Jump to content

Да ли нам треба Бог који никад није био човек?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Pa iz Biblije i iz Kurana jasno proizilazi sta je pakao

Mjesto muke i bola.

Jer ako nije tako zbog cega ce onda ljudi nevjernici patit

ako je tako onda je nevjernicima svejedno njima je io bez Boga dobro.znaci nece patiti sto se kosi sa onim sto stoji iu Bibliji i u Kuranu.jer oni ne zele Boziju ljubav i ne trebaju je znaci samim tim nece patiti

Замисли да си приморан,где год био и шта год радио, да гледаш некога кога апослутно не подносиш (он теби није нанео никакво зло,чак те и симпатише,али ето...ти га ниси никада желео нити га желиш близу себе из неког свог свесног или подсвеног разлога) нити ти се могу икада променити твоја негативна осећања према њему,а уједно не можеш никако да га елиминишеш из свог физичког и умног видокруга...које осећање би се,на крају крајева,родило у теби? Шта мислиш?

Pa oni koji ne vjeruju u Boga i nemaju nikakav odnos prema Njemu. Njima je svejedno da li je On tu ili ne

znaci nema patnje

Немати "однос са неким" ,па било то и проузроковано "неверовањем" ,тачније "одсуством по(вере)ња" узрокује илузију могућности негације Онога чије постојање је неупитно и у које се сви увере кад-тад,и илузију нерефлектовања истог на биће оног ко се тако поставио,али то је друго питање...ниси ми одговорио на прво питање.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 529
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Znaci vas Bog Ljubavi gleda pun ljubavi kako nevjernici gore pod Njim?Jer nemaju kremu?

zasto im ne oprosti ako je pun Ljubavi?Savrsen kakav je i pun LJubavi moze oprostiti kome hoce i uciniti da i oni se nemuce

Зато што они не желе Његов опрост. Они не желе да живе у заједници са Њим, а не могу назад у небиће. Е, то је мука.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa iz Biblije i iz Kurana jasno proizilazi sta je pakao

Mjesto muke i bola.

Jer ako nije tako zbog cega ce onda ljudi nevjernici patit

ako je tako onda je nevjernicima svejedno njima je io bez Boga dobro.znaci nece patiti sto se kosi sa onim sto stoji iu Bibliji i u Kuranu.jer oni ne zele Boziju ljubav i ne trebaju je znaci samim tim nece patiti

Замисли да си приморан,где год био и шта год радио, да гледаш некога кога апослутно не подносиш (он теби није нанео никакво зло,чак те и симпатише,али ето...ти га ниси никада желео нити га желиш близу себе из неког свог свесног или подсвеног разлога) нити ти се могу икада променити твоја негативна осећања према њему,а уједно не можеш никако да га елиминишеш из свог физичког и умног видокруга...које осећање би се,на крају крајева,родило у теби? Шта мислиш?
Vec sam rekao -pogresno ovdje kazes da ga apsolutno ne podnosim.Ako ne vjerujem u Boga onda nema tu da ga ne podnosim

Ne mozes od toga krenuti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kazem ti ne mozes pisati o tome na taj nacin.

Ne mozes krenuti od pretpostavke da nekog ne podnosis

jer to nije tacno

nevjernici kazu Bog ne postoji i nama je svejedno za Njega

Ок,нека ти буде...заборави.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa naravno da smo mi sami krivi za to.To i mi vjerujemo

a to sto si sada opisao sa suncem je jedna vrsta pakla koji gori

krema za sunce je vjerovanje u Boga..znaci ako vjerujem imam zastitu

ako ne vjerujem nemam zastitu i gorjecu zbog toga.

gdje je problem?

Проблем је што Бога оптужујете за постојање пакла. Да ће он обнављати кожу неверницима како би се довека мучили. Ви пакао гледате као Божију освету. Не. Бог је љубав и Он са паклом нема ништа. Бог није творац пакла, није га саздао као претњу људима. Пакао је људски избор и људска креација. Пакао је непокајани став пред Богом љубави, а не никаква Божија освета и иживљавање над грешницима.

Pakao ne gledamo kao božiju osvetu nego kao Božiju pravdu!Bog se ne osvečuje!Bog je pravedan!
vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jasno mi je kakvo je vaše vjerovanje po pitanju pakla( on je u duši onoga ko odbacuje Boga) a ne neko stvarno mjesto!

Zanima me jedan kratak odgovor na pitanje:Da li ste svi pravoslavni jedinstveni u tom vjerovanju ili ima razilazaka! Ovo pitam jer citati (vanjsko značenje) upučuju na pakao kao na stvarno mjesto.Zamolio bih objašnjenje! Naravno ne pada mi napamet da ja vas učim i solim vam pamet o vašem vjerovanju, vi znate valjda najbolje kako i na koji način vjerujete!Ja tražim da mi objasnite jer nekada govorim drugima o vašem vjerovanju , želim to na objektivan način učiniti!

vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...