Jump to content

Контрацепција


Препоручена порука

О како је Господ велики! Па ми не можемо, ма колико се трудили, ни приближно да појмимо Његову величину! Њему су све ове наше теорије и мудровања заправо вероватно смешни!

Знате ли када сам ја постала потпуно свесна Његовог постојања? Када сам годинама покушавала да затрудном са првим дететом. Уз хроничну аменореју (изостанак менструације), праћена од дванаесте године на клиници три пута сваког месеца, никада, баш никада нисам имала овулацију, пила хормоне уз које сам морала да користим заштиту (парадоксално, а покушавам да затрудним) док не престанем да их пијем јер могу да изазову тешке аномалије.... да вас не давим више... И шта се десило?

Изненада постајем ходајуће чудо које лекари представљају колегама. Трудна! Ја, баш ја, баш трудна! Рекоше, "немогуће је, али и ако се десило, дете нема шансе да буде здраво и право!"

А синчина! Шта да Вам кажем, ево га, напунио шест година!  :291291291: :229229229: 0513_music

Ту се мени огледа Божија воља, ту је Његова величина! Знамо сви за парове који су се "пазили" а затруднели. Тако да ја не размишљам уопште о теми контрацепције. Колико год се штитили, Господ је већи од тога. И од нас! smiley-dance007

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samim tim računanje plodnih dana ni ostala sredstva kontracepcije (kondom, obične kontraceptivne pilule) nisu abortivna jer ona samo sprečavaju spajanje jajne ćelije i spermatozoida, a nemaju uticaj na njih nakon što se sjedine.

Неки стручњаци и ''обичну'' контрацептивну пилулу сврставају у абортивна средства.... Мислим да је др Стојан Адашевић писао о томе.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пих, не желим да коментаришем такво нешто, после ћу морати да се исповедим.

nema nista teze nego ispovest posle ovakvih stvari... 0102_laugh
заиста, его је у мени превелики балон ;)
Link to comment
Подели на овим сајтовима

да, секс је природно задовољство - није сам по себи грех.

с друге стране, мислим да је контрацепција грех уколико се користи као абортивно средство.

A racunanje datuma  kao abortivno sredstvo nije greh?

можеш да рачунаш шта хоћеш, само ако си урачунао и Бога  ;)
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Имам тетку која живи и ради у Швајцарској као лекар и њен муж који је иначе Швајцарац. Она нема деце по сопственом избору. Као одговор зашто није желела децу каже:"То се не исплати".

ајде молим вас да не исповедате туђе, није зато постојање ове теме.

ем није лепо, ем се може стећи погрешан утисак о људима, ем је ниво клевете јер не познајемо туђа срца иако свашта излази са уста.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samim tim računanje plodnih dana ni ostala sredstva kontracepcije (kondom, obične kontraceptivne pilule) nisu abortivna jer ona samo sprečavaju spajanje jajne ćelije i spermatozoida, a nemaju uticaj na njih nakon što se sjedine.

Неки стручњаци и ''обичну'' контрацептивну пилулу сврставају у абортивна средства.... Мислим да је др Стојан Адашевић писао о томе.
Pa može da se koristi umesto pilule za dan posle, samo mora da se uzme nekoliko odjednom, ne znam da nije na to mislio? Pošto ne vidim kako bi drugačije moglo.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

да, секс је природно задовољство - није сам по себи грех.

с друге стране, мислим да је контрацепција грех уколико се користи као абортивно средство.

A racunanje datuma  kao abortivno sredstvo nije greh?

можеш да рачунаш шта хоћеш, само ако си урачунао и Бога  amin-nas

heh... jos uvek cekam dan kad ce meda da da smislen odgovor ili komentar na bilo sta sto ja napisem... jedan mi rece na drugoj temi da na ovom forumu ljudi ozbiljno diskutuju bez pukog dobacivanja i pisanja posalica i doskocica... mora ga zovnem da baci pogled na medine komentare... smej.gif

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samim tim računanje plodnih dana ni ostala sredstva kontracepcije (kondom, obične kontraceptivne pilule) nisu abortivna jer ona samo sprečavaju spajanje jajne ćelije i spermatozoida, a nemaju uticaj na njih nakon što se sjedine.

Неки стручњаци и ''обичну'' контрацептивну пилулу сврставају у абортивна средства.... Мислим да је др Стојан Адашевић писао о томе.
Pa može da se koristi umesto pilule za dan posle, samo mora da se uzme nekoliko odjednom, ne znam da nije na to mislio? Pošto ne vidim kako bi drugačije moglo.
И редовна доза спречава да се зачето дете угнезди у материци... Хемијским путем се постиже оно што се спиралом постиже механички. Жена добија менструацију и не слутећи да је била трудна.

