Jump to content

Надбискуп Хочевар: Очекујемо долазак папе у Србију; КЦ се није мјешала у канонизацију Николаја Велимировића

Оцени ову тему


Препоручена порука

2 minutes ago, Zayron рече

Vikar i ordinarij je biskup/episkop.

Vikar je vikar. Vicarius Dei Fili je papa. VOJNI vikar je vojni vikar. Dakle vikar NEKE VOJSKE. U ovom slučaju paramilitarne terorističke grupe. Čime je prekršio neke z7akone svoje zemlje, kraljevine Jugoslavije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 926
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

2 minutes ago, Ivan Marković рече

Ona je u ruskom zatvoru sedela kao ubica ruskih novinara, i kao terorista, ane kao pripadnik ukrajinskih oružanih snaga koje kao takve Rusija priznaje. Nije ona osuđena kao Ukrajinka, vojnik ili ne znam šta, već zbog nelegalnih metoda borbe, napada na civile sa smrtnim ishodom. Razumeš sada? Da je samo gađala vojne mete, niko je ne bi zato krivično gonio. Razumeš sada ili još ne?

Pa nisu joj to dokazali, da su joj uspjeli to dokazat sjedjela bi tamo i dalje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zayron рече

Pa nisu joj to dokazali, da su joj uspjeli to dokazat sjedjela bi tamo i dalje.

Opet ne razumeš. Sedela je u zatvoru POD TAKVOM OPTUŽNICOM. Dakle, ne presudom. A onda je verovatno optužnica pala usled nedostatka dokaza ili je pak ukoliko je doneta pravosnažna presuda, pomilovana pa puštena. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Ivan Marković рече

Opet ne razumeš. Sedela je u zatvoru POD TAKVOM OPTUŽNICOM. Dakle, ne presudom. A onda je verovatno optužnica pala usled nedostatka dokaza ili je pak ukoliko je doneta pravosnažna presuda, pomilovana pa puštena. 

Razumijem tome sasvim dovoljno:

Podivný exemplární případ

Politolog z FSV UK Karel Svoboda míní, že je případ od začátku podivný. Zvláštní mu přijde, že někdo může navést záměrně palbu na civilisty a pak záměrně nelegálně překročit hranici do Ruska, což podle něj popírá veškerou logiku.[13]

Svoboda také míní, že případ může být exemplární proto, že obviněnou je žena. Má to ukázat, že dění na Ukrajině není jen excesem jednotlivých vojáků, ale že zahrnuje všechny složky obyvatelstva včetně žen. To by pak potvrdilo ruskou rétoriku o genocidě obyvatelstva.[13]

https://cs.wikipedia.org/wiki/Nadija_Savčenková#Podivn.C3.BD_exempl.C3.A1rn.C3.AD_p.C5.99.C3.ADpad

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Zayron рече

Razumijem to sasvim dosta:

Podivný exemplární případ

Politolog z FSV UK Karel Svoboda míní, že je případ od začátku podivný. Zvláštní mu přijde, že někdo může navést záměrně palbu na civilisty a pak záměrně nelegálně překročit hranici do Ruska, což podle něj popírá veškerou logiku.[13]

Svoboda také míní, že případ může být exemplární proto, že obviněnou je žena. Má to ukázat, že dění na Ukrajině není jen excesem jednotlivých vojáků, ale že zahrnuje všechny složky obyvatelstva včetně žen. To by pak potvrdilo ruskou rétoriku o genocidě obyvatelstva.[13]

https://cs.wikipedia.org/wiki/Nadija_Savčenková#Podivn.C3.BD_exempl.C3.A1rn.C3.AD_p.C5.99.C3.ADpad

Potpuno nebitno. 

 

1 minute ago, Zayron рече

To by pak potvrdilo ruskou rétoriku o genocidě obyvatelstva.[13]

Jedno je ruska retorika, kao deo propagande. Sasvim drugo je činjenica da u Kijevu sedi ruski ambasador. I da Rusija Uukrajinu priznaje kao državu. A to je za našu priču o Stepincu jedino važno. I što mi kasčiš stvari na češkom? Jel to taktika kad nemam odgovor, okačim nešto nerazumljivo? Tako i ava, kad više nije znao šta će, pređe na latinski da ga drugi forumaši ne bi razumeli?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

19 minutes ago, Ivan Marković рече

Aj ovako, pošto vidim da si se uhvatio Nađe Savčenko. 

