Jump to content

Проф. др Радмило Рончевић о заблудама теорије еволуције


Ignjatije

Препоручена порука

пре 3 часа, Ana Bjelan рече

Kada citas Bibliju znas da je sve stvorio Bog, a kada ucis teoriju evolucije ispada da je sve stvoreno samo od sebe.

Не, теорија еволуције не учи да је све створено само од себе. ТЕ се само бави развојем већ постојећих живих бића, не улазећи у то како је настао сам живот. Засада не постоји научна теорија која би објаснила настанак живота. Нити настанак свемира.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, GeniusAtWork рече

Не, теорија еволуције не учи да је све створено само од себе. ТЕ се само бави развојем већ постојећих живих бића, не улазећи у то како је настао сам живот. Засада не постоји научна теорија која би објаснила настанак живота. Нити настанак свемира.

i ti si ateista?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Ana Bjelan рече

i ti si ateista?

 

i ja sam!

a ti se sad pitas... "na kakav sam ja ovo praoslavni forum dosla, boga mu poljubim!"

 

Ne brini, i uzivaj, nisi ni prvi ni poslednji vernik koja nema o cemu da prica sa ateistom... ali mi ne diskriminisemo, volimo vas sve podjednako, cak i kad nemate puno toga  o cemu mozete da pricate... :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, cloudking рече

 

i ja sam!

a ti se sad pitas... "na kakav sam ja ovo praoslavni forum dosla, boga mu poljubim!"

 

Ne brini, i uzivaj, nisi ni prvi ni poslednji vernik koja nema o cemu da prica sa ateistom... ali mi ne diskriminisemo, volimo vas sve podjednako, cak i kad nemate puno toga  o cemu mozete da pricate... :)

a najvise volite teoriju evolucije

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, cloudking рече

 

i ja sam!

a ti se sad pitas... "na kakav sam ja ovo praoslavni forum dosla, boga mu poljubim!"

 

Ne brini, i uzivaj, nisi ni prvi ni poslednji vernik koja nema o cemu da prica sa ateistom... ali mi ne diskriminisemo, volimo vas sve podjednako, cak i kad nemate puno toga  o cemu mozete da pricate... :)

Zabrinula bih se da si vernik , ovako jasno mi je sto si ateista

Link to comment
Подели на овим сајтовима

i ti si ateista?


Пусти, Ана.
Резонуј логички.
Све што је лажно само од себе ће се таквим временом разоткрити.

Авокадо је избацио занимљиву флоскулу: да је еволуција научно повезала милионе различитих врста.
Истина је да се еволуција може прихватити на нивоу микро-структура тј у оквиру једне врсте. Од доказа макро-еволуције нема ништа док еволуционисти не успеју да своје (фантастичне) теорије претворе у праксу, нпр створе живу ћелију из неживог...

Него, оно што је генерална грешка креациониста је да покушавају науком да докажу Бога, уместо да се усмере на стварање научно оправдане теорије која ће боље функционисати од ТЕ.
Главни зез је у ствари што се покушавају оборити тезе из ТЕ које нису проверљиве или су тешко проверљиве (на нивоу спекулација). А ТЕ је изродила безброј истих па се то претвара у Сизифов посао. Ето, Авокадо каже "за све" и ти сад треба да удараш до бесконачности.
Батали се ћоравог посла. Дакле - има делова попут "микро-еволуције" (лаички речено, нисам се удубљивао у њихову терминологију, мислим на промене унутар исте врсте) који су научно испитљиви и оправдани (и које они користе као "заставу" којом машу да је ТЕ исправна), док на "макро" плану (између врста) имају ово што др. Рончевић каже - мноштво цртежа, маште, конструисаних, неких намерно лажних итд података уз филмове високе продукције - и ништа више.

Дакле, опуштено. Ми смо православци, протестантски креационизам је већа небулоза од еволуционизма. Не наседати на на једно ни на друго, јер ако се ни зло не побеђује злом онда се ни неистина не доказује неистином.
Остављам (као неко ко се не бави науком) научницима да укрштају копља. Не подржавам никога "априори" само зато што је тај против нечега што сматрам погрешним.

Да ти разјасним јучерашњим примером:
1. Римљани (ТЕ) су зло
2. Исус (Православље) ништа не чини да му се супротстави
3. Варава (хард кор протестантски креационизам) се бори против Рима (ТЕ)
4. Дајте нам Вараву!!!

