Jump to content

SVE O PRIJEMNOM ZA BOGOSLOVSKI FAKULTET

Оцени ову тему


Препоручена порука

Рекавши "струка" сам мислила на завршен факултет за катихету, не мисливши на струку у правом смислу те речи. 

Заиста не знам, збунио си ме сада човече. :))  

Прочитала сам негде у неком чланку о ПБФ "Храна је обеђбеђена преко Студентског дома.". Да ли је то само упут где студенти могу да се хране (са додатним трошком поред дома тј нема везе са ценом дома) или да је урачунато у цену дома, па је као у том смислу "обезбеђено"? :.mislise.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nesto slicno sam i saam ovako razmisljao kada sam upisivao svoj faks, posto mi u srednjoj nista nije islo sem filozofije i sociologije i sve me ti privacilo, reko sam upisacu ono sto me zanima.

Sada se pomalo kajem zbog toga, posto sam uvideo da postoje realne sanse da su 4 god na faksu izgubljeno vreme, pa zbog toga kada mogu ucim paralelno programiranje koje sam u srednjoj mrzeo jer mi nije islo.

Tako da cisto da znas da ces mozda kasnije da se kajes, pa ti dobronamerno savetujemo da je mozda bolje da upises nesto sto ce kasnije da ti obezbedi materijalnu sigurnost, a znanje i stavove mozes da steknes i van faksa, evo ja sam naucio neke osnove teologije na ovom forumu i stavove upravo ovde izgradio. Programiranje ucim preko neta, na kom ima stotine tutorijala i stranica za ucenje tako da mi faks za to uopste i ne treba. Cak sta vise imas i predavanja iz nekih oblasti sa prestiznih univerziteta. Skoro sve je tu, osim par knjiga kao izvorne literature ali i to se vrlo lako moze nabaviti.

Polako imas jos vremena da razmislis, niko ne kaze da neces naci posao vec da su za to vrlo male sanse, sto nije isto.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све ја то знам, људи. О свему и свачему сам ја размишљала да упишем; и економију и ФТН и право..управо због тога да од таквих ствари "има хлеба", али ни за то ми нико не гарантује да ћу наћи посао. Данас се углавном стиче на основу искуства или везе.

 

Гастрономија ми је такође једна од великих љубави, тако да, уколико ми се не посрећи као катихети (Боже здравља, ако успем да упишем), то имам за резерву. Завршим курс и верујем да ћу наћи посао. Кувари су доста тражени, а могу и у иностранству лепо зарадити тим послом. :aplauz: Шта ћеш лепше од споја ова два!  :)))  :brokoli:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Никада се не зна, ако човјек гледа чим ће се бавити гдје ће бити најбоље плаћен.
Прво треба да види своје жеље, шта би волио да ради, а друго или можда најважније, да ли може да се обучи за тај посао.

Има доста људи ко би желили да буду нпр. глумци, сликари, али не могу да прођу ни пријемни. Неко воли медицину, али не подноси крв и јауке болесника.

Кад сам ја као основац давних осамдесетих Just_Cuz_19  ишао у цркву изашла је једна бака преда ме и почела да ме савјетује : Нема ти дијете ништа од поповске школе. Ко од твојих другова и другарице иде недељом у цркву ? Нико, као што нико од њих неће се вјенчати, дјецу крстити, славу славити. Ми комунисти смо оставили вјеру да сама од себе одумре, заједно с онима који су прије рата рођени и васпитани у Краљевини. Него ти, као одличан ђак иди у војну школу, гдје ти је све сигурно...

Ја баку активисткињу нисам послушао, а 90'их су многи који су .отишли у војску гледали да се ратосиљају те сигурности, народ се вратио Цркви и ријетки су они који су богоборни, као што је некада било.

Додуше сад има више свештеничких кандидата и вјероучитеља, него прије 10 или 20 година, али кад се погледа увијек има епархија којиам мањка кадра, ен можемо сви у БГД .molitva.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прочитала сам негде у неком чланку о ПБФ "Храна је обеђбеђена преко Студентског дома.". Да ли је то само упут где студенти могу да се хране (са додатним трошком поред дома тј нема везе са ценом дома) или да је урачунато у цену дома, па је као у том смислу "обезбеђено"?

 

Исхрана у мензи се плаћа посебно, није урачуната у цену.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Исхрана у мензи се плаћа посебно, није урачуната у цену.

