Jump to content

"Отворен дан" на батајничком и нишком аеродрому-НАЈАВА

Оцени ову тему


Препоручена порука

Како је данас званично потврђено Танго Сиксу у Министарству одбране, Војска Србије организоваће ове године два Отворена дана чији ће носилац бити њен најатрактивнији вид.

11146580_1152260961455190_27345908317039

Најзанимљивији детаљ ове информације свакако је чињеница да ће оба дана имати летачки програм и да ће се одржати у размаку од само једне седмице.

Како нам је потврђено, Отворени дан 204. ваздухопловне бригаде на аеродрому Батајница биће следеће суботе 10. септембра, док ће 98. ваздухопловна бригада организовати свој ТТ збор са летачким програмом тачно недељу дана касније 17. септембра.

Овај незабележен потез Министарства одбране и РВ и ПВО (два летачка Отворена дана у размаку од једне седмице) биће сигурно посластица ентузијастима, пријатељима и породицама припадника две бригаде.

Овако је било прошле године на Батајници:

Т6

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Детаљи око сатнице, (евентуалног) организованог превоза и сл., у данима који следе...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јаооој дивноооо, него братац може ли нешто преко везе? :D

Да видимо нешто и изблиза и да се мало радујемо с децом? :D

 

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

14 minutes ago, Јелена011 рече

Јаооој дивноооо, него братац може ли нешто преко везе? :D

Да видимо нешто и изблиза и да се мало радујемо с децом? :D

 

Може. Не треба веза. Само дођите. Договорићемо се

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Otvoreni dan na Batajnici pomeren do daljnjeg zbog promocije potporučnika, Niš i dalje po planu

Uprkos jučerašnjoj vesti koja je bila bazirana na zvaničnom odgovoru Ministarstva odbrane, 204. vazduhoplovna brigada odlučila je jutros da pomeri održavanje svog Otvorenog dana za, verovatno, par nedelja.

Razlog za pomeranje (iako na prvu loptu može zvučati kao loša vest) je zapravo još letenja!

12045766_1152261684788451_75456094836723

Tradicionalna svečanost promocije kadeta Vojske Srbije u potporučnike i aktivnu vojnu službu održava se ove godine predmetnog 10. septembra i prvi put će se dogoditi u prepodnevnim časovima. Kako nam je potvrđeno iz 204. brigade, originalan plan je bio da se Otvoreni dan održi istog dana ali je jutros odlučeno da se zbog ranijeg održavanja promocije događaj na Batajnici odloži.

Kako nam je rečeno, odlaganje će biti na samo par nedelja, naknadno će biti potvrđeno i po planu će biti letačkog programa.

Tako ćemo verovatno ovog meseca dobiti tri događaja sa letenjem RV-a: promociju oficira (preleti aviona i helikoptera centra Beograda), Niš i Batajnicu.

Tango Six će vas pravovremeno izvestiti o održavanju događaja na Batajnici kao i o spisku letelica koje će učestvovati u ovom „letačkom septembru“.

Т6

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Иако још увек нема званичне потврде на сајтовима Војске Србије односно Попечитељства Военог-из простог разлога што су сајтови "пали", Отворен дан Батајница 2016 ће бити одржан у суботу, 1. октобра од 10 сати на аеродрому Батајница. Уколико време не буде дозволио, резервни дан је 8. октобар. Поред статике, како је и раније најављено, биће изведен и летачки програм.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сутра „Отворени дан“ на нишком аеродрому

Где се и како обучавају и шта све у својим летелицама умеју да изведу војници 98. ваздухопловне бригаде, љубитељи ваздухопловства и радознали грађани моћи ће да виде на „Отвореном дану“ нишког војног аеродрома у суботу 17. септембра од 10 до 14 сати.

ladjevc_052013_40.jpg

Припадници 98. ваздухопловне бригаде су, како кажу, припремили интересантан летачки програм који ће почети у 11 сати.

На ову манифестацију позивају пријатеље, пензионисане војнике и све искрене заљубљенике у ваздухопловство.

14324329_10210244567532174_3664150667952

Како каже референт за односе са јавношћу ове бригаде поручница Невена Маричић, посетиоци ће видети и техничку опрему, моћи да уђу у летелице – неколико типова авиона и хеликоптера и сликају се у њима.

Циљ ове манифестације је да се грађанима и јавности, кроз непосредни контакт, презентује живот и рад у јединицама 98. ваздухопловне бригаде и јединицама Војске Србије, развијање међусобног поверења, сарадње грађана и војске и подизање угледа Војске Србије у јавности – кажу у 98. ваздухопловној бригади.

