Jump to content

100 српских врхунских стручњака из света против продаје Телекома

Оцени ову тему


Препоручена порука

Та врста неће изумрети јер је веома прилагођена условима окружења, а за наследнике непогрешиво бирају младе наде истих карактерних и стручних особина. Најбоље да факултети буду приватни... ;)

Већ одавно и у Србији постоје приватни факултети. 

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 221
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

. Не, него држава треба да омогући свакоме од нас треба да уради за себе најбоље што може, па ће онда свима бити боље.


;) 0110_hahaha 0110_hahaha Брате, ово ме толико подсећа на комунизам!  0304_smile4 Не личи ми на тебе!  dada

Ко је хаковао Звонков налог???  0304_smile4 0304_smile4

http://www.svetigora.com/node/5903

Радуј се мучениче и Цјелевниче, Пантелејмоне!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Preko sindikata

Srpski prevod za latinski izraz "ex nihilo". Mistična vrsta "kupovine" pri kojoj sindikat daje, a kupac uzima.

Tako, preko sindikata iz ničega nastaju svinjske polutke, ženska obuća i termin u radničkom odmaralištu u Čanju.

0409_feel :drugarstvo: 0304_smile4

Link to comment
Подели на овим сајтовима

. Не, него држава треба да омогући свакоме од нас треба да уради за себе најбоље што може, па ће онда свима бити боље.


:drugarstvo: :drugarstvo: :group111: Брате, ово ме толико подсећа на комунизам!  0102_laugh Не личи ми на тебе!  poljupcic

Ко је хаковао Звонков налог???  stadaradim poljupcic

Нисам се можда изразио најбоље, измучи ме овај Жељко... poljupcic

Хтедох рећи да ако свако ради у свом најбољем интересу онда ће друштво напредовати.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Preko sindikata

Srpski prevod za latinski izraz "ex nihilo". Mistična vrsta "kupovine" pri kojoj sindikat daje, a kupac uzima.

Tako, preko sindikata iz ničega nastaju svinjske polutke, ženska obuća i termin u radničkom odmaralištu u Čanju.

мајкл мајкл мајкл

Malo da pojasnimo.

Sindikat u razvijenim kapitalistickim zemljama imaju i radnici (pricam o Italiji) a i poslodavci, kapitalisti (confindustrija, confcomercio, conf...).

Pa oni povremeno pod okriljem drzave sednu pa se dogovore o raznim pitanjima i naprave "nacionalni ugovor" koji je kasnije obavezan za obe strane, i za poslodavca i za radnika.

Lepo vide koliko industrija profitira od para koje uzme od banaka ( a to je stednja onih istih radnika koji posle rade u njihovim pogonima, jer ni jedan ovde ne stavi ruku u dzep da napravi halu vec ode u banku po kredit ,a to ZvonkoM zna odlicno iz primera onog njegovog prijatelja koji je za posao trazio i dobio kredit), i koliko radnici treba da rade i sta da rade i sta je tu u najboljem nacionalnom i drzavnom interesu. I  lepo sroce ugovor, koliko radnih sati, kolika je satnica, sdravstveno, penziono (kada se ide u penziju resava drzava i parlament a ne slobodno trziste  jer smisao postojanja planete zemlje i njenih stanovnika nije "slobodno trziste").

I ovde vam je sindikat ozbiljna stvar jer da nije ne bi i privatnici imali isti, i bankari, policija,sudije itd. Vrlo korisna stvar i lepo funkcionise ovde.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

....

I jos nesto ne kapiram kako neko ko je za trzisne zakone moze biti protiv sindikalnog udruzivanja? Pa to je najbolji nacin da se regulise cena rada, ponuda- traznja, sta ti nudi sta ja pa da vidimo. Ja tebi pare za pogon, ti meni posao u pogonu itd. Lepo se dogovore i nema zime.

E sada ako se neko seti kako radnici dobijaju kamatu za ulozen novac a i ovi drugi placaju kamatu na kredit neka se sete da je drzava (tj drzave odnosno slobodno trziste) ukinulo zlatni standard pa sada ja MORAM da drzim pare u banci da ne budem na gubitku zbog inflacije, tako da industrijalac moze otici i uzeti pade u banci.

