko se do godine i do dana svi vi ne pokajete i ne vratite svetom pravoslavlju ove razgovore smatramo ukončenim a vi ćete imati još jednu svoju veliku šansu za navrat k tom jedinom istinitom i svetom pravoslavlju promarnjenu. Amin! 

 

Dam ti savjet: napiši tamo na tu pravoslavnu komisiju i traži da postupe ovako ili ako niko za to nema odvažnosti zatraži da te naimenuju za člana ili čak predvodnika, šefa, predsjedavajućeg pravoslavne komisije za ekumenski dijalog pa onda uradi to sam tako kako si predstavljaš da je najbolje i kako bi se jedino ispravno trebalo i moglo učinit. Vidiš, sve se da riješit, što se onda toliko suvišno uzbuđivat radi toga i zbog tih nekakvih dijaloga ekumenskih.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...