Jump to content

Контрацепција


Препоручена порука

On 13.4.2015. at 22:33, Deja Vu рече

 

Pa stoji, ali sam ti zato i napisao ono drugo misljenje da iako zivot nastaje od dve polne celije, subjekat dolazi na svet tek sa razvojem nervnog sistema. Sve pre toga su samo zive celije koje se ubrzano razvijaju. E sad ima raznih hriscana i reci ce ti da je ovo suludo, bilo je rasprava na forumu oko toga. Ja sam ti izneo stavove koji se ovde iznose kao i moj stav (da je druga opcija verovatno realnija). 

Помаже Бог браћо и сестре. Нов сам на форуму, ово је прва тема која ми је искочила приликом претраживања појма "контрацепција". Стварно је корисна и неопходна. 

Хвала ти @Deja Vu на објашњењу да постоје два става везано за зачеће. И даље ми је недоречено из наведеног ово око појмова "настанак живота" и "долазак на свет развојем нервног система". Поставићу овде овај упис, па ако неко зна нек појмове додатно појасни или ме упути на адекватну тему (о самом зачећу из хришћанског угла). Конкретно, мислим на то да ли је "скуп живих и развијајућих ћелија" и "скуп живих ћелија са започетим развијањем нервног система" заправо нов човек или не? Шта конкретно од та два јесте(или су оба) човек? Тј., праштајте ако бизарно звучи, али има ли душу или нема то живо биће до момента развића нервног система?

Надам се да упис није збуњујућ :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Од зачећа, по хришћанству (Зачеће Јована Крститеља) ... Осим ако неки свештеник сад нема неку другу идеју... И ја будала што коментаришем. 

 

Значи зигот

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, sanja84 рече

Од зачећа, по хришћанству (Зачеће Јована Крститеља) ... Осим ако неки свештеник сад нема неку другу идеју... И ја будала што коментаришем. 

 

Значи зигот

Шта је са монозиготним рађањем (једнојајчаним близанцима, тројкама, четворкама...) и потенцијално клоновима, јел ту више особа дели једну душу?

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, sanja84 рече

Од зачећа, по хришћанству (Зачеће Јована Крститеља) ... Осим ако неки свештеник сад нема неку другу идеју... И ја будала што коментаришем. 

 

Значи зигот

Дакле, од зигота на даље се сматра живот невезано за развијање нервног система после пар дана/недеља?  Онда је пилула "дан после" дефинитивно абортивно средство. Једино што не може са сигурношћу да се зна да ли је до оплодње јајне ћелије у тих 72 сата дошло, а пилула је попијена. Или грешим?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Гатчинск рече

Једино што не може са сигурношћу да се зна да ли је до оплодње јајне ћелије у тих 72 сата дошло, а пилула је попијена. Или грешим?

Ako sad brineš za prošlo, zaboravi. Ne pravi se dete lako...

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, sanja84 рече

Да, пилула за дан после je абортивно средство! 

Па зар није једино презерватив контрацептивно средство? Све остало је заправо је абортифицијент, зар не?

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, mirko1929 рече

Па зар није једино презерватив контрацептивно средство? Све остало је заправо је абортифицијент, зар не?

da

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, sanja84 рече

Ako sad brineš za prošlo, zaboravi. Ne pravi se dete lako

па ето, то никад не може да се зна... нек стоји ово овде да знају људи који се питају за слично и у виду упозорења шта је у питању у ствари

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Притом врло лако може неко да дође до заблуде да је у питању обично контрацептивно средство(неабортивно), јер то може да стоји и у опису самог производа.

 

 

А поред знања/незнања, битна је и намера.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...