Nađa

1) Državljanka Ukrajine, ratuje za svoju zemlju.

Alojz

1) državljanin Jugoslavije, vikar terorističko-pobunjeničke formacije koja ratuje protiv njegove zemlje.

Ma taman posla, sad ću se i o Savčenkovoj bavit. Nisam bio njen advokat ni kad je tamo sjedela pa što bih tek sad kad sjedi kkod kuće i puštena je iz zatvora, slobodna ko ptičica. A nema to ni veze s tim o čemu se ovdje raspravlja. Ajdemo mi ovako, sastavi ti dragi moj pismo i na srpskom i na latinskom a pretresi tamo to Stepinčevo državljanstvo kraljevine Jugoslavije i tu njegovu navodnu zločinačku i veleizdajničku aktivnost u NDH kao državljanina Kraljevine Jugoslavije i pošalji to vladikama Porfiriju, Buloviću, Ćulibrku i Amfilohiju koji tamo sjede svakom po primjerak i zatraži da optuže Stepinca po tom osnovu kao teroristu, fašistu, kolaboranta, veleizdajnika, učesnika u genocidu, ubicu žena, djece i nejačadi, ratnog zločinca itd. To bi onda bili oni ključnni imomenti i te prevratne činjenice o kojima sam ja govorio a zbog kojih bi vam onda možda papa dao za pravo i usudio da Stepinac nije bio takav kako se to o njemu priča i kako to tvrdi kanonizacijska postulatura i zagrebačka nadbiskupija. A ne zaboravi nam ovdje pokazati to pismo da vidimo kako ta optužnica izgleda. Pa ćemo onda čekati na njihov odgovor ovdje svi zajedno i postavit da ga svi vide. Ja više o tom nemam razloga raspravljat jer nisam u stanju ništa novog reći, bilo bi to samo ponavljanje. Ali to tvoje pismo da ga pošalješ tamo kako sam to rekao, to bi bilo zaista nešto novog. A ko zna, možda to i upali kod pape i komisije. Ne znaš to dok ne probaš.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, Zayron рече

Ajdemo mi ovako, sastavi ti dragi moj pismo i na srpskom i na latinskom a pretresi tamo to Stepinčevo državljanstvo kraljevine Jugoslavije i tu njegovu navodnu zločinačku i veleizdajničku aktivnost u NDH kao državljanina Kraljevine Jugoslavije i pošalji to vladikama Porfiriju, Buloviću, Ćulibrku i Amfilohiju koji tamo sjede svakom po primjerak i zatraži da optuže Stepinca po tom osnovu kao teroristtu i veleizdajnika. To bi onda bili oni ključnni imomenti i prevratne řinjenice o kojima sam ja govorio. A ne zaboravi nam ovdje pokazati to pismo da vidimo kako ta optužnica izgleda. Pa ćemo onda čekati na njihov odgovor ovdje svi zajedno i postavit da ga svi vide.

Oni to veoma dobro znaju. Ja nemam potrebe da ubeđujem njih u bilo šta, jer oni kako si i sam rekao neće imati nikakav uticaj na odluku o Stepincu. Ali ako želiš da sarađujemo i ako si dobronameran, napisaću pismo za ove tvoje na Hradčanima ili gde si već rekao da imaš veze, pa ti budi ljubazan i prevedi im to na češki. Ili da im napišem na engleskom a ti samo prosledi. Važi? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 minutes ago, Ivan Marković рече

Oni to veoma dobro znaju. Ja nemam potrebe da ubeđujem njih u bilo šta, jer oni kako si i sam rekao neće imati nikakav uticaj na odluku o Stepincu. Ali ako želiš da sarađujemo i ako si dobronameran, napisaću pismo za ove tvoje na Hradčanima ili gde si već rekao da imaš veze, pa ti budi ljubazan i prevedi im to na češki. Ili da im napišem na engleskom a ti samo prosledi. Važi? 

