Jump to content

Блиски сарадници Доналда Трампа и креационизам


о.Горан

Препоручена порука

24 minutes ago, Avocado рече

Samo da polako pripreme decu da se ne šokiraju od novosti i naprednosti tih ideja za koje inače nikad nisu čuli i nikad i ne bi čuli ako bi kreacionizam ostao van škola.

Није баш тако, али у принципу начелна незаинтересованост омладине за науку и за њену примену  у конкретном животу је добрим делом баш због бљутавости демагошких идеја које су се провукле на велика врата у корпусу науке, а које очигледно не пију воду. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, о.Горан рече

Зашто?

Онако питам. Ви сте наш најпознатији православни креациониста. Пратио сам ваш рад овде и на "шестодневу". Очигледно јесте, али нећу на силу да терам никог да признаје идентитет. 

 

Ипак велкомбек у сваком случају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

8 minutes ago, о.Горан рече

Зашто?

Zato sto treba da znamo s kim pricamo, jeste li ili niste? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Теорија еволуције је тотално небитна са теолошке тачке гледишта, ако ствари гледамо у једном ужем смислу речи-научних теорија и хипотеза о свему и свачему је било на хиљаде. Поента је да иста оваплоћује један атеистички дух који се огледа у секуларном школском моделу који се очигледно показао као веома лош и који има,уз све непобитне добре стране( као што је нпр. веронаука), приличан утицај на децу и формирање њихове личности.То је оно што је мени као свештенику и родитељу троје деце битно. А теорија еволуције ионако иде на сметлиште пропалих теорија, тако да то није толико ни битно...

Не знам да ли је овде неко већ поставио овај линк, али ако и јесте није лоше погледати га опет:

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

39 minutes ago, Ignjatije рече

@о.Горан, Јесте ли ви АлефШин?

 

13 minutes ago, Ronald рече

Zato sto treba da znamo s kim pricamo, jeste li ili niste? 

Овакав наступ није у реду. Нико ни вас двојицу није питао ко сте и шта сте?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

19 minutes ago, Ignjatije рече

Онако питам. Ви сте наш најпознатији православни креациониста. Пратио сам ваш рад овде и на "шестодневу". Очигледно јесте, али нећу на силу да терам никог да признаје идентитет. 

 

Ипак велкомбек у сваком случају.

Никад нисам ни крио идентитет тако да да, јесам.

Хвала на том велкомбеку, не знам колико ћу се задржати овде, мада је овај форум настао као идеја моје маленкости тако да је у том смислу термин `велкомбек` дискутабилан, али небитно... Битна је мисија Цркве, то је суштина.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Милан Ракић рече

Овакав наступ није у реду. Нико ни вас двојицу није питао ко сте и шта сте?

Због тога нисам ни инсистирао да каже. Само сам питао. Његово је право да каже или не каже. 

 

Мени је сада јасно и без одговора.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Milan Rakic

Nije u redu, slazem se, ali on je svestenik i moze svojom pricom da udalji mnoge ljude od pravilnog razumijevanja nauke koja ima ogroman znacaj u ljudskom zivotu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Ignjatije рече

Због тога нисам ни инсистирао да каже. Само сам питао. Његово је право да каже или не каже. 

 

Мени је сада јасно и без одговора.

Ma meni je odmah bilo jasno da je on, kao sto mi je bilo jasno da je Aurelije Mladen, a ne Ceda kako mi se predstavio, hehehehehe:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

14 minutes ago, о.Горан рече

Поента је да иста оваплоћује један атеистички дух који се огледа у секуларном школском моделу који се очигледно показао као веома лош и који има,уз све непобитне добре стране( као што је нпр. веронаука), приличан утицај на децу и формирање њихове личности.

A moze li da se razgranici naucna teorija kao takva sa tim duhom u kom se obrazuju djaci? :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, о.Горан рече

Није баш тако, али у принципу начелна незаинтересованост омладине за науку и за њену примену  у конкретном животу је добрим делом баш због бљутавости демагошких идеја које су се провукле на велика врата у корпусу науке, а које очигледно не пију воду. 

Ja bih rekao da omladina nije nikad bila zainteresovanija za primenu nauke u konkretnom životu... ne znam na osnovu čega izvlačiš suprotan zaključak...

Ono što (po mom mišljenju) borce za kreacionizam u školama žulja nije ovo što ti navodiš, već načelna nezainteresovanost omladine za primenu religije u konkretnom životu.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, о.Горан рече

Теорија еволуције је тотално небитна са теолошке тачке гледишта, ако ствари гледамо у једном ужем смислу речи-научних теорија и хипотеза о свему и свачему је било на хиљаде. Поента је да иста оваплоћује један атеистички дух који се огледа у секуларном школском моделу који се очигледно показао као веома лош

Šta je nesekularni školski model i gde se taj model pokazao kao bolji od sekularnog?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

8 hours ago, о.Горан рече

Оно што је најбитније је да је ово тежак пораз глобалиста који су преко својих пулена унесрећили и побили,директно или индиректно,стотине хиљада људи( Ирак, Авганистан,Сирија, Либија....), између осталих и десетине хиљада деце.

Стотине хиљада људи у наведеним земљама је страдало због рата против Ирака '91, кога је водио републиканац, а највише због инвазије на Ирак и Авганистан и "рата против терора" који и даље траје, а за које је одговоран његов син, такође републиканац. Трамп је исто републиканац, па не капирам баш најбоље у чему се огледа тежак пораз глобалиста (израз који иначе описује идеје и ставове тачно супротне од оних које заступају Трамп и његова екипа)?

 

8 hours ago, о.Горан рече

Такође,он је бизнисмен у души, навикао је да води једну империју већ, што значи да ће за све оно за шта није стручан консултовати стручњаке.

Бојим се да ће свим трампољупцима, и у САД и у свету, врло брзо пресести када његови 'стручњаци' почну да доносе одлуке, с обзиром на профил екипе коју је окупио око себе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...