Мислим да је http://www.sc.rs/sc/index.php?run1=45&run=restoranнајближи факултету? :.mislise.Не познајем град, али гугл је чудо.  :))) 

А колико износи жетон за мензу, знате ли? :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Никада се не зна, ако човјек гледа чим ће се бавити гдје ће бити најбоље плаћен.

Прво треба да види своје жеље, шта би волио да ради, а друго или можда најважније, да ли може да се обучи за тај посао.

Има доста људи ко би желили да буду нпр. глумци, сликари, али не могу да прођу ни пријемни. Неко воли медицину, али не подноси крв и јауке болесника.

Кад сам ја као основац давних осамдесетих Just_Cuz_19  ишао у цркву изашла је једна бака преда ме и почела да ме савјетује : Нема ти дијете ништа од поповске школе. Ко од твојих другова и другарице иде недељом у цркву ? Нико, као што нико од њих неће се вјенчати, дјецу крстити, славу славити. Ми комунисти смо оставили вјеру да сама од себе одумре, заједно с онима који су прије рата рођени и васпитани у Краљевини. Него ти, као одличан ђак иди у војну школу, гдје ти је све сигурно...

Ја баку активисткињу нисам послушао, а 90'их су многи који су .отишли у војску гледали да се ратосиљају те сигурности, народ се вратио Цркви и ријетки су они који су богоборни, као што је некада било.

Додуше сад има више свештеничких кандидата и вјероучитеља, него прије 10 или 20 година, али кад се погледа увијек има епархија којиам мањка кадра, ен можемо сви у БГД .molitva.

Тако је, треба слушати себе. Други често знају да те скрену с пута (који је уствари био прави).

Него, да ли бих могла ја да се једног дана запослим на факултету (као асистент, професор и сл), односно колико високо са школовањем требам да догурам за тако нешто? :.mislise. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да је http://www.sc.rs/sc/index.php?run1=45&run=restoranнајближи факултету? :.mislise.Не познајем град, али гугл је чудо.  :))) 

А колико износи жетон за мензу, знате ли? :)

 

Да, нема 5 минута од факса. Жетон је ваљда 500 динара (ил' ту негде) и плаћа се једнократно.

 

P.S. Нема потребе да ми персираш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, нема 5 минута од факса. Жетон је ваљда 500 динара (ил' ту негде) и плаћа се једнократно.

 

P.S. Нема потребе да ми персираш.

Хвала. :)

Шта се подразумева под тим "једнократно"? :.mislise. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала. :)

Шта се подразумева под тим "једнократно"? :.mislise.

 

Лоше сам се „одразио“, чито неке банкарске летке па ми остала синтагма у глави. :) Мислио сам на то да га платиш једном и траје ти до завршетка студија.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лоше сам се „одразио“, чито неке банкарске летке па ми остала синтагма у глави. :) Мислио сам на то да га платиш једном и траје ти до завршетка студија.

Рецимо да је цена џетона горе наведених 500.00 РСД. Са тим џетоном могу да се храним током "целог" студирања или се плаћа годишње? Нешто ми је то јефтино, па ми је уједно и нејасно.. :.mislise. :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Рецимо да је цена џетона горе наведених 500.00 РСД. Са тим џетоном могу да се храним током "целог" студирања или се плаћа годишње? Нешто ми је то јефтино, па ми је уједно и нејасно.. :.mislise. :)))

 

Са тим жетоном не можеш да се храниш уопште (осим ако не једеш метал :) ), он служи као гаранција за коришћење прибора за јело. Пре сваког оброка дајеш жетон, а после добијаш натраг, видећеш већ како то функционише ако упишеш факс.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ахаааа :)) А храну, односно оброк плаћам сваки пут када и једем је л да? Немам појма ништа о томе. Ех, тај компликовани студентски живот за нас средњошколце... :)))

Испитујем сад за све живо, да увидим колики би ми отприлике били месечни трошкови.  :good2: 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ахаааа :)) А храну, односно оброк плаћам сваки пут када и једем је л да? Немам појма ништа о томе. Ех, тај компликовани студентски живот за нас средњошколце... :)))

Испитујем сад за све живо, да увидим колики би ми отприлике били месечни трошкови.  :good2:

 

До 20. у месецу можеш да уплатиш минимално 10 одређених оброка (нпр. 10 ручкова или 10 вечера), а после 20. нема минималне количине, можеш и 7, 5 или само 1 нпр., зависно од потреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...