Jump to content

SVE O PRIJEMNOM ZA BOGOSLOVSKI FAKULTET

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ја сам полгао 2006. било је само писмено, мислим да је и сад тако, још ми нико није рекао да је полагао усмено. Биће вам сигурно два члана Символа вере (нпр. наведи 3. и 9. члан) - то су већ два питања  0705_read, биће вам кад, где, ко и због чега је сазивао Васељенске Саборе, кад је СПЦ добила аутокефалију, кад је проглашена Патријаршија, које године је спаљен св. Сава... Ма ко имало познаје богословље неће имати никаквих проблема...

Ἐν ἀρχῇ ἦν ὁ λόγος, καὶ ὁ λόγος ἦν πρὸς τὸν θεόν, καὶ θεὸς ἦν ὁ λόγος. (Јн 1,1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се тиче другог ''културног'' дела теста, сећам се да је нама било следеће: Ко тренутно председава ЕУ, Наведите три културно-уметничке манифестације које се одржавају сваке године (проф. Лубардић је одмах рекао да не пишемо Цецин концерт и Гранд  0110_hahaha), Ко је написао роман ''Ноћ у Лондон'' (мислим да се тако зове), Шта је синтакса, Ко је светски првак у кошарци, Шта је хипербола, Шта је аутокефалија... Не сећам се више  0110_hahaha

Ἐν ἀρχῇ ἦν ὁ λόγος, καὶ ὁ λόγος ἦν πρὸς τὸν θεόν, καὶ θεὸς ἦν ὁ λόγος. (Јн 1,1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дакле, овако. Немам шта да кријем. У СПЦ  у појединим епархијама и нема места за нове свештенике.

Ја сам 2005. године добио благослов да упишем теолошки факултет  и кад га завршим владика ме рукополаже. То су његове речи.По завршетку факултета ( а то ми је други) , почетком 2010 ми је рекао да нема места за мене. 2005 су у  ту епархију долазили људи из друге епархије у рукополагани. 2004 је исти преосвећени рекао да треба ђакони и рукополагао моје другаре без завршеног факултета.

da li ti onda mozes da predjes u drugu eparhiju?????

Мање - више и у другим епархијама је исто.Прећи се може.Најбоље је да имаш везу дебелу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам да ли се може наћи тест на нету, ја сам имао један који сам дао неком и тај ми га више није вратио (а најгоре је што се не сећам коме сам дао  0110_hahaha)

Ἐν ἀρχῇ ἦν ὁ λόγος, καὶ ὁ λόγος ἦν πρὸς τὸν θεόν, καὶ θεὸς ἦν ὁ λόγος. (Јн 1,1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тест опште културе може да се купи у књижарама колико знам.

Но, питања су им свакако  confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' /> confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='confused1' /> confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='confused1' />

Link to comment
Подели на овим сајтовима

darko:

pitanja iz opste kulture su stvaaarno....... jel moze negde da se nadje ceo test, i bogoslovlje i opsta kultura, na netu naravno????

rus:

pa sta ti radis sada....?????

Радим да преживим. Осим тога провео сам 8 година у олтару као прислужник.

Ако нису на пријемном рекли , или ако вам владике нису рекле да са дипломом немате посла онда нешто ту не штима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

darko:

pitanja iz opste kulture su stvaaarno....... jel moze negde da se nadje ceo test, i bogoslovlje i opsta kultura, na netu naravno????

rus:

pa sta ti radis sada....?????

Радим да преживим. Осим тога провео сам 8 година у олтару као прислужник.

Ако нису на пријемном рекли , или ако вам владике нису рекле да са дипломом немате посла онда нешто ту не штима.

nije valjda da jos nisi rukopolozen  (koja eparhija? moze i na pp, ako ne zelis ovde)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ниси схватио. Ја сам један факс завршио у прошлом веку у Београду а теологију у Русији. У олтару сам био у Русији. Браничевска епархија. Владику одлично познајем 15 година. 2005 ми је обећано.Жена ми је високи стручњак источних хришћанских језика и то неколико да не набрајам. Предаје на факултету.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

''Ko hoce da izgubi razum - upisace filosofiju ali, ko hoce da izgubi Veru - upisace teologiju'', reci su sv. Justina (Popovica), koji je, by the way, zavrsio tu istu teologiju. Tako da, sve sto se tice teologije i Crkve, kao institucije, u odnosu na pojedinca, zavisi od slucaja do slucaja. Prijemni nije tezak, to sam cuo od mnogih mada ga sam nisam polagao jer sam srednju bogoslovsku zavrsio kao odlican djak te sam doticnog kao takav bio oslobodjen a kako sam i sam fax zavrsio '05 to vam ne mogu nista reci ni o kriterijumima koji vladaju danas... neko kaze da su laksi neko kaze da su tezi tako da i to spada u rang ''od slucaja do slucaja''... kao i sve u zivotu, uostalom, zar ne? Mada ce vam sve biti daleko lakse ako izbacite ekonomsku logiku u odabiru teologije kao svog zivotnog usmerenja.

Bog vas blagoslovio - Ugrin

P.S. Ja sam cekao na rukopolozenje od februara '06 da bi cin dobio tek u avgustu '07 a do tada nisam radio ni kao veroucitelj niti bilo sta drugo osim edukativnog napredovanja i socijalne empirije, kao posledice drustvene aktivnosti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...