Jump to content

Mravi i mravinjak u vocnjaku


Препоручена порука

Управо сада, Sofija_ рече

Ima li sta protiv biljnih vasi?

Ту сам неку хемију користио али само пре сазревања плода. И то сам само једном употребио у благом раствору. Купио сам у пољопривредној апотеци. Бојао сам се да ми се купине не посуше јер ваши нисам на време приметио. А иначе може: https://www.agroklub.rs/eko-proizvodnja/prirodnim-metodama-protiv-biljnih-vasi/24271/

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Sofija_ рече

da li je greh ako ja njih lepo izmestim u komsijski vocnjak? 

C, c, c... :945729:

  • Хахаха 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Sofija_ рече

posto mi je komsija sumnjiv, nesto je mnogo radostan odkad on vise nema mrava, sve mislim da ih on nije ubacio jer su nase vocke bas lepo napredovale ne_shvata

Јес, но, кад би то могло, него, зови човека на ручак ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Плаво Небо рече

Јес, но, кад би то могло

ja nikom ne verujem, a jos nismo ni ogradili ni kucu ni vocnjak, tako da nocu svako moze da dodje i vrslja, vocke su mlade tek 3.godina i bas su se lepo primile, cak su neke i dale rod..

ja sam njih s ljubavlju i sadila i zalivala, prve godine mrava uopste nije bilo, a kod komsije brdo..druge godine se odnikud pojavio jedan mravinjak, sad ih ima nekoliko..

ne vredi nista dok se ne stavi kamera

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Sofija_ рече

ja nikom ne verujem, a jos nismo ni ogradili ni kucu ni vocnjak, tako da nocu svako moze da dodje i vrslja, vocke su mlade tek 3.godina i bas su se lepo primile, cak su neke i dale rod..

ja sam njih s ljubavlju i sadila i zalivala, prve godine mrava uopste nije bilo, a kod komsije brdo..druge godine se odnikud pojavio jedan mravinjak, sad ih ima nekoliko..

ne vredi nista dok se ne stavi kamera

Не иду мрави тек тако са једног места на друго. Њима је краљица закон, а без ње никуда не мрдају. Она је обично дубоко у земљи и тешко је доћи до ње. А и како је наћи у тој гомили земље. Можда је човек једноставно применио неке препарате и отерао их са свог имања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Плаво Небо рече

Не иду мрави тек тако са једног места на друго. Њима је краљица закон, а без ње никуда не мрдају. Она је обично дубоко у земљи

ovo nisam znala, hvala ti :dobro: a kako mravi biraju gde ce biti? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Sofija_ рече

ovo nisam znala, hvala ti :dobro: a kako mravi biraju gde ce biti? 

Немам појма, вероватно бирају растресито, меко и суво земљиште, оцедито. Не знам, лупам. Претпостављам.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Sofija_  Зашто ти сметају мрави у воћњаку? Неће они оштети воћке. Они уништавају ваши, ларве жилогриза итд. Воћкама не штете. Пре ће бити да имају довољно хране ту, па су ту и дошли. Ми у једном нашем вишњаку имамо неколико мравињака и не дирамо их. 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 18.4.2019. at 19:42, Sofija_ рече

ovo nisam znala, hvala ti :dobro: a kako mravi biraju gde ce biti? 

Obicino biraju najgresnije medju nama...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, БанеЛ рече

@Sofija_  Зашто ти сметају мрави у воћњаку? Неће они оштети воћке. Они уништавају ваши, ларве жилогриза итд. Воћкама не штете. Пре ће бити да имају довољно хране ту, па су ту и дошли. Ми у једном нашем вишњаку имамо неколико мравињака и не дирамо их. 

Ja im rekoh napred, al` otvrdnese srca njihova...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

често имам проблем са мравима јер улазе у кошнице. ја најћешће користим техничку или неку другу маст тако што намажем ногаре од постоља и тако им онемогућим пењање до кошнице. Пошто не иде да мажеш воћке са машћу препоручујем ти да покушаш са листовима коприве, ораха или парадајза. Исто можеш користити и цимет или со. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, БанеЛ рече

@Sofija_  Зашто ти сметају мрави у воћњаку? Неће они оштети воћке. Они уништавају ваши, ларве жилогриза итд. Воћкама не штете. Пре ће бити да имају довољно хране ту, па су ту и дошли. Ми у једном нашем вишњаку имамо неколико мравињака и не дирамо их. 

gde ono rece ti da zivis? da ti ih posaljem brzom postom:smeh1:

smetaju mi jer se munjevitom brzinom mnoze, da ih je dva tri pa ajde da ih trpim..:smeh1:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...