Jump to content

Šta je to torent.... i kako da ga koristim

Оцени ову тему


Препоручена порука

Одлична тема о торенту... Мислим да је пиратерија, ипак, будућност и да то неће бити заустављено. Односно, све ће више бити сајтова који ће делити бесплатан материјал, баш из ината, а посебно ако власти претерају са забранама. Елем, имам посебно мишљење о особама (посебно нашим људима) који су се толико..... толико покондирили да је то страшно (пример онај назови филм... "Монтевидео, Бог те видео")... Но, мој допринос теми... Претраживање интернета, односно гугла по том питању би било боље решење него користити један и једини сајт (или за претрагу осталих сајтова или за претрагу тог сајта).

1. Отићи на гугл (може и на неки други претраживач типа yahoo, bing и сл. мада не препоручујем)

2. Укуцати: torrent: оноштотезанима

3. Прво гледати да ли избацује пајратбеј, јер некако ми се чини да су најбољи, па ако их нема, онда гледати даље шта избацује. Иначе, данас се доста ради преко магнетлинкова.

Ја лично користим µTorrent. Када се скине, обавезно апдејтовати антивирус (у принципу не треба скенирати скинуто, јер данашњи антивируси примете вирус чим се уђе у фолдер или чим се покрене фајл, те га блокирају), па тек онда ући у то што је скинуто. Ако се скида само филм, онда нема потребе за великим цимањима.

И додао бих... ако није магнетлинк, даће вам оно шта желите да скинете као списак, па ако постоји нешто сумњиво (типа abc.exe ili abc.dll ili abc.scr) онда то одчекирате...

А ваљда сам све рекао :D

Tribler... нисам га користио, али како видим: The reason Tribler is secure and you cant get into trouble for using it is because of a thing called "Secure Decentralized Swarm Discovery" which eliminates the program's reliance upon what old-style file sharing calls a "Tracker." The tracker would track your ip adress. Tribler has no need to track your ip adress. Here is a complete explanation (http://s6.zetaboards.com/Free_Thinkers/topic/880562/1/) делује потпуно пристојно. Такође, PeerBlock је сасвим ок, може да послужи, читао сам о њему, добар је и пружа заштиту, али не надај се да ће та заштита да делује тако добро... Првенствено мислим да је користан на западу, где се све то (ко шта ради, шта аплодује, шта даунлодује и каквим се материјалима бави на p2p мрежама) много више прати и много је већа вероватноћа да ће те због тога ухватити. Значи, тамо је користан, јер нема монопола на интернет као овде... и већа је земља и другачије је. Код нас, са друге стране, прво и прво мала је држава, ако користиш ADSL, рецимо, нема теорије да те не нађу, јер је алфа и омега телеком Србија... Ако користиш други вид повезивања (wifi, кабловски и сл.) онда је мало мања вероватноћа да ће те нађу... Мада, у овој држави се зна ко коси, а ко воду носи (иако не изгледа тако), па је сигурно и други вид повезивања на интернет лако доступан за налажење. Дакле, мој закључак би био: не користи то код нас, иако није згорег имати га и практиковати... :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 56
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • 4 weeks later...

Ne mogu nikako da nadjem torrent za ovaj film:

The Blessed Saint Mary

Moze li pomoc?

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://www.paklinks....full-movie.html

i nije torent

u opisu na youtube-u imaš linkove

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

koji ne rade-sad vidim

javi je l ti znači ovo il da tražimo film od 700 mb

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Imam to sa youtube, ali losa je rezolucija i vidi se gore ono Al Masumeen.

Ako ima film od 700mb ili vise, to trazim.

Hvala u napred (i bez prevoda).

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Imam to sa youtube, ali losa je rezolucija i vidi se gore ono Al Masumeen.

Ako ima film od 700mb ili vise, to trazim.

Hvala u napred (i bez prevoda).

Нопе. Нема. Мртви линкови од по 900 мега... Имаш још http://www.youtube.com/watch?v=Ey-YAq7fdvE али причају на енглеском...

Узгред, http://en.wikipedia.org/wiki/Saint_Mary_%28film%29 - погледај алтернативне називе филма, па по њима такође тражи на гуглу... Ја сам то урадио, али као што рекох, мртви линкови. Остаје ти да чекаш да се неко накачи...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 6 years later...

A nije li koristi krekovane programe greh? Sa mog gledista to je greh neko se namuci a tamo mu oni ukradu. Sad koje je vase misljenje o torentima i krekovanju mada ja sve stvari koje radim na kompjuteru radim na legalan nacin(buduci da kasnim 6 godina ali..)

Послато са Lenovo A6020a41 користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Oвако - тешко је наћи неког ко користи легалан Windows и да су сви програми легални на истом.

 Даље - ако говоримо о греху - гледање филмова за које нисмо платили преко јутјуба, и скидање са торента би онда такође био грех, јер је то пиратерија.

 Ко од нас нема неки mp3 ? Легалан mp3 je само онај који смо лично купили, или да смо пребацили лични аудио диск.

 Да се вратимо на софтвер, када би више људи користило Линукс, онда би ситуација била боља, али једноставно Windows има поједине апликације које не раде на Линуксу. Тако да је неопходно за почетак да више користимо бесплатни софтвер, и да купујемо музику, уместо што је бесплатно преузимамо.

 Али питање је како купити нешто што нема у продаји, тј. постоји само mp3 ?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...
On 16.7.2010. at 23:05, w.a.mozart рече

mnogo se priča o torentima i o skidanju sa neta...

Evo, deceniju kasnije, mozemo da se osvrnemo: da li nas je sada stid, cega smo se naskidali, da li je torent jos uvek ziv, sta preporucujete za drugu cetvrtinu XXI stoleca, koji sajtovi za torente su opstali, kako krasti bez grize savesti... ?

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kod nas opstaje, mada sam čuo priču da su liku u Nemačkoj (našem) na kućnu adresu isporučili računa za dvd i softver koji je skinuo :)

 

lično najčešće rabim ova 2

 

 

WWW1.THEPIRATEBAY3.TO

Download music, movies, games, software and much more. The Pirate Bay is the galaxy's most resilient BitTorrent site.

 

 

https://www.torrenting.com/browse.php

 

 

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...