Jump to content

Која је доминантна свест која влада међу верницима СПЦ ?!- анкета и ваше мишљење


Guest о. Агапије

Која је доминантна свест која влада међу верницима СПЦ ?!  

55 члановâ је гласало

  1. 1. Која је доминантна свест која влада међу верницима СПЦ ?!

    • националистичка
      18
    • есхатолошка
      1
    • историјска
      2
    • доксолошка
      0
    • апокалиптичка
      1
    • литургијска
      1
    • зилотска-ревнитељска
      5
    • секташка-самозадовољна
      3
    • хришћанска
      3
    • фарисејска
      8
    • гуруистичка
      1
    • светоотачка
      0
    • теолошка
      0
    • икуменска - васељенска
      1
    • политиканска
      3
    • параноично-ксенофобична
      4
    • расколничка
      1
    • неискрена свест
      3
    • затуцана
      1
    • open minded
      0


Препоручена порука

  • Одговори 36
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Braćo, nije naš problem nacionalizam koliko nedostatak vjere i problem elementarnog nepoznavanja osnovnih dogmata i suštine religije. Da se češće sprovode ankete na ulicama možda bi se neki ljudi postidjeli svog neznanja.Nije čak ni problem neinformisanost, jer danas ko hoće može da nauči, a ipak mnogi danas npr. svoju slavu provode u pijanstvu i prežderavanju, čak i zanemaruju post da "se ne bi obrukali kod gostiju" kao da su hrana i piće poenta čitave slave.

 

јес, то је та традиционална секта.  prstgore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 years later...

verovatno da preovladava tradicinalistička,šire gledano,

 

ali medju onima koji nisu u fazonu da samo slave slavu i pale sveće vlada neiskrenost a iz nje proizilaze svi ostali negativni aspekti svesti

I can't go back to yesterday because I was a different person then.  Alice in Wonderland

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Ми сада имамо свакојаких људи који себе сматрају верником почев од оних који су стварно добри верници , они мисле да су верници , али заправо веома мало имају знања о својој вери па до они који се круију  под плаштом вере , а раде ствари које немају никакве везе са вером.

По мени једина опција која би требала да буде заокружена јесте Хришћанка јер је стуб наше вере , вера у Господа  и љубав.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...