Jump to content

Православно учење о сујеверју , астрологији, врачању, магији и лажним пророцима

Оцени ову тему


Препоручена порука

Onda nisi dobro procitala sta pise u odeljku za RHP

Esoteric groups that could be considered to be RHP include Theosophy, as well as various Neopagan religions such as Druidry, Wicca, Kemetism, Celtic Neopaganism, Slavic Neopaganism, Germanic Neopaganism, Nova Roma, Hellenic Neopaganism, the Rada cult of Haitian Vodou, and certain traditions of Thelema such as the Ordo Templi Orientis and the Ecclesia Gnostica Catholica, or the Gnostic Catholic Church. Right-Hand Path Tantra (Sanskrit: Dakshinachara) is also included. The occultists Dion Fortune[4] and William G. Gray[5] consider non-magical Abrahamic religions to be RHP, although the term is rarely used outside of magical societies such as Fraternity of the Inner Light and Ordo Templi Orientis. Other RHP traditions include most of Taoism, Hinduism, Buddhism, Shinto, and all other Dharmic religions.

Katastrofa.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Preporucujem???? Ma neee. Gde si ti to procitala.

Rec je bilo o pojmu prizivanja Boga.

Zasto je bezveze primer?

Nema potrebe tako "prizivati" Boga, niti se može tako prizvati Bog.

Pa ako "prizivanje" svedes na magijski koncept onda zaista nema. Ali zar nije svaka molitva prizivanje Boga?



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Onda nisi dobro procitala sta pise u odeljku za RHP

Esoteric groups that could be considered to be RHP include Theosophy, as well as various Neopagan religions such as Druidry, Wicca, Kemetism, Celtic Neopaganism, Slavic Neopaganism, Germanic Neopaganism, Nova Roma, Hellenic Neopaganism, the Rada cult of Haitian Vodou, and certain traditions of Thelema such as the Ordo Templi Orientis and the Ecclesia Gnostica Catholica, or the Gnostic Catholic Church. Right-Hand Path Tantra (Sanskrit: Dakshinachara) is also included. The occultists Dion Fortune[4] and William G. Gray[5] consider non-magical Abrahamic religions to be RHP, although the term is rarely used outside of magical societies such as Fraternity of the Inner Light and Ordo Templi Orientis. Other RHP traditions include most of Taoism, Hinduism, Buddhism, Shinto, and all other Dharmic religions.

Katastrofa     0212_rolleyes

Ne preteruj.

Sta je katastrofa u jednoj obicnoj definiciji?!



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Preporucujem???? Ma neee. Gde si ti to procitala.

Rec je bilo o pojmu prizivanja Boga.

Zasto je bezveze primer?

Nema potrebe tako "prizivati" Boga, niti se može tako prizvati Bog.

Pa ako "prizivanje" svedes na magijski koncept onda zaista nema. Ali zar nije svaka molitva prizivanje Boga?

aquilio, nemoj relativizovati, please. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pažljivo sam iščitala sve stranice ove teme. A ti?    

Šta pokušavaš da mi kažeš? Da treba da prihvatim astrologiju? Astrologija nije dobra stvar za čovjeka. Osim toga - nespojiva je sa pravoslavljem.

-Ja ove poslednje nisam najpažljivije.

-Pokušavam da ti kažem da ne poznajući astrologiju, nije pametno da donosiš zaključke.

-Pa, ni religija nije doibra za čoveka, pa si se (vidim) uhvatila za nju. Znači, ako u tim šarenim lažama možeš da nađeš neku korist, možeš i u astrologiji, koju sam ja inače odavno batalio, ali sam još davno (pre 20-ak godina) zaljučio da "zvuči šašavo, ali nije baš šašavo". Naravno, zaključio sam proveravanjem, a ne verovanjem da je tako.

-Poznajem sasvim dovoljno da znam da je moj zaključak potpuno ispravan. Da li treba npr. da počnem da eksperimentišem sa drogama i da se navučem na heroin da bih tek onda zaključila da droga nije dobra stvar?

-Pravoslavlje nije religija.

-Ne treba, jer droga je štetna.

Sa druge strane, poznavanje astrologije i sopstvene natalne karte može da bude od koristi, osim ako se ne želi zavirivanje u budućnost, što je zloupotreba...

-Znači ti si pravoslavna, a nisi religiozna?

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

-i astrologija je štetna. poznavanje astrologije i natalne karte ne može da bude od koristi.

-pravoslavlje nije religija na način na koji su to ostale religije.

-pa što me lažeš da si pročitala celu temu pažljivo?

sHa_sarcasticlol

-da li je religija ili nije? ... ne pitam na koji način.

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

u Nomokanonu (zborniku crkvenih pravila i odluka) rečeno je krajnje jasno - "Oni koji idu kod vračara ili se bave zvjezdočatstvom(astrologijom), šest godina da se ne pričešćuju po prvom pravilu Trulskog sabora i po osamdesetom pravilu Vasilija Velikog, a sveštenik pak koji to čini da bude svrgnut."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

u Nomokanonu (zborniku crkvenih pravila i odluka) rečeno je krajnje jasno - "Oni koji idu kod vračara ili se bave zvjezdočatstvom(astrologijom), šest godina da se ne pričešćuju po prvom pravilu Trulskog sabora i po osamdesetom pravilu Vasilija Velikog, a sveštenik pak koji to čini da bude svrgnut."

pa, to je vernicima upućeno...  :nene:  sHa_sarcasticlol

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

-pročitala sam temu pažljivo.

-sve je jasno, za čovjeka nema koristi od astrologije.

-ti preporučuješ astrologiju?  neka ti je Bog na pomoći.

-ali ne prihvataš da poštuješ što je neko to proučavao i što konkretno astromedicina može da bude vrlo od koristi?

-ti veruješ u Boga? Nema ti pomoći...

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...