Jump to content

Православно учење о сујеверју , астрологији, врачању, магији и лажним пророцима

Оцени ову тему


Препоручена порука

Niste vi u ratu samo sa evolutivnom biologijom... vec i sa geologijom, fizikom, astonomijom, kosmologijom, genetikom, antropologijom, arheologijom, paleontologijom, lingvistikom, istorijom, itd...

Nou rekao sam sa kim smo u ratu sa darvinizmom, ali to opet nema veze sa Biblijom bilibi smo u ratu i da nema Biblije.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Nou rekao sam sa kim smo u ratu sa darvinizmom, ali to opet nema veze sa Biblijom bilibi smo u ratu i da nema Biblije.

To sto je za vas "darvinizam" zajednicki naziv za nalaze nekoliko razlicitih naucnih grana... je samo vas problem...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Biblija i nije u ratu sa naukom vec darvinizmom

Није Библија, већ људи који погрешно читају Библију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А ја тебе не разумем, зашто му уопште поклањаш пажњу и сматраш га вредним даље расправе? Тиме само и њему чиниш медвеђу услугу, хранећи му сујету и правећи му уверење да оно што говори има смисла.

apsolutno se slažem sa ovim odgovorom

Good is Good

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moje misljenje je da evolucija onako kao je evolucionisti predstavljaju nije kompatibilna sa Biblijom

Тзв. еволуционисти греше што искључују Бога. Појашњавају логику развоја света, тврдећи да све то не мора имати свој разумни узрок. За моје поимање, то је недопустиво у бесмислено. Сама ТЕ не мора бити спорна. Спорни могу бити наши закључци у вези ње.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da je Bog dao zivim bicima mogucnost prilagodjavanja ali u okviru svoje vrste.Bog je zivotinje stvarao "po vrstama svojim".Moze od mrkog medveda da vremenom nastane polarni medved,ali da od njega nastane kit.....mislim stvarno komicno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da je Bog dao zivim bicima mogucnost prilagodjavanja ali u okviru svoje vrste.Bog je zivotinje stvarao "po vrstama svojim".Moze od mrkog medveda da vremenom nastane polarni medved,ali da od njega nastane kit.....mislim stvarno komicno.

Нисам ни против критике ТЕ. Али ако критикујеш научну теорију, онда је критикуј науком а не Библијом. Дакле, ако кажеш да је немогуће да од међеда настане кит, онда то лепо поткрепиш чињеницама којима се барата у науци. Немој теологију бркати у то.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da se vratimo temi.Danas se praznjuju Zadusnice.Od svih obreda pocevsi od kadjenja hrane,paljenja sveca,"podavanja" hrane upokojenima,prosipanja pica na zemlju,polivanja groba vinom i vodom pa do toga da se tog dana nista ne radi,sta je tu vera,a sta sujeverje ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једење и пијење на гробљу није ништа до најобичнија паганштина, остатак из прошлости којег не можемо или боље рећи нећемо да се ослободимо. Оно што је у свему томе хришћанско јесте молитва и помен упокојених.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tako sam i mislio.Sustina Zadusnica je pomen i molitva za upokojene dok je sve ostalo ostatak iz paganstva.Slusao sam o. Milica Dragovica kada je govorio da je nekada hrana koja je nosena na groblje ostavljana siromasima da je oni pojedu.

Sta da radimo sa praznovanjem praznika ?Da li se tada bas nikakav posao ne sme raditi ? U mom mestu postoje neki poslovi koji se za vreme odredjenog praznika smeju raditi i koji ne.Neki se praznik praznuje od gromova,neki od zmija,neki od grada.Svestenik mi je rekao da su to sve izmisljotine i da se trebam truditi da poslove zavrsim pre praznika,ali i da smem da radim ako mi je nesto hitno i neophodno.Rekao mi je da se tih dana (kada je crveno slovo) treba ici u crkvu i posvetiti duhovnim aktivnostima,ali da neke poslove koji su neophodni slobodno smem da radim.Mnogi ljudi su za vreme praznika "najveci" vernici,strogo se drze toga da ne rade nista i da se dobro pojede i popije sto je naravno potpuno suprotno od onoga sto treba.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ja radim sa alatima masinama i vise ne radim na crveno slovo, ko oce nek nazove sujeverjem, ali neka hvala meni ne odgovara ;)

nije zato sto sam crnogorac :lol:

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...