Jump to content

Проблем са крајностима еволуционизма и креационизма

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, Milan Nikolic рече

Vreme je ipak vezano za hronologiju događaja i poznajemo vreme kao odvijanje fizičkih događaja. Uzmi se u pamet Fućko, ne udaljavaj se od kuće dok si još mali.

Odvijanje postoji samo u glavi.Postoji samo sadašnji trenutak i svaki događaj koji je iko ikada opazio bio je isključivo u sadašnjem trenutku.Tako da Dućko došlo je vreme da napustiš obdanište i kreneš u OŠ.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A da! Kako sam to samo zaboravio? Ti veruješ da vreme, zapravo, ne postoji, jer je sliveno sve što postoji sa samim Bogom. Kakva površnost.

Kada bi samo, blagi moj brate, pročitao zašto se Crkva sudila unutar sebe, zbog moranja, zbog vere. Kakve kategorije su bile važne da ne bismo zastranili.

Ali drugom prilikom ćemo o tome, treba još piti mleka. Razmisli i o krvnim sudovima i čime se baviš. Ja ne znam šta drugo da ti kažem posle tri godine konstantne priče.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Kratos рече

Odvijanje postoji samo u glavi.Postoji samo sadašnji trenutak i svaki događaj koji je iko ikada opazio bio je isključivo u sadašnjem trenutku.Tako da Dućko došlo je vreme da napustiš obdanište i kreneš u OŠ.

 

Postoji samo jedna stvar koja nema opit vremena, tj, za nju vreme ne postoji- foton. 
Na primer kad gledas neku galaksiju udaljenu milion svetlosnih godina ti zapravo gledas fotone koji se otisnuli sa zvezda te galaksije pre milion godina i tacno toliko putovali svemirskim prostranstvom... ali iz tvoje perspektive.

Iz perspektive samog fotona taj put se nije desio... njemu su momenat nastanka u jezgru neke zvezde  i momenat absorpcije u tvom oku dva dogadjaja koja su se desila u istom trenutku ali na razlicitim mestima, bez ikakvog vremenskog intervala izmedju... zamisli to! Mnogo dobra fora... 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Milan Nikolic рече

A da! Kako sam to samo zaboravio? Ti veruješ da vreme, zapravo, ne postoji, jer je sliveno sve što postoji sa samim Bogom. Kakva površnost.

Nema nikakvo slivanja sa Bogom.Bog je nadvremen.Nemoj da mi inputiraš takve gluposti.

Ne,ja ne verujem ja znam da vreme ne postoji već da samo postoji promena koju mi opažamo,što reče Heraklit sve teče sve se kreće ali da bi mogli da merimo brzinu te promene mi asptrahujemo vreme u opažanje i delimo vreme na prošlost ,sadašnjost i budućnost.U realnosti postoji samo sada,i sve se odvja u sada,i sve što se odvijalo odvijalo u sada i sve što će se odvijati odvijaće se u sada.

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vreme je zanimljiva tema baš i treba da se otvori posebna tema....

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nikoliću jedno prosto pitanje.Imaš beskonačni ili čak neka bude i konačni prostor,nebitno je totalno i u njemu jednu svetleću kuglu,zvezdu šta god.Ona je stacionarna,ne pomera se, prostor oko nje ne kruži,nema nikakvih tela okolo koja se kreću.Gde je vreme?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, cloudking рече

 

Postoji samo jedna stvar koja nema opit vremena, tj, za nju vreme ne postoji- foton. 
Na primer kad gledas neku galaksiju udaljenu milion svetlosnih godina ti zapravo gledas fotone koji se otisnuli sa zvezda te galaksije pre milion godina i tacno toliko putovali svemirskim prostranstvom... ali iz tvoje perspektive.

Iz perspektive samog fotona taj put se nije desio... njemu su momenat nastanka u jezgru neke zvezde  i momenat absorpcije u tvom oku dva dogadjaja koja su se desila u istom trenutku ali na razlicitim mestima, bez ikakvog vremenskog intervala izmedju... zamisli to! Mnogo dobra fora... 

Ali taj foton kao da je raspet na vremenu i prostoru. Kako se prostor širi, a svetlost prelazi u prostorno širenje, onda onaj ko ne prolazi kroz vreme, počinje da se pretvara u vreme; i šta se dešava?

Foton polako, kao, da, umire, gasi se polako njegova frekvencija i postaje ništa, nula u prostoru, a opet ko zna u kakvom svojstvu koje ipak reaguje u prostorvremenu, a to je ono što uzrokuje tamnu energije. Zar ne? Nešto što bismo nazvali samom smrću čitavog kosmosa kakvog poznajemo.