Капије 1 и 2 нишког војног аеродрома, које се налазе у Медошевцу и Сарајевској улици, биће отворене од 10 сати.

А овако је било пре две године:

01.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 16.9.2016. at 11:15, Милан Ракић рече

Сутра „Отворени дан“ на нишком аеродрому

Где се и како обучавају и шта све у својим летелицама умеју да изведу војници 98. ваздухопловне бригаде, љубитељи ваздухопловства и радознали грађани моћи ће да виде на „Отвореном дану“ нишког војног аеродрома у суботу 17. септембра од 10 до 14 сати.

ladjevc_052013_40.jpg

Припадници 98. ваздухопловне бригаде су, како кажу, припремили интересантан летачки програм који ће почети у 11 сати.

На ову манифестацију позивају пријатеље, пензионисане војнике и све искрене заљубљенике у ваздухопловство.

14324329_10210244567532174_3664150667952

Како каже референт за односе са јавношћу ове бригаде поручница Невена Маричић, посетиоци ће видети и техничку опрему, моћи да уђу у летелице – неколико типова авиона и хеликоптера и сликају се у њима.

Циљ ове манифестације је да се грађанима и јавности, кроз непосредни контакт, презентује живот и рад у јединицама 98. ваздухопловне бригаде и јединицама Војске Србије, развијање међусобног поверења, сарадње грађана и војске и подизање угледа Војске Србије у јавности – кажу у 98. ваздухопловној бригади.

Капије 1 и 2 нишког војног аеродрома, које се налазе у Медошевцу и Сарајевској улици, биће отворене од 10 сати.

А овако је било пре две године:

01.png

Пре једно сат времена су се вратили из Ниша, тј надлетели су град и отишли ка Лађевцима. Био сам у кући када су Орлови надлетели, а када сам после пар минута био вани онда је надлетео и Г4 :) ''Махао'' је крилима поздрав над градом. Необично ми је било да их видим да лете викендом. Јуче сам их видео када су одлазили за Ниш. Прво два Орла па после пар минуна и једна Г4ворка. Орлови су се мало ''измотавали'' :)  тј мало су кривудали као да онај други лови оног првог на нишан, а онда када су били у даљини онда је било и мало форсажа за бољи утисак. Након њих отишле су и Газеле, мислим три, јер их од шуме у даљини нисам добро видео, а летеле су једно 500м изнад Мораве. Утисак је стварно био диван :) а могу замислити како је било у Нишу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Плаво Небо рече

Пре једно сат времена су се вратили из Ниша, тј надлетели су град и отишли ка Лађевцима. Био сам у кући када су Орлови надлетели, а када сам после пар минута био вани онда је надлетео и Г4 :) ''Махао'' је крилима поздрав над градом. Необично ми је било да их видим да лете викендом. Јуче сам их видео када су одлазили за Ниш. Прво два Орла па после пар минуна и једна Г4ворка. Орлови су се мало ''измотавали'' :)  тј мало су кривудали као да онај други лови оног првог на нишан, а онда када су били у даљини онда је било и мало форсажа за бољи утисак. Након њих отишле су и Газеле, мислим три, јер их од шуме у даљини нисам добро видео, а летеле су једно 500м изнад Мораве. Утисак је стварно био диван :) а могу замислити како је било у Нишу.

:) ха хаа, ми о ''вуку'', ''вукови'' управо пролетоше изнад моје куће :) ЧЕТИРИ ГАМЕ, мислим Газеле, у поретку као ромб.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

23 minutes ago, Плаво Небо рече

:) ха хаа, ми о ''вуку'', ''вукови'' управо пролетоше изнад моје куће :) ЧЕТИРИ ГАМЕ, мислим Газеле, у поретку као ромб.

batajnica2012_73_rest.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 minutes ago, Милан Ракић рече

batajnica2012_73_rest.jpg

Добио сам више слика на поклон, фотографисане из Газеле :) Ево и теби пар на дар, мада, то што сам ја видео слика, не може се рачунати са тиме, што си, и колико си, ти сличних предела видео, ал' уживо :takeoff:П.с. Одох да се ''припремам'' за дерби, надам се да си барем Партизановац па ми неће бити жао што ти их поклоних ;):)

P3100005.jpg

P3100037.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

29 minutes ago, Плаво Небо рече

П.с. Одох да се ''припремам'' за дерби, надам се да си барем Партизановац

А како друкче?

Ево мало слика из Ниш!

Vojni_aerodrom.jpg

aero-miting-10.jpg

aero-miting-03.jpg

aero-miting-01.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...