Jump to content

Postavi pitanje muslimanu

Оцени ову тему


Препоручена порука

Читао сам пост "Упознајте се са Мухамедом, Алаховим послаником" (ваљда се тако пост зове) па ми није јасно од када се слави месец Рамазан, јер ја сам стекао утисак да се Рамазан славио још пре Мухамеда...

U mjesecu Ramazanu muslimani imaju jednu posebnu propisanu dužnost a to je post.Post je propisan i u drugim vjerama, i vi imate dane u kojima postite samo što mi se ustezemo od jela i pica i tjelesnih užitaka tokom posta.

Ramazan prije islama nije bio kod predislamskih arapa mjesec posta.Hvala.

vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

1. Који су и када су најбитнији празници у исламу?

2. И како гласи поздрав за те празнике?

Dva bajrama, ramazanski i kurbanski.Pozdrav je Tekabelellahu taatekum ili bajram šerif mubarek olsun.
vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово питање се тиче превода....

Превод курана на босански

(43, 61) i Kur'an je predznak Smaka svijeta, zato nikako ne sumnjajte u nj i slijedite uputstvo Moje, to je Pravi put,

Превод курана на енглески

(43, 61) And indeed, Jesus will be [a sign for] knowledge of the Hour, so be not in doubt of it, and follow Me. This is a straight path.

Е сада мене занима како гласи овај ајет на арапском пошто мислим да је један од ова два преводилаца погрешио. То јест који од ова два превода је добар.

Преводе сам скинуо са сајта http://quran.com/43

И Енизу велико хвала на одговорима.

ЧЕКАМ ВАСКРСЕЊЕ МРТВИХ И ЖИВОТ БУДУЋЕГ ВЕКА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли би брат Ениз или неко други од наше многоуважене муслиманске браће могао да нам укаже на број и врсту критеријума који су у исламу прописани да би неко на правилан начин могао да буде тумач исламске вере и предања? Наиме, од једног многоуваженог и врло ученог пријатеља муслимана у Београду, чуо сам да постоје чак 93 таква критеријума (нпр. да је човек хафиз, да перфектно познаје арапски језик итд). Наравно, не верујем да би било ко имао воље и стрплења да овде поброји сва 93 критеријума, али, бар да видимо неке који су најзначајнији и да чујемо колико их људи данас у свету формално, али и суштински испуњава? Такође, уколико постоји неки сајт на ком је то већ побројани, може да се пренесе и одатле (макар и на енглеском) или макар да се постави неки линк?

Такође, од истог пријатеља сам чуо да постоји само девет тумачења ислама која су урађена према тим критеријумима током свих ових векова? И ту бих такође замолио за неки коментар или да се упутимо ка линку где би више сазнали о томе?

Захваљујем од срца  4chsmu1

Natus est Dei Filius, non pudet, quia pudendum est; et mortuus est Dei Filius, prorsus credibile est, quia ineptum est; et sepultus resurrexit, certum est, quia impossibile.

(De Carne Christi V, 4)

http://www.tertullian.org/library.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли би брат Ениз или неко други од наше многоуважене муслиманске браће могао да нам укаже на број и врсту критеријума који су у исламу прописани да би неко на правилан начин могао да буде тумач исламске вере и предања? Наиме, од једног многоуваженог и врло ученог пријатеља муслимана у Београду, чуо сам да постоје чак 93 таква критеријума (нпр. да је човек хафиз, да перфектно познаје арапски језик итд). Наравно, не верујем да би било ко имао воље и стрплења да овде поброји сва 93 критеријума, али, бар да видимо неке који су најзначајнији и да чујемо колико их људи данас у свету формално, али и суштински испуњава? Такође, уколико постоји неки сајт на ком је то већ побројани, може да се пренесе и одатле (макар и на енглеском) или макар да се постави неки линк?

Такође, од истог пријатеља сам чуо да постоји само девет тумачења ислама која су урађена према тим критеријумима током свих ових векова? И ту бих такође замолио за неки коментар или да се упутимо ка линку где би више сазнали о томе?

Захваљујем од срца  :cheesy:

Pitanje je na mjestu.

Ono što je pogodilo svaku vjeru neku manje neku više jeste da svako pokušava tumačiti i objašnjavati propise vjere.Ljudi dobijaju iskrivljenu sliku o hrišćanstvu između ostalog zato što svako piše o njemu i onaj koji laički poznaje propise i onaj koji ne poznaje nikako ali i onaj koji popznaje.Čovjek koji je ne hrišćanin dođe i čita ono što je napisao laik ili nepoznavalac te vjere i dobije iskrivljenu sliku o hrišćanstvu.Tako o islamu.

U nekoliko mojih tekstova sam naznačio za neke ljude da oni svojim postupcima čine djela koja nisu od islama i kao takvi iako misle da to rade u ime islama oni islamu ogromnu štetu donose.

Tamo nekakav neznalica dođe i na video klipu izađe sa handžarom i i tvrdi za sebe da je musliman istinski a kada pogledaš njegov život taj nezna ni jedno poglavlje iz Kurana.Mi takvima kažemo dođi padni na koljena i nauči osnove vjere pred onima koji je poznaju.

Da bi čovjek govorio o vjeri islamu i da bi zastupao islam mora znati puno toga.

Između ostalog:da poznaje arapski jezik, da poznaje povod objave, ajete propisa,  nasih i mensuh(derogirano i derogirajuće)itd, itd.

Ovo što si upitao je zaista jedno od najboljih pitanja.Nemožeš sve što nađeš na netu prišivati islamu, kršćanstvu ili nekoj drugoj religiji.Ovo je ukratko, mada o ovoj temi se može daleko više napisati.

vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sama vaša knjiga, koja je po islamu iskrivljena(ovdje navodim stvari vjere.

Jevreji koji su naselili Medinu prije poslanstva Muhammeda i nagovještavali su dolazak poslanika.

Međutim odbili su vjerovanje u njega kada su vidjeli da on nije jevrejskog porijekla nego je arapin.To iz njihove zavisti prema njemu.

vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...