Jump to content

И овако се брани Косово: Срби у Манастиру Бањска отворили пивару (фото)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Пивара је опремљена модерним технологијама, а производни капацитет износи око 30 тона пива месечно.

1111905284.jpg

Манастир Бањска код Звечана у северном делу Косова и Метохије добио је пивару коју су на Петровдан у рад пустили владика Теодосије и директор Канцеларије за Косово и Метохију Марко Ђурић.

1111905681.jpg

Пивара ће производити „Манастирско бањско пиво“, а капацитета је 30 тона пива месечно, што ће помоћи економску одрживост манастира Бањске. Развој овог манастира, у оквиру ког се налази и бања са отвореним лековитим базенима уз пивару, значи и нова радна места за Србе из овог краја.

Владика Теодосије је освештао манастирску пивару и поручио да је „потребно да се остане на Космету ради будућих генерација које ће живети на овим просторима“.

1111905600.jpg

„Ова пивара коју смо отворили треба да буде економска подршка манастиру. Што буде манастир стабилнији, и што се тиче братије и економски, то ће више значити овом крају“, рекао је он.

Новац за изградњу пиваре, у износу од 13,8 милиона динара, обезбедила је Канцеларија за Косово и Метохију, кроз Програм расподеле и коришћења подстицајних средстава за развој пољопривреде на подручју Косова и Метохије.

1111905364.jpg

Директор Канцеларије за Косово и Метохију Марко Ђурић додао је да је Манастир Бањска доживео велику и значајну обнову последњих неколико година.

„Изградња бањског комплекса и ове пиваре говори о томе да ми желимо да што више људи, Срба — свих и свуда — дође овде на КиМ и живи са својим светињама и посећује своје светиње“, рекао је Ђурић.

pivara.jpg

Бањска пивара свечано је пуштена у рад на црквени празник Петровдан.

Бранкица РИСТИЋ

logo-soc.png

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...