Jump to content

Да ли треба плакати? – одговор православног психолога (ВИДЕО)

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 часа, todor рече

Пред другима плакати јесте слабост, јер је то одраз неуздржања.

Verovatno si mislio na neko preterano plakanje, ridanje I sl? Mozda za Vas muske I dalje vaze stereotipi: musko si nemoj da places....medjutim, nepokazivanje emocija kada je to potrebno, ima u stvari suprotan efekat recimo kod dece; ne valja da deca nikada ne vide svog oca npr. da je zaplakao. Potiskivanje tuznih emocija izaziva uglavnom frustracije u buducnosti. Valjda zato Japanci izmislili klub plakanja ;-)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 часа, Гагић рече

Да ли плакање за ближњим који нас је напустио атеисти могу да узму као аргумент свог атеизма ?

Ne bi trebalo, naravno ako su dovoljno inteligentni. Plakanje za bliznjim, generalno govoreci, je ispoljavanje velike tuge za naglim odvajanjem od voljene osobe na primer u slucaju smrti. Hriscani pak, verujuci u vaskrsenje nemaju potrebu da od placa naprave dramu; ljudi smo - naravno da cemo plakati za bliznjima, ali sa nadom u vaskrsenje I milost Boziju, molitvenim putem svi bivamo uteseni od Utesitelja. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, "Tamo daleko" рече

Verovatno si mislio na neko preterano plakanje, ridanje I sl? Mozda za Vas muske I dalje vaze stereotipi: musko si nemoj da places....medjutim, nepokazivanje emocija kada je to potrebno, ima u stvari suprotan efekat recimo kod dece; ne valja da deca nikada ne vide svog oca npr. da je zaplakao. Potiskivanje tuznih emocija izaziva uglavnom frustracije u buducnosti. Valjda zato Japanci izmislili klub plakanja ;-)

Мислим уопштено на плакање. Не само мушкарци, него и жене, а тако и деца треба да се васпитавају, да не треба да плачу јавно, јер то је део интимног живота и срамота је да се оголи пред било ким. Изузетак је само смрт ближњег, а једино је само у таквој ситуацији и сам Христос заплакао.

То није потискивање, већ контрола над емоцијама. Зна се где и кад се испољавају. Тешко ономе кога емоције контролишу.

Јапанци немају појма. Они су добри за електронику, а да знају нешто о емоцијама, не би отварали такве клубове.

Замисли бруку, одеш тамо у неки клуб да плачеш. :D Ја бих отишао да им се смејем. Еее потомци славних самураја... :Д

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...