Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

Samo bez guranja, molim, za sve ce da bude mesta... :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo ajde kreacionisti, IDovci i ostali sto ne prihvatate teoriju evolucije ovde mozete pitanja ili

takozvane dokaze protiv evolucije.

За хришћане који заступају ТЕ, питање: може ли се таква теорија помирити са вером у Бога Творца?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тако су и Свети Оци паганску философију учинили безопасном - чак и корисном. joooj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја рецимо не негирам да је мачка имала истог претка као и тигар, јагуар. Или не негирам да птице имају истог претка. Не негирам да су митохондриуми у ћелијама настали као симбиоса ћелије са неким бактеријама...

Али негирам да је човјек настао од мајмуна. Негирам да су људи животиње. Негирам покушај еволуције да докаже да нема Бога, да је све природа створила...

А иначе Чарлс Дарвин је био масон.

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ТЕ нигде не говори да нема Бога. Барем мени то није познато.

Па ако кажу да је човјек настао од мајмуна, шта то значи?

Значи да је Библија "мало" погрешна, зар не?

А шта то значи?Значи да се доводи у питање цела Библија а самим тим и Бог.

Бог је створио Адама и Еву и АМИН. Какав мајмун и те приче...

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ТЕ нигде не говори да нема Бога. Барем мени то није познато.

Па ако кажу да је човјек настао од мајмуна, шта то значи?

Значи да је Библија "мало" погрешна, зар не?

А шта то значи?Значи да се доводи у питање цела Библија а самим тим и Бог.

Бог је створио Адама и Еву и АМИН. Какав мајмун и те приче...

Не мора тако да се тумачи. О томе се и ради - погледајмо у еволуцију очима библије и теологије. Рацимо: да, човек је заиста дошао на крају, као што каже ТЕ. Он у себи садржи сав свет, па и мајмуне. У име тог света, човек говори.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја рецимо не негирам да је мачка имала истог претка као и тигар, јагуар. Или не негирам да птице имају истог претка. Не негирам да су митохондриуми у ћелијама настали као симбиоса ћелије са неким бактеријама...

To sve sto si tu nabrojao je evolucija samo na maloj vremenskoj skali. Sta mislis sta ce se desiti

Али негирам да је човјек настао од мајмуна.

To ne kaze teorija evolucije kaze da nas organizam i organizam simpanze imaju zajednickog

pretka koji nije bio ni majmun i covek. Endogeni retroviruse nedvosmisleno svedoce o tome.

Негирам да су људи животиње.

Covek nije zivotinja u smislu da je ontoloski sveden na zverstvo on je ikona Bozija ali

istovremeno sadrzi zovotinjsku komponentu koju je nemoguce negirati.

Sveti Grigorije Niski kaze da je covek zivotinja pozvana na obozenje. Naravno da svetitelj nije

mislio da je covek samo zivotinja nego da obozenjem prevazilazi nivo zivotinje koji mu je svojstven

zbog nuznosti biologije na kojoj trenutno stoji.

Негирам покушај еволуције да докаже да нема Бога, да је све природа створила...

Evolucija to ni u snu ne pokusava.

Evolucija objasnjava kako se organizmi menjaju i razvijaju tokom vremena u zavisnosti od

svog okruzenja. Ni manje ni vise.

Nema biologija takve metafizicke pretenzije, ne moze ih imati po svojoj definiciji.

А иначе Чарлс Дарвин је био масон.

Totalno nebitno za celu pricu. Isto kao sto je nebitno da je Tesla bio iniciran u

nekoliko ezoterijskih kultova T=Wb/m^2 i dalje vazi.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ТЕ нигде не говори да нема Бога. Барем мени то није познато.

Па ако кажу да је човјек настао од мајмуна, шта то значи?

Значи да је Библија "мало" погрешна, зар не?

А шта то значи?Значи да се доводи у питање цела Библија а самим тим и Бог.

Бог је створио Адама и Еву и АМИН. Какав мајмун и те приче...

Knjiga postanja se ne tumaci bukvalno. Adam i Eva jesu konkretne licnosti koje su imali

zivi postojeci odnos sa Bogom ali je ceo taj dogadjaj opisan vrlo slikovito kao i "metod"

stvaranja i to ne treba bukvalno shvatati.

Zato sto nas vodi u teoloske zablude i zato sto iz savremene nauke znamo toliko da mozemo

reci da to cinjenicno nije tacno.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мене интересује шта је став Православне Цркве по питању еволуције?

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...