Милан Ракић Написано Јул 14, 2017 Пријави Подели Написано Јул 14, 2017 Пивара је опремљена модерним технологијама, а производни капацитет износи око 30 тона пива месечно. Манастир Бањска код Звечана у северном делу Косова и Метохије добио је пивару коју су на Петровдан у рад пустили владика Теодосије и директор Канцеларије за Косово и Метохију Марко Ђурић. Пивара ће производити „Манастирско бањско пиво“, а капацитета је 30 тона пива месечно, што ће помоћи економску одрживост манастира Бањске. Развој овог манастира, у оквиру ког се налази и бања са отвореним лековитим базенима уз пивару, значи и нова радна места за Србе из овог краја. Владика Теодосије је освештао манастирску пивару и поручио да је „потребно да се остане на Космету ради будућих генерација које ће живети на овим просторима“. „Ова пивара коју смо отворили треба да буде економска подршка манастиру. Што буде манастир стабилнији, и што се тиче братије и економски, то ће више значити овом крају“, рекао је он. Новац за изградњу пиваре, у износу од 13,8 милиона динара, обезбедила је Канцеларија за Косово и Метохију, кроз Програм расподеле и коришћења подстицајних средстава за развој пољопривреде на подручју Косова и Метохије. Директор Канцеларије за Косово и Метохију Марко Ђурић додао је да је Манастир Бањска доживео велику и значајну обнову последњих неколико година. „Изградња бањског комплекса и ове пиваре говори о томе да ми желимо да што више људи, Срба — свих и свуда — дође овде на КиМ и живи са својим светињама и посећује своје светиње“, рекао је Ђурић. Бањска пивара свечано је пуштена у рад на црквени празник Петровдан. Бранкица РИСТИЋ Juanito and александар живаљев је реаговао/ла на ово 2 Тко вриједи лети, тко лети вриједи, тко не лети не вриједи... Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука