Jump to content

Да ли сте се причестили?


Препоручена порука

Причестио сам се и на Литургији на Бадње јутро и на поноћној Божићној...

Пишем, братијо, пред лицем Бога свог: смирите срца своја и видећете милост Господњу још овде на земљи и познаћете Творца небеског и ваша душа неће моћи да се насити љубави.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Konacno, DA...

Imala sam jednu duzu pauzu...

Sama sam sebi roknula epitimiju zbog raznoraznih vidova loseg ophodjenja prema drugima i sebi...

Da li je to dobro ili lose ne znam..

Znam samo da se trenutno tako dobro osecam, da bih mogla da poletim..

:cheesy3: 0911_sport slavabogu

"Видети свет у зрнцу песка,

И небо у дивљем цвету,

Држати бесконачност на длану

А вечност у једном часу"

В.Блејк

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Konacno, DA...

Imala sam jednu duzu pauzu...

Sama sam sebi roknula epitimiju zbog raznoraznih vidova loseg ophodjenja prema drugima i sebi...

Da li je to dobro ili lose ne znam..

Znam samo da se trenutno tako dobro osecam, da bih mogla da poletim..

:cheesy3: 0911_sport slavabogu

Добро је ако је деловало, тј ако си исправила грешке...Да буде на духовно оздрављење и спасење Свето причешће.

Да. Јуче, и јутрос, и сутра и прекосутра... "Кажу" Свети Оци "Ваља се"...

У супротном не би било Литургије у те дане, шта ће Литургија ако не сме нико да се причести... Или су те резервисане само за клир?

Ја у књигама нигде не нађох које је мерило достојности причешћа на други и трећи Божић или Васкрс...сем покајања и разумевања да "са страхом Божијим, вером и љубављу приступите".

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро је ако је деловало, тј ако си исправила грешке...Да буде на духовно оздрављење и спасење Свето причешће.

Да. Јуче, и јутрос, и сутра и прекосутра... "Кажу" Свети Оци "Ваља се"...

У супротном не би било Литургије у те дане, шта ће Литургија ако не сме нико да се причести... Или су те резервисане само за клир?

Ја у књигама нигде не нађох које је мерило достојности причешћа на други и трећи Божић или Васкрс...сем покајања и разумевања да "са страхом Божијим, вером и љубављу приступите".

.hvala. 170fs799081

"Видети свет у зрнцу песка,

И небо у дивљем цвету,

Држати бесконачност на длану

А вечност у једном часу"

В.Блејк

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Konacno, DA...

Imala sam jednu duzu pauzu...

Sama sam sebi roknula epitimiju zbog raznoraznih vidova loseg ophodjenja prema drugima i sebi...

Da li je to dobro ili lose ne znam..

Znam samo da se trenutno tako dobro osecam, da bih mogla da poletim..

:cheesy3: 0911_sport slavabogu

Pitanje je koliko je u okviru liturgijskog sabranja a to znači sabora,zajednice svih ljudi u Vaskrslom Hristu ispravno sam sebi "rokati" epitimije?Mislim,dobro je biti svjestan svojih slabosti i svojevrsne nedostojnosti,priklanjati koljena i kajati se... ali tako se ne radi.Treba držati na umu da naše rasuđivanje nije sasvim ispravno i u zavisnosti od okolnosti uvjek podleže kvazijevanđelskom načinu promišljanja i djelanja.Tako da i ta osjećanja posle svetog pričešća koja nam kažu da možemo da poletimo i slično ne moraju da imaju ništa blisko sa onim svetotajinskim.

Naravno,ovo ne kažem da bi se zbunila ovo iznosim kao neko moje iskustvo ali i moje mišljenje je da pitanje epitimije uvjek treba da bude sa blagoslovom da ne izlazi iz okvira zajednice,jer izvan sve lako podliježe duhu ovoga svijeta koji lažan i samo oće da nam vilice razbije.Zato,blagoslov duhovnika sa smirenjem i poslušanjem je čak i najlakši put.Jer zašto sebi tovariti breme koji nismo sigurni da li možemo iznijeti.?

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pitanje je koliko je u okviru liturgijskog sabranja a to znači sabora,zajednice svih ljudi u Vaskrslom Hristu ispravno sam sebi "rokati" epitimije?Mislim,dobro je biti svjestan svojih slabosti i svojevrsne nedostojnosti,priklanjati koljena i kajati se... ali tako se ne radi.Treba držati na umu da naše rasuđivanje nije sasvim ispravno i u zavisnosti od okolnosti uvjek podleže kvazijevanđelskom načinu promišljanja i djelanja.Tako da i ta osjećanja posle svetog pričešća koja nam kažu da možemo da poletimo i slično ne moraju da imaju ništa blisko sa onim svetotajinskim.

Naravno,ovo ne kažem da bi se zbunila ovo iznosim kao neko moje iskustvo ali i moje mišljenje je da pitanje epitimije uvjek treba da bude sa blagoslovom da ne izlazi iz okvira zajednice,jer izvan sve lako podliježe duhu ovoga svijeta koji lažan i samo oće da nam vilice razbije.Zato,blagoslov duhovnika sa smirenjem i poslušanjem je čak i najlakši put.Jer zašto sebi tovariti breme koji nismo sigurni da li možemo iznijeti.?

Razumem sta zelis da mi objasnis, cak se i slazem sa tobom i mislim da si u pravu.

Medjutim moja situacija je zaista komplikovana, ja sam jedan od onih primera..aj recimo ovako to da kazem..

Osetila sam u jednom momentu svog zivota lepotu Hristove ljubavi,spoznala je i uzivala u njoj...

Nabacila oklop vere,stit pravde i mac duhovni u borbi sa neprijateljem..i onda,sta sam uradila..

Pa samo sam u jednom trenutku bacila svo to oruzije i okrenula ledja i prestala da se borim.. i dozvolila,ne samo da budem ranjena, nego da satana sa mnom radi sta hoce..

Tako da me je moze se reci..raskidao u sinte komadice..

Ali Hristova ljubav je bezgranicna i amortizuje padove..

Tako da evo me opet..vracam se nazad..sklapam deo po deo 0442_feel

Veliki pozdrav i 1413_love za sve ljude koji me znaju od ranije 1406_love

"Видети свет у зрнцу песка,

И небо у дивљем цвету,

Држати бесконачност на длану

А вечност у једном часу"

В.Блејк

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1325969390' post='555411]

добро дошла назад :):drugarstvo: :cheesy2:

poljupcic Medooooo :drugarstvo:

"Видети свет у зрнцу песка,

И небо у дивљем цвету,

Држати бесконачност на длану

А вечност у једном часу"

В.Блејк

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1325969390' post='555411]

добро дошла назад :):drugarstvo: :cheesy2:

facenew22222222

0442_feel 0442_feel 0442_feel bighugbighug

"Samo nas ljubav može spasiti!"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A da li će te Bogu hvala, svi koji ste se danas prečestili, da se prečestite i sjutra i prekosutra?

Baš lepi ovi praznici. Vazda liturgija, pa ko da si u manastiru. :)

crosseo

  • Волим 1

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...