Jump to content

Екуменизам, синкретизам и политизација црквеног живота- online!

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Гости
Guest свештеник Иван

Екуменизам, синкретизам и политизација црквеног живота

Недеља, 04. јула 2010. год у 21:00

предавач: Андреј Протић, комуниколог

шифра за предавање je

logos2010



Пре приступа предавањима прочитајте УПУТСТВО ЗА КОРИШЋЕЊЕ TeamSpeaka


Важно обавештење:

Предавања су ограничена за 40 корисника на једном предавању. Због тога пожурите да заузмете своје место. Само чланови форума могу да присуствују предавањима.


Ваше

Постављена слика
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 38
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

  • Гости
Guest свештеник Иван

Молимо Вас да дођете 15 минута пре предавања, да подесите све функције. Прочитајте оно упутство које сам поставио у првом посту на овој теми.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одлична тема ! 0442_feel

Slažem se!!! animal-smiley-037 Odoh da nađem teološki rečnik jer ja ne znam šta je sinkretizam!!!  89898989898989

4chsmu1

Ниси једина  :0104cheesy:  slavabogu  crvenilo

...Што је уништено не може се повратити. Али Ти оживљујеш оне чија је савест замрла и враћаш првобитну лепоту душама које су је изгубиле. Твоме милосрђу све је могуће, Ти си Љубав, Ти си Творац и Обновитељ. Тебе хвалим песмом: Алилуја!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ага пије млеко

Одлична тема ! 4chsmu1

Slažem se!!! animal-smiley-037 Odoh da nađem teološki rečnik jer ja ne znam šta je sinkretizam!!!  89898989898989

:0104cheesy:

добро, може и Вујаклија за оне који немају теолошки речник... crvenilo

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam našla u teološkom!!!    :0104cheesy:

Ali hvala za Vujakliju!!!  crvenilo

Sinkretizam - grč. u filozofiji: kombinacija, usklađivanje oprečnih pogleda, naizgled nespojivih i protivurečnih;

Ovo je Ljubo Mićunović!  4chsmu1

apel.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сјајна тема. Морамо расчистити због чега је СПЦ у ССЦ и да ли јој је неопходно присуство у ССЦ. Дијалог са РКц може да се води и изван овог синкретистичког тела, сам излазак из њега не нарушава никакво јединство помесних православних Црква, јер ни Грузијска ни Бугарска нису у ССЦ и ЕСЦ, а друга ствар нису све помесне Цркве ушле од једном па да има неки саборан став и договор свих, него су једна по једна у периоду од 30 година улазиле. То значи ако нису све одједном ушле, то ништа ниједну Цркву не примотава да остане, ако по сопственом хтељу буде хтела изаћи.

Осим тога морамо прокоментарисати састанке попут онг у Асизију, и у Канбери и сличне где су били пристуни и представници незнбожаца и многобожаца. Присуство православних на оваквим скуповима такођер је један својеврсан непотребан синкретизам.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сјајна тема. Морамо расчистити због чега је СПЦ у ССЦ и да ли јој је неопходно присуство у ССЦ. Дијалог са РКц може да се води и изван овог синкретистичког тела, сам излазак из њега не нарушава никакво јединство помесних православних Црква, јер ни Грузијска ни Бугарска нису у ССЦ и ЕСЦ, а друга ствар нису све помесне Цркве ушле од једном па да има неки саборан став и договор свих, него су једна по једна у периоду од 30 година улазиле. То значи ако нису све одједном ушле, то ништа ниједну Цркву не примотава да остане, ако по сопственом хтељу буде хтела изаћи.

Осим тога морамо прокоментарисати састанке попут онг у Асизију, и у Канбери и сличне где су били пристуни и представници незнбожаца и многобожаца. Присуство православних на оваквим скуповима такођер је један својеврсан непотребан синкретизам.

Koliko znam, RKC nije član SSC. Tako da se s njima dijalog svakako vodi van SSC.

