Jump to content

GameStop Short Squeeze

Оцени ову тему


Марек

Препоручена порука

пре 3 часа, Avocado рече

Da malo pojasnim i ovaj deo priče jer će i oko toga biti ozbiljne frke... reditovci su za trejding uglavnom koristili aplikaciju RobinHood... jer valjda ima male ili nikakve provizije... i u nekom trenutku je ta aplikacija blokirala mogućnost kupovine akcija GameStopa... što je išlo na ruku hedge fondovima... podnete su krivične prijave zbog toga.... neki političari najavljuju parlamentarne istrage...

Nakon toga su reditovci spustili ocenu aplikacije sa 4,nešto na 1 na Google Store-u, dok Gugl nije pobrisao sve njihove glasove... sad su besni i na Google...

Ово је најинтересантније. Колико се права корисника лако погазе кад је велика лова у питању. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali ovo je toliko blatantno kršenje svih mogućih moralnih i pravnih normi da već postaje smešno. Prvo blokiraju kupovinu akcija GameStopa, sad i Gugl prikriva loš rejting, bukvalno se pred nama odvija otvoreno i bezobrazno kršenje svih pravila poslovanja i elementarnog poštovanja ljudskih prava. Budžovani su uvezani kao creva izgleda. Prisustvujemo baš upečatljivom trenutku u istoriji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, -Владимир- рече

Ово је најинтересантније. Колико се права корисника лако погазе кад је велика лова у питању. 

Feudalizam v2.0, nista drugo.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, Paradoksologija рече
 

FB_IMG_1612034478344.jpg

Ovo je vrlo zanimljivo. Ako se ispostavi da su ovi ljudi ujedinili vise razlicitih pogleda na drzavu i drustvo - a za sad sve ukazuje bas na to - onda je to samo jedan krupan dokaz vise da su uradili jedno stvarno sustinsko dobro, korenito i iskonsko, ogoljeno od apsolutno bilo kakvih interesa i interescica, jer se inace suprotna gledista ujedinjuju samo nekim tako temeljnim povodom.

To takodje jasno pokazuje da i u zapadnim drustvima i dalje zivi veliki broj stvarno postenih i istinoljubivih ljudi.

I sve to su uradili uz pomoc interneta.

Bog je stvarno neopisiva Ljudina. :ladan:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 29.1.2021. at 14:56, Марек рече

Meni je fascinantno ovde par stvari.

Prvo, logistika. Jedan čovek je pomenuo stvar i za kratko vreme se skupila ekipa ljudi koja je praktično delovala i pokrenula opasnu i delotvornu kampanju. Znači i na internetu se može kad se hoće.

Да.

У једном моменту је заделовало да ће савремена технологија само ићи наруку тоталној контроли, али изгледа да све што се пумпа нађе свој одушак.

Слично видимо и код нас, са оном "Сеобом Срба на Твитер" од пре пар недеља, акцијом коју су покренули патриотски клинци ван биполарне поделе на ботове/фашисте и Н1-елиту. Није баш оноликих размера, али нпр. у трену су довели 2.000 људи на Твитер да зафркавају и поклапају "Другу Србију" који су у чуду и не могу да схвате ко је за тако кратко време организовао толико "ботова", да ли СНС, ДБ или Саша Радуловић. А за два-три дана су скупили 10.000 људи да филму "Дара из Јасеновца" на ИМДБ подигну рејтинг, пошто га је неколико стотина "сусједа" избомбардовало јединицама и лошим рецензијама. Тако да буквално, и на интернету се све може кад се хоће. Само да будемо свесни своје снаге. А не могу нам ништа, јер нисмо формално организовани, не знамо једни другима чак ни имена, нити смо се у животу погледали у очи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.BOREDPANDA.COM

What’s going on right now is the financial-world equivalent of the battle between David and Goliath… or rather between small investors and Wall Street.

 

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

@Марек

Ima li kakvi` novosti? Sta se sad desava oko ovog slucaja?

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...