Jump to content

Разноразни рецепти за домаће сокове, вина, ракије, ликере итд.


Препоручена порука

У суштини, не пијем често алкохол. Можда понекад чаша вина, понекад, понекад чашица ракије, али, више као лек, нешто што је домаће, а здраво. Човек у свему треба да има меру. И ето, замолио бих чланове који су били у могућности да праве купиново вино да овде поставе рецепт. Знам, има доста рецепата на интернету, али, овде желим да се постави проверен рецепт, значи да га је драги форумаш већ у пракси спровео у дело и да је добијено вино задовољило укусе. Захваљујем у'напред. Дакле, рецепт за КУПИНОВО ВИНО :)

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 months later...

Узели смо 8кг летошњих купина и ставили у шерпу да преноће да би се одледиле.

Ујутру смо их ставили на шпорет и прелили са водом онолико колико је било потребно да их вода мало покрије.

Кували смо све док није почело да кључа и онда након тога продужили кување још 10-15 минута.

Затим смо их макли са шпорета и оставили да се охладе.

После тога смо их цедили кроз газу (најтежи део посла, а и руке су добиле ''лепу'' боју).

Исцеђен сок смо још једном процедили кроз чисту газу, у њега ставили 3,5кг шећера и ставили га на шпорет да још једном прокључа.

Када је прокључало сипали смо 3 кесице лимунтуса и оставили да се охлади.

Сутра ће се сируп од купина Боже здравља сипати у флаше.

И пробати :)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 6 months later...

Проверен рецепт, лако се спрема, али, и укусно је. Освежавајуће.

Сируп од коприве

40так врхова младе коприве,

4кг шећера,

5 већих лимуна,

2 кесице ванилиног шећера,

2 кесице лимунтуса,

4 литра воде.

Коприву прелити са водом и добро измељити. Вода одмах постане тамно браон боје. Лимун исцедити и сипати у воду са копривом (избегавам да режем лимун на коцке и да стављам са све кором јер сам убеђен да се обилато прска да би нарочито опстао у транспорту до одредишта) и ставити лимунтус. Сву ту смешу оставити да одстоји 24 часа уз повремено мешање. Након тог периода све то процедити кроз газу и још једном са све газом добро исцедити. Сипати шећер и ванилин шећер. Повремено мешати док се шећер не истопи.

Пријатно ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Грожђе баш родило па сам нешто одвојио и за сок.

Зрнчиће одвојио и умељио. Опрао. Око 5кг. У све то сипао 3кг шећера, 3 лимуна, 2 лимунтуса и добро измешао. Покрио и оставио 24 часа, повремено се мешало да се шећер боље истопи. Након 24 часа додао 2 литра воде и десетак минута се кувало. Грожђе је тамјаника па баш сок лепо мирише. Од ове смеше има око 6 литара сирупа. Чува се у фрижидеру.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...