A izlazak ne bi naravno narušio jedinstvo PC, kao što ni ostanak ne bi (pošto svakako imamo PCe koje nisu članovi, a u jedinstvu smo).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сјајна тема. Морамо расчистити због чега је СПЦ у ССЦ и да ли јој је неопходно присуство у ССЦ. Дијалог са РКц може да се води и изван овог синкретистичког тела, сам излазак из њега не нарушава никакво јединство помесних православних Црква, јер ни Грузијска ни Бугарска нису у ССЦ и ЕСЦ, а друга ствар нису све помесне Цркве ушле од једном па да има неки саборан став и договор свих, него су једна по једна у периоду од 30 година улазиле. То значи ако нису све одједном ушле, то ништа ниједну Цркву не примотава да остане, ако по сопственом хтељу буде хтела изаћи.

Осим тога морамо прокоментарисати састанке попут онг у Асизију, и у Канбери и сличне где су били пристуни и представници незнбожаца и многобожаца. Присуство православних на оваквим скуповима такођер је један својеврсан непотребан синкретизам.

Koliko znam, RKC nije član SSC. Tako da se s njima dijalog svakako vodi van SSC.

A izlazak ne bi naravno narušio jedinstvo PC, kao što ni ostanak ne bi (pošto svakako imamo PCe koje nisu članovi, a u jedinstvu smo).

Па да. Зато кажем да се прокоментарише непотребно учешће у ССЦ, јер ССЦ има своје постулате у коме не стоји да је Православна Црква једина апостолска наследница, једна Света и Саборна, него су све протестантске заједнице заједно са источним православним и оријенталним православним скуп свих цркава које свака има понешто благодати и све заједно када наступају онда су тобож нека пуноћа...

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сјајна тема. Морамо расчистити због чега је СПЦ у ССЦ и да ли јој је неопходно присуство у ССЦ. Дијалог са РКц може да се води и изван овог синкретистичког тела, сам излазак из њега не нарушава никакво јединство помесних православних Црква, јер ни Грузијска ни Бугарска нису у ССЦ и ЕСЦ, а друга ствар нису све помесне Цркве ушле од једном па да има неки саборан став и договор свих, него су једна по једна у периоду од 30 година улазиле. То значи ако нису све одједном ушле, то ништа ниједну Цркву не примотава да остане, ако по сопственом хтељу буде хтела изаћи.

Осим тога морамо прокоментарисати састанке попут онг у Асизију, и у Канбери и сличне где су били пристуни и представници незнбожаца и многобожаца. Присуство православних на оваквим скуповима такођер је један својеврсан непотребан синкретизам.

Koliko znam, RKC nije član SSC. Tako da se s njima dijalog svakako vodi van SSC.

A izlazak ne bi naravno narušio jedinstvo PC, kao što ni ostanak ne bi (pošto svakako imamo PCe koje nisu članovi, a u jedinstvu smo).

Па да. Зато кажем да се прокоментарише непотребно учешће у ССЦ, јер ССЦ има своје постулате у коме не стоји да је Православна Црква једина апостолска наследница, једна Света и Саборна, него су све протестантске заједнице заједно са источним православним и оријенталним православним скуп свих цркава које свака има понешто благодати и све заједно када наступају онда су тобож нека пуноћа...

Da, ni meni se to ne sviđa.

Mada, kada bi se svi oni obratili i poznali Istinu i kad bismo svi postali Jedno, onda bi to baš bila punoća.

Ovako... ne baš. greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сјајна тема. Морамо расчистити због чега је СПЦ у ССЦ и да ли јој је неопходно присуство у ССЦ. Дијалог са РКц може да се води и изван овог синкретистичког тела, сам излазак из њега не нарушава никакво јединство помесних православних Црква, јер ни Грузијска ни Бугарска нису у ССЦ и ЕСЦ, а друга ствар нису све помесне Цркве ушле од једном па да има неки саборан став и договор свих, него су једна по једна у периоду од 30 година улазиле. То значи ако нису све одједном ушле, то ништа ниједну Цркву не примотава да остане, ако по сопственом хтељу буде хтела изаћи.

Осим тога морамо прокоментарисати састанке попут онг у Асизију, и у Канбери и сличне где су били пристуни и представници незнбожаца и многобожаца. Присуство православних на оваквим скуповима такођер је један својеврсан непотребан синкретизам.

Слажем се.На неком од тих скупова су неки спиритуалисти на бини изводили своје обреде,а православни су ту после служили литургију.Сматрам да треба одбити присуство на таквим скуповима.У реду је водити дијалог са традиционалним протестантима,али неке протенстанске заједнице делују све либералније па имају и жене свештенике.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...