Jump to content

Сабори - окупљања чланова форума

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван Цветковић

da li Vam se dopada ova ideja  

58 члановâ је гласало

  1. 1. da li Vam se dopada ova ideja

    • da
      46
    • ne
      3
    • mozda
      3
    • nemam stav
      2


Препоручена порука

  • Гости
Guest свештеник Иван Цветковић

Ако не знате где је Дубока, да ви кажем: Дубока се налази на путу који води од Јагодине ка Свилајнцу. Ако путујете аутопутем, онда иде овако: Изаћете у Јагодину, од наплатне рампе иде прва улица лево, пролази се поред огромног ДИС супермаркета, па опет прва лево. Иде се преко надвожњака (испод је аутопут), и улази се у јагодинско насеље (или село) Рибаре. Кроз Рибаре се вози само право и после неких 2 километара налазите на раскрсницу која опет одваја лево и десно, ви идете опет лево. На неких километар и по до два, наилазите на велики мост који иде ореко реке Велике Мораве. Прођете њега и улазите у село Глоговац. Е, у Глоговцу се налази велика раскрсница и ви опет идете лево у Дубоку. Иначе, већ у Глоговцу постоји знак који показује где се налази храм светог апостола Јакова, али је мало сакривен од једне тенде. Улазите у село Мали Поповић и само пратите знак који показује где се иде за Цркву. Кад дођете у центар Дубоке (опет има знак) идете опет лево, па знак показује одвајање за Цркву (шта мислите лево или десно?  srcee ) Е одатле има још км и по и то је то. За све нејасноће позовите телефон испод потписа.

Дакле, све се иде лево, то је важно да запамтите. 0409_feel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ја сам за! како да помогнем да се организујемо?

Eh, Medo ti si veliki aktivista ti bi mogao naci prevoz neki kombi ili mini bus,ako si iz Bg-a onda super.sta mislis o tome ?

Ако желиш да нађеш пут који води у живот, тражи на том путу Који рече ''ЈА САМ ПУТ, ИСТИНА И ЖИВОТ; ЈА САМ ВРАТА'' (Јн.14:6, 10:9), и тамо ћеш наћи, али тражи јако пажљиво јер је ''мало оних који нађоше'' (Мт 7:14)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E ovako, ja krecem sa momkom autom ukoliko niko ne organizuje mini bus do Duboke,tako da bih imala mesta za tri osobe.. Posto krecem iz Rume,pokupila bih nekog iz Beograda 0442_feel

"Видети свет у зрнцу песка,

И небо у дивљем цвету,

Држати бесконачност на длану

А вечност у једном часу"

В.Блејк

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ima i bolja ideja da svi koji imaju kola povezu one koje nemaju prevoz, sta mislite o tome ? 0442_feel

Ако желиш да нађеш пут који води у живот, тражи на том путу Који рече ''ЈА САМ ПУТ, ИСТИНА И ЖИВОТ; ЈА САМ ВРАТА'' (Јн.14:6, 10:9), и тамо ћеш наћи, али тражи јако пажљиво јер је ''мало оних који нађоше'' (Мт 7:14)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван Цветковић

О. Горан и ја смо данас били до Епископа Јована и наш Епископ је благословио наше окупљање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Znam da je on Arhijerej.Nego buni me nesto,pa bi ti mogao da mi objasnis.Samo da znas,za Ilindan dolazi vladika Hrizostom da sluzi Jerejsku Liturgiju

u Crkvi u Mackatu(to je selo gde se organizuje prsutijada,kod nas).Ja cu je propustiti.Ali bicu na bdeniju 31.jula,koje ce on sluziti u Staroj crkvi,po-

cinje u 21h,pa do kad ostanemo...Nego,vele bogoslovi ovde da ce sluziti Jerejsku za Ilindan.I da je vec neki dan ovde negde sluzio.To je i mene zbunilo kako Jerejsku?  319.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

dobro je cula vladika Hrizostom ima obicaj da ponekad sluzi liturgiju samo sa djakonom ili sam kao prezviter  stim sto na svestenicke odezde doda mali omofor preko felona i to je ustaljen astvar nista novo

radost zivljenja je svesnost obitavanja u liturgijskoj zajednici

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма Хризостом је краљ. Он мене одушевљава. Једном сам му чтецирао. Човече, какав је то човек. Све лагано, лепо, поприча са тобом, полако.

Велика искушења има тамо код њега.

А то за јерејску, само избаци све те елементе архијерејске (служење, одјејанија...).

Код нас на факсу владика Максим кад дође да служи, има обичај да се обуче као и први архијереји, дакле фелон и преко само мали омофор и толико.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван Цветковић

Дакле, програм тога дана је следећи:

-08:00 Света Литургија

-после Свете Литургије биће одржано предавање "Мошти светитеља и њихов значај за нас" који ће одржати ипођакон Димитрије Плећевић, а потом ће бити и целивање моштију светитеља.

-потом ће се пресећи славски колач и биће одржано друго предавање теолога Александра Милојкова "Христос- Бог и човек" , а по предавању ће бити ручак. У наставку ће се разговарати, певати и радовати се у Господу, што нас је милошћу својом окупио.

П.С. Волите ли рибљу чорбу и сарму? :cheesy2:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...