Jump to content

Ново-Тихвински манастир - са љубављу да се угледамо...

Оцени ову тему


Препоручена порука

Гда ли је сад + Качавенда да ово види  89898989898989

Gledao je Vladika Vasilije ovo, ima dve odezde iz njihovog manastira Ize Heruvimi i Petergof

dobio ih je povodom 30 godina arhijerejske sluzbe klapklap

          О, па то је дивна вест.

          Свако добро! 1405_love

    bliss jeeee bliss jeeee bliss jeeee bliss jeeee bliss jeeee bliss jeeee bliss jeeee bliss jeeee  0442_feel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

            Погледајмо зашто сестре Ново-Тихвинског манастира певају српске песме.

            Говори сестра Софронија из Ново-Тихвинског манастира за Први канал руске те-ве.

            http://www.sestry.ru/church/content/video/07012008_serve_motherland

                                      facenew22222222 klapklap :drugarstvo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

           

                    А ево и како су сестре радиле две године икону са житијем св.Симеона Верхотуског,

                    покровитеља Урала, у византијском стилу са уралским одликама.

                    Примера ради за две године било је могуће завршити иконостас за храм.

                    http://www.sestry.ru/church/content/video/06022008_new_icon

                                      facenew22222222 klapklap :drugarstvo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дај боже да срца... оних који читају, слушају и у добро дело творе... ове предивне живе речи које нам стижу из Ново-Тихвинске обитељи... вазда буду преиспуњена неисказаном радошћу сверадосног празника Божића...

Радосни наступајући божићни празници... и ново лето Господње 2011-о...

Христос се роди! ...

''Имај времена за РАД - то је цена УСПЕХА ... Имај времена за РАЗМИШЉАЊЕ - то је извор МОЋИ ... Имај времена за ИГРУ - то је тајна МЛАДОСТИ ... Имај времена за ЧИТАЊЕ - то је основа МУДРОСТИ ... Имај времена за ПРИЈАТЕЉСТВА - то је пут СРЕЋЕ ... Имај времена за САЊАРЕЊЕ - то је пут ка ЗВЕЗДАМА ... Имај времена да ВОЛИШ и да те ВОЛЕ - то је привилегија богова ... Имај времена да гледаш ОКО СЕБЕ - сувише је кратак дан за себичност ... Имај времена за СМЕХ - то је МУЗИКА ДУШЕ ...''.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

      Aнђеоска крила љубави.На прослави у Србији.

Постављена слика

29-30децембра 2010 г.православна Србија је прослављала 25 год. од хиротоније митрополита Црногорско-Приморскога Амфилохија и 20- годишњицу његовог пребивања на Цетињској катедри. По благослову Светог Патриарха Московскога и све Русије Кирилла. Руску Православну Цркву на прослави представљали су  архиереј наше епархије, архиепископ Екатеринбургски и Верхотурски Викентиј. Скупа са њим у Црној Гори  била је и настојница и неколико сестара нашег Ново-Тихвинског манастира.

У Цетињском манастиру, где бораве частне мошти светитеља Петра митрополит Амфилохије служио је Божанствену литургију, коју је са њим саслуживао и архиепископ Викентиј и са њим архијереји Србске Цркве,  епископ Тимочки Јустин, епископ Атанасий (Јевтић), , епископ Будимљанско-Никшићки Иоанникије. Владика Викентије топло је  поздравио митрополита Амфилохија у име  Патриарха Кирила и предао на дар панагију.

По речима сестара, прослава на Цетињу ће дуго остати у њиховом сећању, и, наравно највише– сусрети са радосним и искреним, љубављу озареним  српским људима.

Постављена слика

Незабораван је за сестре остао сусрет са још једним српским архијерејем епископом  Атанасијем(Јевтићем) Владика је у целој Србији поштован као велики богослов, ревносни подвижник  мудар и љубављу обилан човек.

Постављена слика

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постављена слика

Незабораван утисак за сестре је била прослава Крсне славес у част праведног Симеона Верхотурског, 31.десембра. Своју крсну славу прославља у Србији свака породица  у част небеског покровитеља свог дома. Та традиција живи међу Србима вековима и предаје се са оца на сина.. Крсне славе прослављају и многа насеља, као и престолни храмови.

Тако су сестре прославбиле са својим владиком Викентијем празник св.Симеона Верхотурског,заштитника

Уралске земље у женском манастиру Ждребаоник, чије су сестре направиле колач и славско жито са посебно украшеном славском свећом од чистог воска, са именом св.Симеона верхотурског.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  Неочекивано за наше сестре на богослужењу је било пуно мирјана, монаха и монахиња из околних обитељи.

Из манастира Рустово донели су чак икону праведног Симеона и блаженог Козме Верхотурског.Било је јако необично осећање поклонити се деличима тих моштију ту у полумраку српског манастира, осветљеног тихим пламеном  мноштва свећа. И цело богослужење било је прожето некаквом  посебном  благодаћу и радошћу.

Митрополит Амфилохије за време ноћне службе се молио у олтару, а на крају је по српској традицији освештао колач, округли хлеб у част свеца.

Тешко је наћи два народа која би била ближа један другом као што су Руси и Срби.

Једна душа у два народа.

http://img600.imageshack.us/img600/9274/events779.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...