Jump to content

Ново-Тихвински манастир - са љубављу да се угледамо...

Оцени ову тему


Препоручена порука

Баш хтедох исто да питам, ако може мало о активностима Прихватилишта.

Слике су прелепе, говоре о великој љубави  dada

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постављена слика

    2001.г.  при  обитељи  Ново- Тихвинског манастира у граду Јекатеринбургу на Уралу, отворено је прихватилиште за девојчице које је названо  именом у славу Велике Књегиње Јелисавете Тодоровне,

Уралске светице.

    Она је и сама за свога живота стварала дела милосрђа,помагала сироте и бедне , бринула се о уличној

деци.

    Сада је у сиротишту 30 девојчица узраста од 3 до 18.г. прихватилиштем руководи један од манастирских клирика , док су васпитачи и радници у њему верујући благочестиви људи, без којих ово

место не би било заправо једна велика породица у којој су и одрасли и деца.

    Све је јако добро организовано и делатно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јао Мирођија, целог дана гледам ове слике. Све је тако лепо. Надам се да ће се и код нас отварати прихватилишта тог типа.

          Драга  Буба, ја маштам да се код мене при цркви отвори бар обданиште, где бих заиста желела да

будем волонтер.Знам још неколико жена које о томе маштају.

          На моја директна питања у цркви нико није могао ништа да ми каже.Зар је то тако компликовано?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  Знам да је на једној теми нека од сестара питала од када треба деци причати о Богу и уводити их у цркву.

Колико видим на овим сликама, девојчице најнормалније живе при цркви, поштују сва црквена правила,

и расту срећним детињством. 1000000001010

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...