Jump to content

Како гледате на конфликте и да ли сте конфликтна личност?


Препоручена порука

Увек сам био за варијанту "паметнији попушта", али нешто у задње време немам много стрпљења... још увек се све у најгорем случају завршава жучном свађом...  confused

Што се конфликта тиче, не одобравам оне физичке, а ове друге...  шта знам, понекад ми се чини да су "здрави"... confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='confused1' />

.

..

...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Iskuliram" i ignorisem takve osobe napr. siptare kod mene neznas dal ce da ti skoce 20 (onako iz ciste pameti) ili ce doci da te pozdrave..... Nisam konfliktna licnost u smislu nezelim da iniciram neki konflikt jer smetam da se sve moze resiti mirnim putem (diplomatija). Ako vidim da neko inincira konflikt odma popustim, pamtniji uvek popusta  89898989898989

http://www.facebook....jovan.cakareski

Love the life you live. Live the life you love. Bob Marley...

Административно уређење Цркава по националном кључу је тумор на телу Православља - Александар

Поштујмо, господо, и Ничеа и Достојевског, поштујмо једнога као пророка Запада, а другога као пророка Истока, поштујмо их због њиховог генија и због њихове племићске искрености и смелости, поштујмо их обојицу - но у одсудном тренутку станимо уз Достојевског!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како гледам: Ако је неки физички конфликт измакнем се да не сметам  :drugarstvo:

Уствари избјегавам сваку врста конфликта и уопште не волим да се препирем. После вербалне препирке се напросто изгубим и кажем неке ствари које можда не бих требао рећи, зато ми је боље да прешутим у тим тренуцима.

У хришћанству нема пречица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Углавном нисам. Али постоје две особе које ме стално бицкају. Шта год да је у питању. Једна се сама "искулирала", тек тако. А друга (са којом сам ближа) ме је боцкала и доказивала нешто нон-стоп, је после неколико "њених" набода од мене добила одговор. Па више није. Мене сестра доста зезуцка, те ми се подмсева, те изводи неке бесне глисте. А ја редуковала наше виђање и дружење  :drugarstvo:. Да не би смо дошле обе у искушење да се џапамо.

Признајем да мужа некад малтретирам, посебно ако ја возим њега колима, а он да неку примедбу на мењање брзине или уласка у траку. Е тад одлепим начисто. И то исте секунде!! Сваки пут! 0442_feel

uCttp1.png

Th1rp1.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest srna u izgubljenom raju

"svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem" 0442_feel

                                                                          catfight :)

                                                                          :) 4chsmu1 https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/mad.gif

                                                                            aman :mad: :mad: :mad:

                                                                          :drugarstvo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Конфликти су могућности добродетељи. Услед ушушканости у лажан мир и лажну врлину смањује се жеља за кретањем ка Христу. Конфликти осмишљавају упитаност и ослобађају од чамотиње. Кроз њих се испитујемо и показујемо какви јесмо. Једно је конфликт мржње а друго је конфликт љубави јер само једно изграђује док оно друго руши. Од нас зависи да ли желимо останак у заједници са онима са којима се сукобљавамо или не. Без конфликта нема покајања јер летаргија одузима аскетику. Тако бива воља наша у свим неуспелим исходима уместо воље Божије. И они који нас "конфликтују" чак иако далеко од истине, не допуштају нам да постанемо обамрли у излагању истине и пасивни у показивању њених дела. Све нас колеба да би се показало колико смо стабилни. Егоизам убија конфликт јер одсеца дијалог са другим будући да га не воли. Конфликт је најтежи међу најрођенијима јер су вољени; када не би били вољени онда не би ни болело него би били без расправе игнорисани. Конфликт не одузима мир него га испуњава зато што се немир осмишљава у мир. Конфликти су потребни јер се све судара да би добило своју целину и увећало своју запремину. Конфликт не умножава проблеме него раскринкава њихове нерешености. Он удара не из мржње него да би указао на веће и боље. Конфликт се клања мудрости Божијој јер само у тој светлости може да рашири крила. Крај сваког конфликта је у добровољној или принудној скрушености...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Конфликти су могућности добродетељи. Услед ушушканости у лажан мир и лажну врлину смањује се жеља за кретањем ка Христу. Конфликти осмишљавају упитаност и ослобађају од чамотиње. Кроз њих се испитујемо и показујемо какви јесмо. Једно је конфликт мржње а друго је конфликт љубави јер само једно изграђује док оно друго руши. Од нас зависи да ли желимо останак у заједници са онима са којима се сукобљавамо или не. Без конфликта нема покајања јер летаргија одузима аскетику. Тако бива воља наша у свим неуспелим исходима уместо воље Божије. И они који нас "конфликтују" чак иако далеко од истине, не допуштају нам да постанемо обамрли у излагању истине и пасивни у показивању њених дела. Све нас колеба да би се показало колико смо стабилни. Егоизам убија конфликт јер одсеца дијалог са другим будући да га не воли. Конфликт је најтежи међу најрођенијима јер су вољени; када не би били вољени онда не би ни болело него би били без расправе игнорисани. Конфликт не одузима мир него га испуњава зато што се немир осмишљава у мир. Конфликти су потребни јер се све судара да би добило своју целину и увећало своју запремину. Конфликт не умножава проблеме него раскринкава њихове нерешености. Он удара не из мржње него да би указао на веће и боље. Конфликт се клања мудрости Божијој јер само у тој светлости може да рашири крила. Крај сваког конфликта је у добровољној или принудној скрушености...

Hristos je mozda bas zbog toga i kazao - Nisam dosao da donesem mir nego mac... - ali, mac, cenim, koji je okrenut vise ka nama samima nego li ka drugima. Mislite o tome...

Bog vas blagoslovio - Ugrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Најчешће упадам у конфликте са онима које волим...остале могу да искулирам.

Волим да се расправљам, али са некиме ко размишља својом  главом, а не да ми интерпретира научено из књига. Наравно све у границама, тј. без тешких речи и вређања.

Превелика идила, разумност и сталоженост су ми досадни и неинтересантни...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Просте конфликте је код мене раније највише изазивао его, тај умишљаљ о превеликој вредности себе, посебно о материјалним аспектима своје личности. Сада у конфликт упадам, ријетко, углавном са члановима породице када видим да раде нешто погрешно а упорни су у томе. Наравно после увудим како би ми боље било да сам код самог себе увидио исту ману и покушао да је исправим, умјесто што сам енергију трошио на свађу са ближњим и гријешио се о њих.

"Стој усправно, не телом но покретима душе своје!"

Отац Тадеј

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...