Ne, to neću jer pored zvanične komnisije bi to izgledalo kao nekakvo zakulisno lobiranje, lobing i imalo bi to rušivi uticaj na tok komisije, narušavalo bi ju. Kad je već komisija sazvana ima biti jedna, transparentna i bez nikakvih daljih okolnih radnji i uticaja s bilo koje strane.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zayron рече

Ne, to neću

Onda dobro. Tvoja stvar. Ja sam sa svoje strane učinio šta sam mogao. U najboljoj nameri. Jer veruj mi, sveti Stepinac će sahraniti ekumenski dijalog i u velikoj meri ga obesmisliti. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ivan Marković рече

Onda dobro. Tvoja stvar. Ja sam sa svoje strane učinio šta sam mogao. U najboljoj nameri. Jer veruj mi, sveti Stepinac će sahraniti ekumenski dijalog i u velikoj meri ga obesmisliti. 

Hvala Bogu .Kakav bre dijalog sa njima mi treba da imamo ? Neka idu svojim putem ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

17 minutes ago, Ivan Marković рече

Onda dobro. Tvoja stvar. Ja sam sa svoje strane učinio šta sam mogao. U najboljoj nameri. Jer veruj mi, sveti Stepinac će sahraniti ekumenski dijalog i u velikoj meri ga obesmisliti. 

Ako cijeli ekumenski dijalog ovisi samo o jednom čovjeku i njegovom proglašenju za blaženog ili svetog onda se ja odmah ovdje iskašljem na sav taj takav ekumenizam. Ista stvar je u panslavizmu, kad bi sav dijalog izmedju dva slovenska naroda ovisio samo o jednoj spornoj ličnosti ili od jednog spornog dogadjaja i njihove interpretacije isto bi se iskašljao i na njega, na sve takve medjuslovenske dijaloga a to lijepo s visoka i počeo si tražit nekog pametnijeg posla a ne gubit više vremena na takve gluposti. Bila bi to naprosta ztrata času, bolje sjedit uz pivo u hospodi, pivnici i žvanit tamo pijanske riječi.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Zayron рече

Pa svaki ukrajinski vojnik je onda ubica i terorista ako je uhvaćen nakon konflikta s ruskim vojnicima, dakle.

Sad ovo videh. Ne, ni jedan ukrajinski vojnik koji bude zarobljen nakon sukoba protiv ruskih VOJNIKA ili pripadnika paramilitarnih opolčenaca ili bilo koje naoružane osobe, neće biti tretiran kao ubica i terorista. Ali ako bude uhvaćen nakon sukoba protiv NENAORUŽANIH CIVILA e onda je to već druga stvar. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

19 minutes ago, Zayron рече

Ako cijeli ekumenski dijalog ovisi samo o jednom čovjeku i njegovom proglašenju za blaženog ili svetog onda se ja odmah ovdje iskašljem na sav taj takav ekumenizam.

Pa ne baš sasvim. I dalje ćete moći da "dijalogišete" sa anglikancima, luteranima, kalvinistima, muslimanima, Jevrejima, budistima. Al bojim se da će sa pravoslavnima to posle kanonizacije Stepinca biti izuzetno teško ako ne i nemoguće, jer će se postaviti opravdano pitanje, kakva ste vi Crkva kada u saborno Telo Hristovo primate čoveka KOJI JE IZDAO SVOJU ZEMLJU i time počinio Judin greh,  A DA MI NE ZNAMO DA SE POKAJAO...no dobro, to je već vaš problem. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Ivan Marković рече

Pa vidiš, ima. Nije Stepinac bio vikar ili opatica nekog ženskog manastira ili samo običan biskup. On je bio vikar jedne paramilitarne terorističke formacije koja je protiv Stepinčeve zemlje vodila rat. To je izdaja. Razumeš sada?

Opet ti ponavljam da se sve to o čemu pišeš odnosi na vojne sveštenike koji bi eventualno bili u vojsci NDH a ne na vikara, ordinarija. Vojni sveštenici, kurati su tek članovima vojske ili paramilitarne organizacije ako je ne smatraš vojskom ili čak terorističke organizacije ako je smatraš takvom a ne vikari ili ordinariji. To su episkopi i biskupi i članovima su samo Crkve i ničeg daljeg ni drugog. Upoznaj se bolje sa tim šta je to vojni vikar/ordinarij.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...