А шта ћемо са Исусом?!?

Ана?!?

Упознај своју веру што више. Тамо шеш наћи занимљива решења која нису ни на линији ТЕ ни протестатског-квази-нсучног креационизма.
Кажем, пусти научнике да се обрачунавају са научницима. Ни ти ни Авокадо то нисте. Свако има своју веру/веровање...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Јанко рече

 


Пусти, Ана.
Резонуј логички.
Све што је лажно само од себе ће се таквим временом разоткрити.

Авокадо је избацио занимљиву флоскулу: да је еволуција научно повезала милионе различитих врста.
Истина је да се еволуција може прихватити на нивоу микро-структура тј у оквиру једне врсте. Од доказа макро-еволуције нема ништа док еволуционисти не успеју да своје (фантастичне) теорије претворе у праксу, нпр створе живу ћелију из неживог...

Него, оно што је генерална грешка креациониста је да покушавају науком да докажу Бога, уместо да се усмере на стварање научно оправдане теорије која ће боље функционисати од ТЕ.
Главни зез је у ствари што се покушавају оборити тезе из ТЕ које нису проверљиве или су тешко проверљиве (на нивоу спекулација). А ТЕ је изродила безброј истих па се то претвара у Сизифов посао. Ето, Авокадо каже "за све" и ти сад треба да удараш до бесконачности.
Батали се ћоравог посла. Дакле - има делова попут "микро-еволуције" (лаички речено, нисам се удубљивао у њихову терминологију, мислим на промене унутар исте врсте) који су научно испитљиви и оправдани (и које они користе као "заставу" којом машу да је ТЕ исправна), док на "макро" плану (између врста) имају ово што др. Рончевић каже - мноштво цртежа, маште, конструисаних, неких намерно лажних итд података уз филмове високе продукције - и ништа више.

Дакле, опуштено. Ми смо православци, протестантски креационизам је већа небулоза од еволуционизма. Не наседати на на једно ни на друго, јер ако се ни зло не побеђује злом онда се ни неистина не доказује неистином.
Остављам (као неко ко се не бави науком) научницима да укрштају копља. Не подржавам никога "априори" само зато што је тај против нечега што сматрам погрешним.

Да ти разјасним јучерашњим примером:
1. Римљани (ТЕ) су зло
2. Исус (Православље) ништа не чини да му се супротстави
3. Варава (хард кор протестантски креационизам) се бори против Рима (ТЕ)
4. Дајте нам Вараву!!!

А шта ћемо са Исусом?!?

Ана?!?

Упознај своју веру што више. Тамо шеш наћи занимљива решења која нису ни на линији ТЕ ни протестатског-квази-нсучног креационизма.
Кажем, пусти научнике да се обрачунавају са научницима. Ни ти ни Авокадо то нисте. Свако има своју веру/веровање...
 

 

Nismo naucnici, a tvoj je stav dosta mlak, ni vruc ni hladan

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ana Bjelan рече

Nismo naucnici, a tvoj je stav dosta mlak, ni vruc ni hladan

 

Aoooo, sta ti rekla!

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Јанко рече

Од доказа макро-еволуције нема ништа док еволуционисти не успеју да своје (фантастичне) теорије претворе у праксу, нпр створе живу ћелију из неживог...

 

Ni od dokaza boga nema nista, barem dok pravoslavci ne uspeju da svoje fantasticne teorije pretvore  u praksu npr pomeraju stvari snagom uma...

 

posto pomeranje stvari snagom uma ima isto toliko veze sa pravoslavljem koliko i stvaranje zive od nezive celije sa TE... ;)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Ana Bjelan рече

a najvise volite teoriju evolucije

 

obozavam!

za druge ne znam, ali ja uvek drzim jedan primerak TE ispod kompjutera za one retke slucajeve kad crkne ruter pa mi pornhub bude nedostupan...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ana Bjelan рече

ne ja trcim putem svetlosti, kod tebe je jos magla na putu

 

porazen sam... zauvek nestajem sa ovog foruma a mozda cu i da postanem pravoslavac... ova visprenost i domisljatost u postovima tako dobro gadja u cenatar da mi se svet okrenuo za 360 stepeni...

:)))

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...