Читала сам његово обраћање Светом Архијерејском Синоду Српске Православне Цркве (које, нажалост, немам да бих га могла цитирати).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prvi put čujem za to, ali ako se i dešava u nekom malom broju slučajeva, definitivno se ne dešava uvek pošto izvestan procenat žena koje koriste kontraceptivne pilule zatrudni. Ako kod nekoga spreče implantaciju a kod nekog ne, onda bi se to moralo (u religiji) objasniti Božjom voljom? Znači sve je OK  crvenilo

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prvi put čujem za to, ali ako se i dešava u nekom malom broju slučajeva, definitivno se ne dešava uvek pošto izvestan procenat žena koje koriste kontraceptivne pilule zatrudni. Ako kod nekoga spreče implantaciju a kod nekog ne, onda bi se to moralo (u religiji) objasniti Božjom voljom? Znači sve je OK  :)

Не знам зашто имам утисак да ти овим каламбуром покушаваш да смириш своју савест , дај ме демантуј молим те ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дешава се и да дете преживи абортус...

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,6434.0.html

Ali to ipak nije reprezentativno za većinu abortusa, pošto se radilo o osmom mesecu trudnoće.

Не знам зашто имам утисак да ти овим каламбуром покушаваш да смириш своју савест , дај ме демантуј молим те ...

Ne, nemam ja problem sa kontracepcijom pa mi to ne opterećuje savest, nego prosto kada uspe da dođe do oplodnje jajne ćelije nakon toliko prepreka, ne ide mi u glavu da bi Bog dozvolio da padne na poslednjoj prepreci i ne uspe da se ugnezdi u matericu, jer zašto ju je u suprotnom čuvao kroz prethodne nedaće? Znači šta sve rade kontraceptivne pilule: sprečavaju ovulaciju, prave cervikalnu sluz koja ne pogoduje spermatozoidima, ojačavaju spoljni omotač jajne ćelije tako da spermatozoid ne može da prodre u nju. I ako uprkos svemu ovome ipak dođe do oplodnje, ne može li se to protumačiti kao Božja volja? Kako bi onda oplođena jajna ćelija pala na poslednjem ispitu, i ne ugnezdila se u matericu? Tim pre što do toga dolazi i pod mnogo težim okolnostima za oplođenu jajnu ćeliju nego što ih proizvodi kontraceptivna pilula. A žene koje ostanu trudne dok uzimaju ove pilule nastavljaju da ih uzimaju ne znajući i po mesec dana nakon oplodnje, pa uopšte nemaju višu stopu spontanih pobačaja od žena koje nisu uzimale hormone, što verovatno govori o tome da efekat koji pilula ima na unutrašnjost materice i kako će ona primiti jajnu ćeliju i nije baš tako velik.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дешава се и да дете преживи абортус...

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,6434.0.html

Ali to ipak nije reprezentativno za većinu abortusa, pošto se radilo o osmom mesecu trudnoće.

Не знам зашто имам утисак да ти овим каламбуром покушаваш да смириш своју савест , дај ме демантуј молим те ...

Ne, nemam ja problem sa kontracepcijom pa mi to ne opterećuje savest, nego prosto kada uspe da dođe do oplodnje jajne ćelije nakon toliko prepreka, ne ide mi u glavu da bi Bog dozvolio da padne na poslednjoj prepreci i ne uspe da se ugnezdi u matericu, jer zašto ju je u suprotnom čuvao kroz prethodne nedaće? Znači šta sve rade kontraceptivne pilule: sprečavaju ovulaciju, prave cervikalnu sluz koja ne pogoduje spermatozoidima, ojačavaju spoljni omotač jajne ćelije tako da spermatozoid ne može da prodre u nju. I ako uprkos svemu ovome ipak dođe do oplodnje, ne može li se to protumačiti kao Božja volja? Kako bi onda oplođena jajna ćelija pala na poslednjem ispitu, i ne ugnezdila se u matericu? Tim pre što do toga dolazi i pod mnogo težim okolnostima za oplođenu jajnu ćeliju nego što ih proizvodi kontraceptivna pilula. A žene koje ostanu trudne dok uzimaju ove pilule nastavljaju da ih uzimaju ne znajući i po mesec dana nakon oplodnje, pa uopšte nemaju višu stopu spontanih pobačaja od žena koje nisu uzimale hormone, što verovatno govori o tome da efekat koji pilula ima na unutrašnjost materice i kako će ona primiti jajnu ćeliju i nije baš tako velik.

Не разумем уопште шта би Бог имао с тим ишта ?

Олако тумачење Божије воље није својствено православним Хишћанима , то је некако више вако секташки приступ да се свугде и у свему види Божја воља , нарочито ако то погодује личним убеђењима и ставовима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...