A sa zlatnim standardom ja bih zlato drzao u kuci po bi industrijalac nasao u banci supalj nos do ociju sa kojim bi izgradio halu kasnije.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

....

I jos nesto ne kapiram kako neko ko je za trzisne zakone moze biti protiv sindikalnog udruzivanja? Pa to je najbolji nacin da se regulise cena rada, ponuda- traznja, sta ti nudi sta ja pa da vidimo. Ja tebi pare za pogon, ti meni posao u pogonu itd. Lepo se dogovore i nema zime.

E sada ako se neko seti kako radnici dobijaju kamatu za ulozen novac a i ovi drugi placaju kamatu na kredit neka se sete da je drzava (tj drzave odnosno slobodno trziste) ukinulo zlatni standard pa sada ja MORAM da drzim pare u banci da ne budem na gubitku zbog inflacije, tako da industrijalac moze otici i uzeti pade u banci.

A sa zlatnim standardom ja bih zlato drzao u kuci po bi industrijalac nasao u banci supalj nos do ociju sa kojim bi izgradio halu kasnije.

И шта би се онда десило? Ти не би примао камату над тим златом, индустријалац не би уложио паре у нову фабрику створивши посао за произвођаче машина и њихове запослене и купивши простор од некога ко жели да га прода, људима не би били доступни да купе производи из те фабрике, и радници који би били запослени у тој фабрици не би имали посао. Фала Богу па то није тако мајкл

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И шта би се онда десило? Ти не би примао камату над тим златом, индустријалац не би уложио паре у нову фабрику створивши посао за произвођаче машина и њихове запослене и купивши простор од некога ко жели да га прода, људима не би били доступни да купе производи из те фабрике, и радници који би били запослени у тој фабрици не би имали посао. Фала Богу па то није тако мајкл

I ja kazem, hvala bogu ali tako treba da kaze i industrijalac, privatnik a i onaj koji se zalaze sa slobodno trziste. Sistem je takav, po meni dobar. Ali kako onda neko moze reci da je vlasnik firme od 2-3 milijarde? Kako moze reci da je firma njegova kad je nije kupio za svoje pare? I kako to da neko mose da dobije kredit od 2-3 milijarde a ja ne?

Ja recimo takodje mislim da bi bilo dobro da kupim telekom i sada mi treba samo banka da me kreditira. Zna li neko gde bih mogao da trazim kredit a da me ne zatvore u ludnicu?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja recimo takodje mislim da bi bilo dobro da kupim telekom i sada mi treba samo banka da me kreditira. Zna li neko gde bih mogao da trazim kredit a da me ne zatvore u ludnicu?

Банци би био енормно велики ризик када би теби позајмила паре да купиш Телеком зато што није сигурна да би ти био способан да јој те паре вратиш. И не само способан него и "добронамеран". На пример: купиш Телеком и после годину дана декларишеш банкрот (после чега банка може да заборави на то да ћеш да јој вратиш дуг, а камоли да ћеш од камате на кредит да заради паре). Претходно разрадиш систем за извлачење капитала из Телекома и пребацивање на твој приватни рачун што уопште не би било лако али далеко од тога да би било немогуће некоме ко је власник фирме и има могућност да купи/подмити све потребне учеснике. И на крају завршиш тако што си опљачкао банкине паре, а посредно си уништио огромну фирму. Изађеш из целе приче са огромном количином веома брзо стеченог новца за невероватно кратко време што ти у лудилу не би пошло за руком да си једноставно наставио да послујеш редовним путем као власник Телекома, рецимо 200 пута брже. Једино што би изгубио је кредибилитет за нове позајмице од банака али шта би тебе било брига за то кад би одавно био на свом приватном острву са огромним средствима у швајцарској банци.

