Jump to content

7. јул 1941. - почетак устанка против Немаца или српско - српске кланице?


Препоручена порука

7 minutes ago, Dragi рече

Saveznici su bombardovali, kao primer, i Francusku te i sam Paris, gde je stradalo ukupno skoro 70.000 civilista i 100.000 bilo povređenih. Pri ovome je sam DeGaulle (francuski Mihailović/Broz, kasniji predsednik Francuske) davao naredbe, zahtevao bombardovanje ili izdavao odobrenje. Nema tu nikakve antisrpske zavere.

https://en.wikipedia.org/wiki/Bombing_of_France_during_World_War_II

Nema antisrpske vec anti-evropske "Set Europe ablaze" Morris, Nigel "The Special Operations Executive 1940 - 1946", BBC - History, 17 February 2011, retrieved 9 August 2015 .

Antievropske u korist Amerike i Sovjetije. I gle cuda kako se podeli Evropa posle rata ....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Удри по своме! Да ти сада излажем хронометраже, снимке дејстава, извршне припреме... Да аналаизарам МЕТАР-е и сл.., очито је код тебе беспотребно јер ти имаш "став"..

Шта да ти кажем.

Уживај у њему.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Успут, наравно, за остале читатеље теме. Није све онако како вас је ПеађаНекиБрој "информисао".. Истина је у неким "мерама" и дијаметрално супротна. Уосталом, онај кога интересује, тај ће наћи.

Христос посреди нас!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znaci Sremski front je bio vojno-strateski neophodan i opravdan? Poslati neobucene mladice od 18 godina na Vermaht koji je, uzgred,  u povlacenju od Crvene Armije?

Vidis, zato sam te pitao kako stoje stvari sa strucnog, vojno-strateskog stanovista. Jer ovako mi laici kada vidimo stotine hiljada zrtava bez ikakvog rezultata kazemo -  zlocin. A kad je rezultat komunisticka okupacija.. tim jos gore.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, pedja257 рече

Znaci Sremski front je bio vojno-strateski neophodan i opravdan? Poslati neobucene mladice od 18 godina na Vermaht koji je, uzgred,  u povlacenju od Crvene Armije?

Vidis, zato sam te pitao kako stoje stvari sa strucnog, vojno-strateskog stanovista. Jer ovako mi laici kada vidimo stotine hiljada zrtava bez ikakvog rezultata kazemo -  zlocin. A kad je rezultat komunisticka okupacija.. tim jos gore.

Стратешки, наравно да јесте био неопходан!

Оправданост ситуације да се требају послати "необучени младићи и тако даље...". О томе се може причати... О злоупотребама и проче... А да је требао; прост "поглед" на мапу је "говорио" да је требао!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Милан Ракић рече

Стратешки, наравно да јесте био неопходан!

Оправданост ситуације да се требају послати "необучени младићи и тако даље...". О томе се може причати... О злоупотребама и проче... А да је требао; прост "поглед" на мапу је "говорио" да је требао!

Vidis ovde mi prioriteti nisu jasni. Vermaht je u povlacenju i pitanje je vremena kada ce nadmocna Crvena Armija da ih suzbije do Berlina. Poslati 30 000 neobucenih mladica nece znacajno doprineti tome. I nije ni doprinelo, uzaludno su izginuli.

S druge strane, i dalje postoji vampirska drzava NDH u kojoj logori neometano rade u 3 smene. I niko ne pomislja njih da napadne?

(A setimo se da su komunisti komotno zasedali i dogovarali se o sudbini Jugoslavije na teritoriji NDH sve do 1944t. godine i niko ih nije uznemiravao. Iz Srbije su istisnuti u roku od pola godine a na teritoriji fasisticke NDH - ladovina.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

10 minutes ago, Dragi рече

Prvo, i četnici i partizani su svoje snage koncentrisali izvan gradova, tako da bombardovanje Beograda i drugih gradova nije imalo nikakve negativne posledice po njihovoj vojnoj udarnosti i vojnoj sposobnosti.

Да! Али у случају тзв. Савезничког бомбардовања то није био преовлађујући фактор. Задатак 15-те армије је било неутралисање индустрије-фашистичке и оне која ради за "њ"... Нпр., по хронометражима, наше посаде нису "ишле" да бомбардују циљеве изнад Краљевине (била је једна "изнимка"-један авион је рокао по Славонском Броду)... Њих су нпр. слали у Плоешти, да рокају "нафту"...

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

23 hours ago, Ђоле Пролеће рече

 

Resize%20of%2001254%20sin%20ivanjdana%20

 

Прве две странице из баба Босиног дневника (извињајем се због лошег квалитета).

Picture.jpg

Picture_004.jpg

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 hours ago, pedja257 рече

Vidis ovde mi prioriteti nisu jasni. Vermaht je u povlacenju i pitanje je vremena kada ce nadmocna Crvena Armija da ih suzbije do Berlina. Poslati 30 000 neobucenih mladica nece znacajno doprineti tome. I nije ni doprinelo, uzaludno su izginuli.

S druge strane, i dalje postoji vampirska drzava NDH u kojoj logori neometano rade u 3 smene. I niko ne pomislja njih da napadne?

(A setimo se da su komunisti komotno zasedali i dogovarali se o sudbini Jugoslavije na teritoriji NDH sve do 1944t. godine i niko ih nije uznemiravao. Iz Srbije su istisnuti u roku od pola godine a na teritoriji fasisticke NDH - ladovina.)

 Prioritet je pobiti srpsku mladez i to su uradili . Nisu slali decu iz slovenije, hrvatske , muslimane , samo Srbe ...toliko o tome. Komunizam je najvece zlo u istoriji covecastva , gore i od fasizma , gore jer jos uvek traje i jos uvek ubija . I ne samo sto ubija fizicki nego ubija duh, veru, kulturu , nasledje , umetnost ,slobodu u svakom smislu ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мартовски пуч је један од најкобнијих и најтрагичнијих догађаја у српској историји. Имали смо прилику да овај један пут не гинемо као муве и да останемо испод радара, пошто Немце није интересовало ништа јужно од Аустрије: приметили су нас да постојимо тек кад је Мусолини добио по њушци од Грка и кад су морали да иду да га спашавају. Али авај, опет нам точак историје пређе преко леђа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...