Jump to content

Православно учење о сујеверју , астрологији, врачању, магији и лажним пророцима

Оцени ову тему


Препоручена порука

Mislis da bi se smirio, uzmi pa citaj. Ne mozes biti uvek u pravu.

 

Sad mozda pokusavas da prilagodis pricu, naravno da nijedan covek nema (sam po sebi) natprirodne moci.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Sta znaci biti duhovno zreo je veoma diskutabilno.

Ako možeš u kratkim crtama kako ti vidiš ovu priču? (nemoj mene pusti me sa tim da sam protiv pravoslavnog ucenja a i ako hoćeš posle mi objasni svojim Živim Rečima Utehe gde sam ja protivan pravoslavlju) ostavi se tekstova.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sta znaci biti duhovno zreo je veoma diskutabilno.

Ako možeš u kratkim crtama kako ti vidiš ovu priču? (nemoj mene pusti me sa tim da sam protiv pravoslavnog ucenja a i ako hoćeš posle mi objasni svojim Živim Rečima Utehe gde sam ja protivan pravoslavlju) ostavi se tekstova.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 (nemoj mene pusti me sa tim da sam protiv pravoslavnog ucenja a i ako hoćeš posle mi objasni svojim Živim Rečima Utehe gde sam ja protivan pravoslavlju) ostavi se tekstova.

Nisam rekao da si ti protiv pravoslavnog ucenja, vidis kako pravis osnovne greske.

Rekoh da je to sto uporno tvrdis u ovoj temi, i spamujes je time, nepravoslavno ucenje.

 

Da se ostavim tekstova?! Pa ti tekstovi su hiljadugodisnje iskustvo crkve covece, vidis kako si uporan.

 

 

Ja necu da objasnjavam svojim recima i iskustvima jer je prilicno grozno i jezivo.

 

 

Znas i sam da sam misljenja da si uglavnom u pravu, ali po ovom pitanju nisi, pa jos i insistiras spamovanjem.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam rekao da si ti protiv pravoslavnog ucenja, vidis kako pravis osnovne greske. Rekoh da je to sto uporno tvrdis u ovoj temi, i spamujes je time, nepravoslavno ucenje.ek poštio ti

 

Da se ostavim tekstova?! Pa ti tekstovi su hiljadugodisnje iskustvo crkve covece, vidis kako si uporan.

 

 

Ja necu da objasnjavam svojim recima i iskustvima jer je prilicno grozno i jezivo.

Brat moj dosta je prepucavanja ja ti kažem lepo kao čovek daj mi ti svojim rečima mišljenje o ovom slučaju kao izmedju ostalih i u nekim drugim situacijama,

 

Djavo zna šta radi ali djavo koristi ljude za svoj "posao"

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam rekao da si ti protiv pravoslavnog ucenja, vidis kako pravis osnovne greske. Rekoh da je to sto uporno tvrdis u ovoj temi, i spamujes je time, nepravoslavno ucenje.ek poštio ti

 

Da se ostavim tekstova?! Pa ti tekstovi su hiljadugodisnje iskustvo crkve covece, vidis kako si uporan.

 

 

Ja necu da objasnjavam svojim recima i iskustvima jer je prilicno grozno i jezivo.

Brat moj dosta je prepucavanja ja ti kažem lepo kao čovek daj mi ti svojim rečima mišljenje o ovom slučaju kao izmedju ostalih i u nekim drugim situacijama,

 

Djavo zna šta radi ali djavo koristi ljude za svoj "posao"

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sad si prilagodio pricu.

 

Moje misljenje je u potpunosti saglasno sa onim sto pise na linkovima.

Zavrsio sam sa "prepucavanjem" na ovu temu, eno ti pa citaj ako hoces, ako neces ne moras.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sad si prilagodio pricu.

 

Zavrsio sam sa "prepucavanjem" na ovu temu, eno ti pa citaj ako hoces, ako neces ne moras.

 

Moje misljenje je u potpunosti saglasno sa onim sto pise na linkovima.

Ja sam prilagodjen od prvog momenta i stalno u svom kontekstu. Nije lepo da mi daš pamflet i odeš bez ijednog jedinog argumenta.

 

Ja ovde pricam o mojim saznanjima a ti ni jedan nisi doveo u sumnju i ostaviš me da se čudim čudu.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali na ovoj temi mislim da sam itekako u pravu.

Procitaj sta pise na linkovima, tamo imas saznanja Crkve.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Црква и магија

Епископ Николај Протопапас

 

1. Историјат

 

Магија је покушај човека да насилно себи потчини све оно што жели, да неутралише сваку супротну силу, да упозна будућност и постигне све што жели. Магија је људски изум и техника која се учи.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije tacno, i to je protivno pravoslavnom ucenju.

 

Posto si tolko uporan evo ti pa citaj, i nemoj vise da izvrces ono o cemu autor teme svedoci.

Tvoje vidjenje i ubedjenje u ovom slucaju je pogresno i nema smisla uporno naturati ih.

http://www.pravoslavni-odgovor.com/okultizam/Crkva_i_magija.htm

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Apologetika/OkultizamMagija/Lat_OkultizamMagija26.htmu da vidim 

klikaj u dnu na sledece, ima dosta teksta.

klikao klikao ali uopšte ne mogu da nadjem gde sam suprotan.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...