То је то чувено "поверење" о ком говоре економисти, тј. кредибилитет који за већ постојеће индустријалце на известан начин "гарантује" да неће учинити ништа слично, а чије способности вођења фирме могу лако да се провере на примеру дотадашњих резултата пословања његових постојећих компанија. Тачно: на тај начин се на известан начин ствара одређена елита јер је почетнику прилично тешко да увери банку да ће "све бити океј", али другог начина нема.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Банци би био енормно велики ризик када би теби позајмила паре да купиш Телеком зато што није сигурна да би ти био способан да јој те паре вратиш. И не само способан него и "добронамеран". На пример: купиш Телеком и после годину дана декларишеш банкрот (после чега банка може да заборави на то да ћеш да јој вратиш дуг, а камоли да ћеш од камате на кредит да заради паре). Претходно разрадиш систем за извлачење капитала из Телекома и пребацивање на твој приватни рачун што уопште не би било лако али далеко од тога да би било немогуће некоме ко је власник фирме и има могућност да купи/подмити све потребне учеснике. И на крају завршиш тако што си опљачкао банкине паре, а посредно си уништио огромну фирму. Изађеш из целе приче са огромном количином веома брзо стеченог новца за невероватно кратко време што ти у лудилу не би пошло за руком да си једноставно наставио да послујеш редовним путем као власник Телекома, рецимо 200 пута брже. Једино што би изгубио је кредибилитет за нове позајмице од банака али шта би тебе било брига за то кад би одавно био на свом приватном острву са огромним средствима у швајцарској банци.

То је то чувено "поверење" о ком говоре економисти, тј. кредибилитет који за већ постојеће индустријалце на известан начин "гарантује" да неће учинити ништа слично, а чије способности вођења фирме могу лако да се провере на примеру дотадашњих резултата пословања његових постојећих компанија. Тачно: на тај начин се на известан начин ствара одређена елита јер је почетнику прилично тешко да увери банку да ће "све бити океј", али другог начина нема.

Zamisli koliki tek kredibilitet ima Dojce telekom iza koga stoji nemacka drzava i parlament kada krene u "privatizaciju" srpskog telekoma.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кредит се не "добија" него се "има". Кредит није новац који ти банка даје, него је кредит поверење које си стекао својим претходним поступцима, па на ти на основу тога неко даје "позајмицу".

Почетник, наравно, не може од банке да добије милионе, али лако може да добије пар хиљада и да докаже да је добар домаћин и привредник. Када урадиш добар посао са пар хиљада, банка ће бити срећна да ти да више. Капиталисти једва чекају способне људе у које ће уложити новац, јер они не желе да им новац седи закључан у трезору већ да га у нешто уложе, али постоји природан редослед ствари. Почиње се од малог.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кредит се не "добија" него се "има". Кредит није новац који ти банка даје, него је кредит поверење које си стекао својим претходним поступцима, па на ти на основу тога неко даје "позајмицу".

Почетник, наравно, не може од банке да добије милионе, али лако може да добије пар хиљада и да докаже да је добар домаћин и привредник. Када урадиш добар посао са пар хиљада, банка ће бити срећна да ти да више. Капиталисти једва чекају способне људе у које ће уложити новац, јер они не желе да им новац седи закључан у трезору већ да га у нешто уложе, али постоји природан редослед ствари. Почиње се од малог.

Kredit records, znam ja za to ali objasni mi kako da covek u ovom zivotu stekne poverenje da dobije pozajmicu od 2.3 5 ilijardi (italijani su pre nekoliko godani prodali  5 licenci za mobilnu telefoniju po ceni od 4 milijarde svaka i to je samo licenca za rad, nakon toga idu desetine milijardi za sve sto sledi) da bi bio "privartnik" i da bi taj "privatnik" privatizovao telekom? Nije takvoga majka jos rodila Zvonko.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам зашто банализујеш ствари. Не мора један човек да буде власник да би нешто било "приватно". Приватници могу и да удруже капитал, па су онда ту банке и тако даље. Главно јесте да је интерес приватног власништва профит, а не политика.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Узгред има и гомила примера "обичних смртника" који су почели "од нуле" и којима би банка одмах одобрила кредит за куповину Телекома. На пример Бил Гејтс (да наведем најпознатији). Само што се њему не би исплатило то да уради јер своје време може да уложи у далеко по њега исплативије послове везане за информатичку индустрију. Управо зато телекомуникационе фирме обично купују - телекомуникационе фирме, јер оне имају највише искуства у датој индустрији.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...