Милан Ракић Написано Новембар 21, 2017 Пријави Подели Написано Новембар 21, 2017 Благословом Његове Светости Патријарха српског Г. Иринеја, Његово Преосвештенство Епископ моравички Антоније, викар Патријарха српског, обавио је у понедељак 20. новембра 2017. године чин великог освећења новоуређеног параклиса посвећеног Светом архистратигу Михаилу, смештеног у згради Команде РВ и ПВО Војске Србије у Земуну. Благословом Његове Светости Патријарха српског Г. Иринеја, Његово Преосвештенство Епископ моравички Антоније, викар Патријарха српског, обавио је у понедељак 20. новембра 2017. године чин великог освећења новоуређеног параклиса посвећеног Светом архистратигу Михаилу, смештеног у згради Команде РВ и ПВО Војске Србије у Земуну. Преосвећеном Владици Антонију су саслуживали протојереј-ставрофор Божо Бакајлић - архијерејски намесник земунско-новобеоградски, протонамесник Слађан Влајић - главни војни свештеник у Восјци Србије, јереј Анђелко Додер, протођакон Стевица Рапајић и ђакон Зоран Николић. Након освећења параклиса, служена је Света Литургија. У пригодној беседи, Владика Антоније је говорио о мисији коју обављају ваздухопловне снаге Србије, упоредивши њихов задатак са службом анђела. ”Као што анђели чувају људе на земљи, тако и припадници ваздухопловних снага Србије чувају српско небо, а самим тим и све људе који живе у нашој земљи”, нагласио је владика. Управо због тога, по речима Епископа Антонија, није нимало случајно да новоуређени параклис у згради Команде ваздухопловства Србије у Земуну буде посвећен небеским силама и Светом архистратигу Божијем Михаилу. фото: Саша Милутиновић ФБ, Vujičić Hadži Marko FB, Antonije Pantelic FB View full Странице Тко вриједи лети, тко лети вриједи, тко не лети не вриједи... Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука