Jump to content

НЕСТАЛО 45 ТОНА ЗЛАТА НАРОДНЕ БАНКЕ СРБИЈЕ ИЗ ТРЕЗОРА У БАЗЕЛУ

Оцени ову тему


Препоручена порука

Табаковић: Резерве НБС у злату 18,3 тона 

Народна банка Србије има резерве у злату од 18,3 тона, изјавила је гувернер НБС Јоргованка Табаковић.

Она је на конференцији за новинаре рекла да се, од укупних резерви злата, 1,01 тона налази у Базелу, а остатак у Трезору НБС.

Табаковић је оценила да ће се надлежни органи у Србији још дуго и озбиљно бавити питањем како је од 46 тона у Базелу остала само једна тона злата.

Она је рекла и да су девизне резерве ове године повећане за 85 милиона евра, на основу интервенција НБС и додала да је просечни месечни промет на девизном тржишту од почетка године износио око 590 милиона евра.

"Свака реакција НБС је добро одмерена и има једини циљ да одржимо финансијску стабилност и стабилност девизног курса динара и да повратимо поверење које је пољуљано на финансијском тржишту", рекла је Табаковић.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нестало? :sossos:

13 minutes ago, александар живаљев рече

још дуго и озбиљно бавити питањем како је од 46 тона у Базелу остала само једна тона злата

Још дуго. Колико дуго? Предуго? Или довољно дуго? Куку и леле..... 7896634

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

20 minutes ago, verum est in beer рече

Шта зна народ шта је 45 тона.

6 grama po stanovniku, nema dosta za oba uveta ako cemo mindjuse, tolika smo bijeda)))

nema se sta ni ukrasti u nas su i misovi mrsavi

Link to comment
Подели на овим сајтовима

podjeli 45 miliona grama na 7 miliona stanovnika

nije tesko uci zlatu u trag, zlato je kod onog ko najvise kuka za njim, znaci u nasdem slucaju aleksandar zivaljev, sam se odao, sta sam mu ja kriv

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma panice bezveze. Neka pitaju cistacice, mora da su zaturile negde kada su slagale stare poluge :)

Salu na stranu, zlato ne moze da nestane, narocito ne iz Bazela i narocito ne bez traga. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

11 hours ago, kordun рече

 

nije tesko uci zlatu u trag, zlato je kod onog ko najvise kuka za njim, znaci u nasdem slucaju aleksandar zivaljev, sam se odao, sta sam mu ja kriv

:) Ћутање плаћам по тони.

Него кад бијах млад стално се говорило о несталом благу карађорђевићевске Југославије у Швајцарској. Тада се причало о 30 тона злата. Сада смо ефикаснији.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...