Imao bih još mnogo toga reći o crnoj rupi, žalopojke naših saznanja i nedostataka znanja. Srećna Nova godina.

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Milan Nikolic рече

počinje da se pretvara u vreme

I šta je foton  postao?Od čestice je postao....

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Kratos рече

I šta je foton  postao?Od čestice je postao....

 

Informacijaaaaaaaaaaa! :D :aplauz:

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

 

Informacijaaaaaaaaaaa! :D :aplauz:

Eureka :cheesy3:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pazi Nikoliću šta kaže Ajnštajn:

У 20. веку њутновски појам апсолутног времена коригован је теоријом релативности, којом је Алберт Ајнштајн показао да је време зависно од простора и материје и да се не може независно од њих посматрати. Време се везује за кретање материје и да нема кретања, не би имало смисла ни говорити о времену. Ајнштајново схватање времена, које је одиграло несамерљиву улогу у развоју физике, започиње анализом појма истовремености:

„    Ако желимо да опишемо кретање неке материјалне тачке, ми дајемо вредности њених координата у функцији времена. При томе, морамо пажљиво имати у виду да математички опис ове врсте нема физичког смисла ако нам није јасно шта подразумевамо под временом. Треба да узмемо у обзир да сви наши искази у којима време игра неку улогу увек су искази о истовременим догађајима. Ако, на пример, кажем: “Тај воз стиже овде у 7 сати”, мислим отприлике овако: “Положај мале казаљке мога сата на броју 7 и долазак воза на станицу су истовремени догађаји.    ”
— Алберт Ајнштајн, Електродинамика тела у покрету (Специјална теорија релативности)

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Kratos рече

Nikoliću jedno prosto pitanje. Imaš beskonačni ili čak neka bude i konačni prostor, nebitno je totalno i u njemu jednu svetleću kuglu, zvezdu šta god. Ona je stacionarna, ne pomera se, prostor oko nje ne kruži, nema nikakvih tela okolo koja se kreću. Gde je vreme?

Vreme je unutar samog prostora, a nećeš ga moći osetiti sve dok ne zarotiraš oko svoje ose. Tvoje pitanje je simpa, postavljali su ga pre trista godina i čitao sam odgovore.

Dakle, tvoja svetleća kugla koja bi rotirala u ,,praznom prostoru'', osetila bi nešto što je ,,povlači'' čega ima u celom kosmosu, a to je prostorvreme. Kugla bi znala kao i ti što bi znao da si na njoj, jer bi sam osećao potisak kao reakciju na prostorvreme.

A kosmos je živi dokaz plesa prostorvremena - plesa, diktiranog gravitacijom, tim najvećim čudom. Zato naučnici uporno traže centralnu osovinu oko koje se čestice vrte, razbijaju do neslućenih granica čestice koje poznajemo, i čudimo se jednoj nepreglednosti, i nepoznanosti.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Kratos рече

Eureka :cheesy3:

Ej zezam se ja ... ta prica o informacijama je iznad mojih poznavanja materije... ovo sa fotonom sam se slucajno setio pa resih da podelim jer mi je mnogo zanimljivo, a kad razmislis potpuno je logicno. Ne utice na raspravu koju ste vodili o informacijama samo kratka zanimljivost za predah :D

 

A vreme jeste fizicka stvar jer ostavlja fizicke posledice :P

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam se začudio otkud vi pominjete ,,informacije''. Kad biste samo znali o tome. :) Raspravljali smo već o tome i ništa. Niko ništa ne zna. A ne da je važno, nego treba ceo ovaj forum da radi na tome. :)

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Milan Nikolic рече

Vreme je unutar samog prostora, a nećeš ga moći osetiti sve dok ne zarotiraš oko svoje ose. Tvoje pitanje je simpa, postavljali su ga pre trista godina i čitao sam odgovore.

Dakle, tvoja svetleća kugla koja bi rotirala u ,,praznom prostoru'', osetila bi nešto što je ,,povlači'' čega ima u celom kosmosu, a to je prostorvreme. Kugla bi znala kao i ti što bi znao da si na njoj, jer bi sam osećao potisak kao reakciju na prostorvreme.

A kosmos je živi dokaz plesa prostorvremena - plesa, diktiranog gravitacijom, tim najvećim čudom. Zato naučnici uporno traže centralnu osovinu oko koje se čestice vrte, razbijaju do neslućenih granica čestice koje poznajemo, i čudimo se jednoj nepreglednosti, i nepoznanosti.

:))Koji si ti lik.Pa ti potvrđuješ ono što sam rekao.Nema njega nigde unutar prostora.Rotacija je kretanje.Nije vreme.Ne vredi ti il ne kapiraš ono što sam pišeš il ja pišem na kineskom.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...