Jump to content

Комплетан програм за вођење парохије?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Помаже Бог свима! Желим да поставим ову тему, јер ме мучи већ дуже време, а сам очигледно нумем (што би каз`ли код нас у банату), па сам се решио да покушам овде од вас да затражим помоћ. Свештеник сам банатске епархије, а донекле се разумем у рачунаре и програмирање (пошто не постоји "избледи" опција већ само "задебљај" ви замислите да сам ово толико истањио да се једва види, сходно моме знању), имам идеју о једном свеобухватном програму за вођење парохије. До сада сам направио нешто што користим за сада, као и колеге у намесништву. Прављено је наравно у Акцесу. Поставићу и неку верзију тога овде чисто да видите шта је у питању. Е сад. оно што мене највише мучи јесте следеће: како направити самосталан програм, рецимо на бази Акцеса или како год, а да није потребна инсталација другог софтвера, већ само убациш диск (флеш или скинеш са нета) инсталираш и све ти је ту на клик. Доста парохија (барем код нас) има слабије рачунаре, па нисам могао код свих да инсталирам Акцес 2013 (сада већ користим 2016), који је потребан за рад у програму. Или, на крају крајева, уколико не може ништа да се учини по питању самосталности програма, онда барем да се направи некакво решење где би инсталација прво инсталирала Акцес па онда убацила остале фајлове на своје место. Такође је био план да се све ово уради на нивоу комплетне СПЦ, где би се унели сви податци по парохијама (крштени, умрли, венчани, парохијани по адреси, итд.) где би свака парохија уносила и мењала своје податке, а имала у увид податке са других парохија, тако да кад би дошао неко ко жели рецимо да буде кум, а нема крштеницу код себе, отвори се програм, укуцаш податке и видиш да ли је крштен и томе слично. Такође би се овим решило питање ко је чији парохијанин, да не дође у Београд неко да се венча без сагласности свога пароха и томе слично. Ово би био ОГРОМАН подухват, и што се тиче програма и што се тиче уноса података. Када би све то било на серверу негде, па још да свака парохија има са тог сервера мејл адресу, па кад треба да упутиш допис неком колеги за сагласност и слично а ти пошаљеш мејлом директно на ту парохију... Сад сам већ прешао у научну фантастику :) 

Сума-сумарум, било би лепо када би се јавили они који имају нека знања и искуства у прављењу оваквих ствари, па да заједничким трудом, Бога молећи, направимо нешто на шта можемо да будемо врло поносни, а да је и на радост и корист сабраћи свештенству. Ако се одради нешто вредно презентовања, тражити и благослове од надлежних архијереја за дистрибуцију и едукацију, па чак и од Његове Светости, ако би успело да се реши за све.

Углавном, гордост ме однесе у небеса, да се вратим доле па да још једном замолим за помоћ и сарадњу.

Сваки благослов од Бога живога!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево и неке прве верзије програма, додао сам још информације о парохијанима касније, али не могу да нађем где сам сачувао то. Углавном генерална идеја је тако нешто. Изаберите корисник јереј Бојан Туро а шифра за улазак је: БојанТуро

ћирилица наравно, додаћу и фонтове које би требали да имате.

BANATSKO_ARANDJELOVO.rar

ФОНТ.rar

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

Јел ово још увек актуелно питање? Можда би могли да поразговарамо на ову тему. Имам пар идеја, скромно али примењиво знање. 

 

  • Свиђа ми се 1

"И све што погледам - све је песма, и чега год се такнем - све је бол."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 1/15/2018 at 13:10, Бојан Туро рече

Ево и неке прве верзије програма, додао сам још информације о парохијанима касније, али не могу да нађем где сам сачувао то. Углавном генерална идеја је тако нешто. Изаберите корисник јереј Бојан Туро а шифра за улазак је: БојанТуро

ћирилица наравно, додаћу и фонтове које би требали да имате.

BANATSKO_ARANDJELOVO.rar

ФОНТ.rar

...

Pre svega, dobro dosao na forum brate i oce. :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, aleksandarkg рече

Јел ово још увек актуелно питање? Можда би могли да поразговарамо на ову тему. Имам пар идеја, скромно али примењиво знање.

Ideja je odlicna, ako se otac javi, samo napred, moglo bi tu da se napravi nesto bas dobro od takvog programa. :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...